AZ Havířov

Odkaz na on-line ticketing pro nákup vstupenek na zápasy ZDE.

​Ve středu dorazí Zubři. Rutar velí hrát rychle a agresivně, Krisl čeká vyrovnaný a svižný hokej

24.02.2020 | Vít Káňa, Tomáš Vlček

26. února se v GASCONTROL Aréně střetnou týmy Havířova a Přerova. AZ v posledním utkání dokázal zvítězit v pražském EDENU 3:2 a oplatil tak Slavii domácí porážku. Tímto vítězstvím přerušil tři zápasy dlouhou sérii proher. Zubři se naposledy v MEO Aréně vytáhli na lídra soutěže a nad Motorem zvítězili 4:2. Podaří se AZetu uspět v zápase s neoblíbeným soupeřem a zaútočit na první šestku, která by týmu zaručila týden volna před play-off?

HC ZUBR Přerov - 2. místo, 103 bodů, skóre 146:120

Kdyby nebylo v letošní sezóně MOTORU, tak by jistě první příčku tabulky opanoval tým z Přerova. Jako druhému týmu v letošní sezóně se Zubrům podařilo dostat přes 100 bodovou hranici. V posledním zápase navíc ve fantastické atmosféře porazili lídra soutěže 4:2 a jsou jediným týmem, který mu dokázali v sezóně vzít šest bodů.

Na koho musíme v týmu Přerova rozhodně upozornit je Roman Pšurný, který v 51 zápasech a při necelých 910 odehraných minutách má úspěšnost střelby 20,83 %. Jakub Navrátil je osmým nejlepším nahrávačem za 30 asistencí. Ve statistikách jsou zahrnuti i hráči z druhé části soutěže, kteří se střetávají s mnohem horšími soupeři než Zubři. Na tomto místě musíme i zdůraznit dělené 19. – 24. místo Romana Pšurného v tabulce +/- za +17 bodů. Jde o jednoho z šestice hráčů, kteří jsou hned v závěsu za hokejisty MOTORU. Na 25. – 28. místě je i bývalý kapitán AZetu Jiří Krisl za +16 bodů.

Sestava Zubrů proti MOTORU: Klimeš – Krisl, Kubeš, Zbořil, Bodák, Forman, Weinhold, Šnajnar – Navrátil, Pšurný, Goiš – Číp, Hejcman, Moučka – Š. Kratochvil, Berger, Dvořák – Süss, Hradil.

AZ RESIDOMO Havířov - 7. místo, 79 bodů, skóre 135:141

AZ v posledním zápase vyloupil zimní stadion v Edenu a z hlavního města si odvezl důležité tři body. V zápase se trefili Ondřej Procházka, Jozef Danielčák a Filip Seman. Aleš Stezka čelil 32 střelám na svou branku a ve statistikách Chance ligy má třetí nejvyšší číslo v zásazích mezi strážci svatyně. Díky vítězství si hokejisté z nejmladšího města v republice uchovali šanci v závodu o šesté místo.

Program AZetu je ve zbývajících pěti utkáních následující. Po zápase s Přerovem ho čekají na Lapači Valaši. Datum 2. března si zapište všichni do diářů, protože tento zápas nejspíše rozhodne o týmu, který si zajistí šesté místo. Do GASCONTROL Arény přijede STADION. Předposledním zápasem bude derby v Porubě a naposledy se AZ představí doma 7. března v zápase proti Pirátům.

Našeho největšího soupeře v souboji o šesté místo Litoměřice čeká zápas na MOTORU, pak mají doma Zubry a 2. března je uvidíme v Havířově. Předposlední zápas je čeká v Chomutově a naposledy hrají v domácí Kalich Aréně s Pražany.

Dobrá zpráva pro AZ je, že mu pomalu vyprazdňuje marodka. Obránce Alex Rašner a útočníci Jozef Baláž a Dominik Pawliczek by měli být ve středu připraveni. Útočník Jakub Doktor už má „sádru pryč“ a trénuje s týmem.

Patrik Rimmel po zápase v EDENU: „Do zápasu jsme vstoupili výborně. Po předchozích prohrách jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. Měli jsme nějaké šance a ty jsme proměnili. V druhé třetině jsme měli řadu čistých šancí, ale dali jsme jen jeden gól po buly. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát to, co doposud. Ale hned zkraje jsme šli do čtyř a od té doby byla Slavia lepší, tlačila, a dala i gól. Nám se podařilo zápas udržet díky bojovnosti a notné dávce štěstí.“

Sestava AZetu v EDENU: Stezka – Chroboček, Dajčar, Mrowiec, Matai, Malina, L. Rutar, Nepokoj – Kotala, E. Němec, Vrána – L. Bednář, F. Seman, Bambula – Fridrich, Maruna, Bernovský – Danielčák, Cihlář, O. Procházka.

Před zápasem se Zubry Patrik Rimmel hlásí: „Chceme vyhrát, jak pro fanoušky, tak pro přiblížení se první šestce CHANCE Ligy. Středeční zápas v GASCONTROL Aréně rozhodne obranná činnost a brankáři.“

Vzájemné zápasy

V letošním ročníku CHANCE Ligy se oba týmy na ledě potkaly už pětkrát. Lepším týmem jsou přerovští Zubři, ti vyhráli čtyři utkání. AZet dokázal vyhrát pouze jeden zápas, který se v Přerově odehrál 21. prosince 3:1. Poslední utkání, které se odehrálo v MEO Aréně 29. ledna Zubři vyhráli těsně 3:2.

Šesté vzájemné utkání začíná v GASCONTROL Aréně ve středu 26. února 2020 v 17:00. Pokud nebudete přímo na stadionu, tak pro Vás připravujeme online přenos, který naleznete ZDE.

Musíme hrát naši hru, hlásí obránce AZetu Ludvík Rutar

Ludvíku, co podle tebe platí na Přerov?

Já si myslím, že to, co platí na všechny týmy. Musíme hrát naši hru. To znamená hrát jednoduše z obranného pásma, dávat si ty puky rychle a jednoduše. Musíme, hrát agresivní hokej, bruslit. To, co my umíme s tím týmem, který máme.

Když se člověk podívá na tabulku soutěže, tak vidí na prvním místě 138 bodů, druhý je Přerov se 103 body a naposledy s MOTOREM doma vyhrál 4:2. Dá se proti takovému týmu něco vymyslet a uhrát nějaký bod?

Já si myslím, že určitě ano. Motor, ten je letos někde úplně jinde, než zbytek týmů v CHANCE lize. Ale i Přerov má skvělou sezónu. My se Zubry můžeme normálně hrát. Což jsme si sami dokázali V Přerově, jeden zápas se nám tam povedlo vyhrát. Ostatní zápasy byly o jednom anebo dvou gólech. Záleží jenom na nás, jak budeme ve středu hrát.

Říká se, že zápasy s Přerovem bolí, alespoň podle Davida Chrobočka, co je na tom pravdy?

My o tom víme, jaký hrají hokej. Ty kluky známe, většinou jsou to velcí chlapi. Hráči Přerova jsou na tom fyzicky velmi dobře a mají nějaký věk a zkušenosti. Musíme se na ně připravit, mít nastavené hlavy na zápas. To je tak jediný, co můžeme udělat.

Jaký je to pocit, když budete hrát proti bývalému kapitánovi našeho týmu?

Já, vzhledem k tomu, že jsem tu nebyl, když v Havířově hrál, tak mě to nechává chladným. Vím, že kluci z kabiny s ním kontakt udržují. V zápase o to vůbec nejde. Tam proti němu nastupujeme a je to soupeř. Po zápase s ním budeme zase kamarádi. Při zápase se hraje!

Díky a přejeme Tobě i týmu hodně štěstí v zápase.

Očekávám vyrovnaný a svižný hokej, říká „ZUBR“ Jirka Krisl

Jirko, Zubři jsou aktuálně, celkem s přehledem, na druhém místě tabulky. Takže předpokládám, že v týmu panuje spokojenost a pohoda.

Ta pohoda je v týmu nejen v poslední době, ale vlastně celou sezonu. Myslím, že nám vše funguje tak, jak má a k tomu přišly i výsledky a umístění. Od toho se vše odvíjí.

Vaše hlavní zbraně?

V první řadě jsou to gólmani. My vyhráváme zápasy většinou o jeden dva góly a sami jim moc ani nedáváme. No a pak je to ta už zmiňovaná pohoda, kterou máme v kabině, a z toho plynoucí sebedůvěra. Uklidnil nás postup do osmičky a celkově hrajeme tak dobře, že jsme to ani sami nečekali. Na druhém místě jsme ale, myslím, zaslouženě.

V minulém kole se vám podařilo zdolat suverénní Motor. Jaké zbraně na něj platily?

Sice jsme prohrávali 0:2, ale naše hra nebyla vůbec špatná. Tak jsme si v šatně řekli, že to můžeme otočit. Takže jsme hlavně dodržovali taktiku a nakonec se nám to podařilo.

Prozradíš ten taktický recept na lídra soutěže?

Recept je podobný jako na jiné týmy. Hrát celých 60 minut, nedělat zbytečné chyby, hlavně na vlastní modré, a nedávat jim k dispozici přesilovky. Budějovice mají výborný a hlavně vyrovnaný tým, se širokým kádrem, který v žádné fázi zápasu nic nevypustí. Naopak, umí potrestat téměř všechny chyby soupeře.

Jak se těšíš na středeční zápas v Havířově? Co od něj očekáváš?

Moc se těším, jako na každý zápas proti AZetu, obzvláště v Havířově. Pro mě to jsou vždy výjimečná utkání. Očekávám, že to bude opět vyrovnané, tak jako v předchozích zápasech, protože i Havířov má kvalitní mužstvo. Očekávám bojovný výkon z obou stran a takový spíše svižný a útočný hokej. Takže bude na co se koukat.

Díky za rozhovor.

Statistické srovnání týmů:

54. kolo
Havířov - Přerov
26. 2. 2020, 17:00

7. místo, 79 bodů, 135:141
UMÍSTĚNÍ V TABULCE
2. místo, 103 bodů, 146:120
V, P, P, P, V
FORMA
V, P, V, Pp, V
Slavia - Havířov 2:3
POSLEDNÍ ZÁPAS
Přerov - MOTOR 4:2
Jakub Kotala 44 (19+25)
Filip Seman 31 (10+21)
Lukáš Bednář 27 (16+11)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI
Roman Pšurný 49 (25+24)
Jakub Navrátil 46 (16+30)
Tomáš Doležal 30 (8+22)
Jakub Kotala (19 g.)
NEJLEPŠÍ STŘELEC
Roman Pšurný (25 g.)
Jakub Kotala (25 as.)
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČ
Jakub Navrátil (30 as.)
Alex Rašner 21 (3+18)
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ OBRÁNCE
Jakub Kubeš 24 (7+17)
Jiří Krisl 24 (4+20)
Filip Seman (+11)
NEJLEPŠÍ HRÁČ V +/-
Roman Pšurný (+17)
Filip Seman (68 TM)
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČ
Jiří Krisl (104 TM)
Aleš Stezka 44z. (90,71 %)
Jan Lukáš 5z. (93,08 %)
Jiří Matoušek 5z. (92,44 %)
ÚSPĚŠNOST BRANKÁŘŮ
Lukáš Klimeš 26z. (94.32)
Michael Petrásek 27z. (91.58)
229 / 37/ 16,16 %
PŘESILOVKY
POČET / GÓLY / ÚSPĚŠNOST
219 / 41 / 18,72 %
196 / 37 / 81,12 %
OSLABENÍ
POČET / GÓLY / ÚSPĚŠNOST
207 / 41 / 80,19 %
31,55 / 28,21
STŘELY ZA ZÁPAS
NA SOUPEŘE / OD SOUPEŘE
33,57 / 28.02
1.309
DOMÁCÍ PRŮMĚRNÁ NÁVŠTĚVNOST
1.669
Instagram Youtube
×
Odehrané v 17:00 | Jun.
AZ Havířov
HC Kometa Brno