Ve Vyškově jako v Sarajevu. Sedm kulí.

Lukáš Jandora | 02.03.2024

Ve Vyškově se v sobotu odpoledne uskutečnil zápas dvou týmů, jejichž umístění po základní části je jasné. AZ Havířov ji vyhraje, Vyškov skončí druhý. I přesto se neočekával zápas, ve kterém o nic nejde. Ba naopak, mezi oběma týmy je určitá rivalita, navíc naši borci chtěli těm z jihu Moravy oplatit porážku na vlastním ledě. Odplata se, alespoň pro tuto chvíli, bohužel nezdařila...

2. liga - 42.kolo so 2.3.15:00
Hokej Vyškov - AZ Havířov
7:3
(2:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. Krejčiřík (Komínek), 20. Studený (A. Popelka, D. Vašíček), 23. Studený (Janeček, Lekeš), 36. Lekeš (Hefka, Kořenek), 44. Studený (Lehečka, Komínek), 47. Sebera (Lehečka, Studený), 53. Janeček (Mikulík, A. Popelka) – 21. Klimša (J. Křivohlávek, Kunc), 27. Franek (Kunc, Karafiát), 55. Antoníček (Ćmiel, Apolenář). Rozhodčí: Blaha – Bubela, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2, 7:3.

Hokej Vyškov: Kořének – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, D. Vašíček – Janeček, Tomajko, Lekeš – Komínek, A. Popelka, Krejčiřík – D. Štefka, Sebera
AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Havlík, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša – Tvrdý, Haas, Franek – Kratochvil, Spratek, Pavlík – Apolenář, Ćmiel, Antoníček

Do první šance utkání se už ve 2. minutě dostal domácí Matěj Sebera, vystihl přihrávku a uháněl zcela osamocený na brankáře Šimonů, jeho střela však mířila jen do betonů. Do vedení šli domácí v početní výhodě v 11. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Krejčiřík, který před bránou lehce tečoval nahazovaný puk od Komínka - 1:0. Naši hráči mohli chvíli poté srovnat ve vlastním oslabení, jenže přečíslení dvou na jednoho fantastickým zákrokem zlikvidoval Kořének u své pravé tyče. Vyškovští šli do dvoubrankového vedení pouhou vteřinu před koncem první třetiny, z druhé vlny si pro puk od Popelky sjel mezi kruhy Adam Studený, který rychlým švihem poslal touš nad vyrážečku Daniela Šimonů - 2:0

Naši borci však na začátku druhé periody velmi brzy snížili, David Klimša si zpracoval kotouč mezi kruhy a přesnou střelou, kterou ještě otřel o tyč, rozvlnil vyškovskou síť - 2:1. Jenže euforie z branky nám vydržela jen dvě minuty, znovu u toho byl obránce Adam Studený, který na kruhu přijal nabídku od Janečka a namířil střelu na vzdálenější tyč - 3:1. A branky padaly dál, i my využili početní výhodu. Krásná přesilovková kombinace, ve které Marcel Kunc nabil na pravé křídlo připravenému Tomáši Frankovi, který střelou z první zakončil bez váhání - 3:2. Po této brance jsme byli lepším týmem, domácí několikrát zatlačili, ale gólově se prosadit nedokázali, na Kořénkovi pohořeli Karafiát či Tvrdý. A tak se, jak už to tak bývá, radovali opět domácí. Ve 36. minutě nejprve Šimonů zlikvidoval střelu Kořenka zblízka, ale na dorážku odraženého puku z hole Davida Lukeše už nestačil - 4:2. Za tohoto stavu šly oba celky do kabin.

Ve třetí části, konkrétně ve 43. minutě, putoval za katr Jirka Karafiát, domácí využili svou druhou přesilovku. Adam Studený byl dnes při chuti a potřetí rozradostnil domácí příznivce. Tentokrát si před brankou počkal na skvělý pas od Lehečky a i přes zablokovanou hokejku zvládl nasměrovat puk do prázdné brány hostí - 5:2. A za necelé tři minuty bylo ještě hůř. To už vyškovští definitivně nakročili k vítězství. Ranou švihem z pravého kruhu se prosadil Matěj Sebera, který mířil do protipohybu gólmana Šimonů - 6:2. V 53. minutě pak Vyškované využili svou třetí přesilovou hru, sedmou branku tečí před bránou po nahození Mikulíka vsítil Michal Janeček - 7:2. Velice krutý stav z pohledu AZetu alespoň ještě korigoval Petr Antoníček, který si před brankou našel puk, který nedokázal po střele Apolenáře udržet Kořének pod svojí výstrojí, a posunul jej do prázdné brány domácích - 7:3. Tímto stavem také utkání skončilo, AZ zaznamenal nejvyšší porážku v ročníku, Vyškovu podlehl potřetí ze čtyř vzájemných klání.

Nutno podotknout, že domácí dnes vyhráli zcela zaslouženě, v utkání byli aktivnějším celkem. Největší měrou se na vítězství podílel obránce Studený, který zaznamenal hattrick a navrch přidal ještě asistenci. Napravit reputaci a vrátit se na vítěznou vlnu, která nám tak sluší, mohou AZeťáci už ve středu, kdy zajíždějí do Krnova k souboji proti třetí Opavě. Ani tam je však nebude čekat snadné utkání...

Jiří Raszka (AZ Havířov): "Dnes jsme neměli dobrý vstup do utkání, první třetina byla z naší strany hodně pasivní. Chyběl nám pohyb, síla na kotouči, větší tlak do branky. Prostě věci, které nás zdobí celou sezónu. Od druhé části se naše hra zlepšila, bohužel jsme ale neproměnili šance.  A soupeř naopak ano. Do dalších zápasů se musíme k těmto věcem, které v naší hře nebyly, vrátit."