AZ Havířov

Finále play-off 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV První domácí utkání ve středu od 17:30!

VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Žďárské Plameny uhašeny

Michal Farmačka | 17.02.2024

V rámci 38. kola se potkal AZ Havířova se Žďárem nad Sázavou. Po čtyřgólové první třetině přišla třígólová druhá třetina a nakonec vítězství domácího týmu. Ten přidal ve třetí části ještě dvě branky a tím se přiblížil sto bodové hranici v základní části.

2. liga - 38.kolo so 17.2.17:00
AZ Havířov - SKLH Žďár nad Sázavou
7:2
(2:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Pavlík (Ficek, Ćmiel), 9. J. Křivohlávek (Ševčík, Kratochvil), 21. Klimša (J. Křivohlávek, Karafiát), 26. Pawliczek (Valenta), 34. Spratek (J. Křivohlávek, Kunc), 44. Klimša (J. Křivohlávek, Karafiát), 55. Vosátko (Klimša) – 7. Wasserbauer (Dušek, Půhoný), 19. Pleva (Jar. Ludvík, Jícha)  Rozhodčí: Hranoš – Klimek, Hladík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 998. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Valenta (A), Ševčík, Ficek, Vosátko, Havlík – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Haas (C), Tvrdý – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Pavlík, Ćmiel, Antoníček. Trenér: Jiří Raszka
SKLH Žďár nad Sázavou: Sejpal (41. Vít) – Půža, Wasserbauer (A), Pleva (C), Grauer, Beran, Jar. Ludvík – Půhoný (A), Picka, Dušek – Kadleček, Jícha, Rohlík – Maštera, T. Ludvík, Gregar. Trenér: Milan Řehoř

Začátek první třetiny se vůbec nevydařil soupeři ze Žďáru nad Sázavou, když už po 33 sekundách šel na trestnou lavici hostující Půža. Havířov nenechal dlouho čekat na první gól, už po třech a půl minutách se prosadil domácí Šimon Pavlík a otevřel skóre. Hosté ale do čtyř minut vyrovnali zásluhou Jana Wassenbauera a začínalo se od znova.

Když si před hostující bránu dobře vybruslil Jan Křivohlávek, bylo skóre už 2:1. Hostům se ale do konce první třetiny podařilo vyrovnat, když se Martin Pleva dostal do dobré střelecké příležitosti a z jedničky se trefil přesně.

Druhá třetina začala také aktivně, když po půl minutě skóroval David Klimša a navrátil AZetu vedení v zápase. Za dalších pět minut už Havířov vedl o dva góly, když Dominik Pawliczek svou stahovačkou zmátl hostujícího obránce i brankáře a zvýšil na 4:2.

Havířovské gólové hody pokračovaly i nadále, přesilovou hru bleskurychle využil Daniel Spratek a rozdíl byl již tříbrankový.

Na začátku posledního dějství jsme byli svědky střídání brankářů, když hostujícího Sejpala nahradil v bráně Lukáš Vít. Ani druhý žďárský brankář však neutekl gólům a již do třech minut kapituloval poprvé. David Klimša se po přihrávce Jana Křivohlávka dostal ke střele z první a nemýlil se, 6:2. Poslední kapkou vody pro ždárské Plameny byl gól Davida Vosátka, který dostal pěknou přihrávku od svého spoluhráče Davida Klimši, 7:2.

Dalších gólů už Havířov Žďár nad Sázavou ušetřil a skóre zůstalo nepozměněno. Havířov se tedy přiblížil stovce bodů v základní části.

Ohlasy k utkání


Fotogalerie k zápasu
Youtube