VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Zabrání Vrchlabí třetí domácí výhře AZetu v řadě?

02.12.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 3. prosince do Havířova zavítá další nováček Chance ligy HC Vrchlabí. Tým z města na Labi svoje poslední utkání v Kadani vyhrál 1:5 a vyšvihl se na páté místo tabulky. To Havířov doma v porazil nepříjemný Kolín 3:2 a je jedenáctý. Dokáže AZ urvat plný počet bodů i ve třetím zápase za sebou? Utkání je na programu v GASCONTROL Aréně v 16:00.

HC STADION Vrchlabí, 5. místo, 10z. (6 – 0 – 1 – 3), 19 bodů, skóre 37:24.

Nováček v soutěži nezačal v CHANCE lize vůbec špatně. Z deseti zápasů jich dokázal vyhrát šest. Nad síly Vrchlabí zůstala Slavia, Benátky a Prostějov. Naopak si Vrchlabí poradilo s Porubou, Přerovem, Frýdkem–Místkem, Slovanem, Jihlavou a Kadaní. Po koronavirové pauze má devět bodů a skóre 15:3. Trenérské duo Václav Baďouček a Jiří Jakubec může být po deseti kolech spokojeno. Naposledy si poradilo na ledě Kadaně s Trhači 5:1. Vrchlabí Kadaň přestřílelo v poměru 54:22.

Na startu ligy se nejvíce očekávalo od elitní trojice Tomáš Nouza, Ondřej, Chrtek a Martin Heřman. Toto trio vyprodukovalo už 30 bodů (celý tým dal 37 branek). Kanadské bodování vede Tomáš Nouza za 11 bodů (2 +9), Martin Heřman jich nasbíral 10 (6+4) a Matouš Kratochvil 9 (5+4). Nejproduktivnějším obráncem je pětibodový Ján Niko, který s 12 plusovými body vede i tabulku +/-. Mezi třemi tyčemi tým spoléhá na gólmana Jakuba Soukupa (5 vítězství), ten nastoupil do osmi zápasů s úspěšností 92.24 % (2.52).

Vrchlabí dokázalo ze 42 přesilovek využít šest (14.29). Co jej zdobí, tak jsou oslabení, jenom v šesti případech z 52 (3. nejvyšší číslo v soutěži) inkasovalo. Stejně jako AZ, dokázalo vstřelit tři góly v oslabení. Tým ze severovýchodních Čech vyprodukoval 37 branek, což je pátý nejvyšší gólový příděl v celé CHANCE lize.

Sestava Vrchlabí v posledním zápase: Soukup (Štěpánek) – Bučko, J. Moník, Linhart, Vála, Kajínek, Jirků, Niko – M. Kratochvil, Hozák, Urban – Machač, Nouza, Mrňa – Chalupa, Matýs, Chrtek – Heřman, Costa, Formánek.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 11. místo, 9z. (3 – 1 – 1 – 4), 12 bodů, skóre 25:27.

Po šňůře čtyř porážek se AZ pomalu vrací na vítěznou vlnu. Dva poslední zápasy vyhrál. Stadion porazil 6:3 a naposledy bral tři body v zápase s kolínskými Kozly, které porazil 3:2. V zápase se zaskvěl dvougólový Jakub Kotala, a opět tříbodový Radek Prokeš. Dobrý výkon ukázala brankářská posila ze Znojma Jakub Groh, jenž předvedl několik velmi dobrých zákroků.

Trenér Jiří Režnar po zápase s Kolínem: „Jsme rádi, že jsme potvrdili vítězství s Litoměřicemi. Kolín dnes odehrál výborné utkání, hráli aktivní hokej a předvedli sympatický výkon. Hrají to, co jsme my hráli dvě předchozí sezóny a teď se k tomu začínáme vracet. Jenom se do toho musíme dostat, protože se vyměnili kluci a přišli noví. Dnes jsme převedli dobrý výkon, musím hráče pochválit.

Sestava AZetu v posledním zápase: Groh – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Chroboček, Rašner, L. Rutar – Adamský, Prokeš, Kotala – O. Procházka, F. Seman (A), R. Szturc – Doktor, Maruna (C), D. Sklenář – Mrva, Ivan, Cihlář.

Dva hráči „vedou“ klubové kanadské bodování. Jsou to sedmibodoví Jakubové Doktor (3+4) a Kotala (5+2). Druhý jmenovaný je s pěti góly i neúspěšnějším střelcem. V +/- je největším střadatelem Martin Adamský za šest plusových bodů. Nejvytíženějším hráčem AZetu je obránce Alex Rašner, který v průměru odehraje necelých 22 minut. Gólman Dominik Groh, který zastoupil zraněného Aleše Stezku, má ve třech zápasech průměr 3.33 obdržené branky za zápas, úspěšnost 87.01 %.

Přesilovka Havířova je stále nejméně úspěšnou v celé lize. Ze 38 přesilovek (4. nejnižší počet) má úspěšnost 7.89. Střely na branku má AZ podprůměrné 28.89 střely jde bránu soupeře, opačně jich míří 30.11. Hráčům z nejmladšího města se nedaří ani na vhazování, kde jsou na úspěšnosti 42.47 (18. místo).

Zranění

Mimo hru je obránce Tomáš Dajčar, který je dlouhodobě zraněný. Do zápasu by měl nastoupit útočník Petr Fridrich, ten absentoval v zápase s Kozly kvůli zranění v horní části těla. Jan Rudovský a Ondřej Kachyňa nenastoupí kvůli nemoci.

Zprávy z kabiny

Manažer Pavel Zdráhal před zápasem s Vrchlabím hlásí: „Hrajeme třetí domácí zápas v řadě, Vrchlabí, přestože je nováček, je příjemným překvapením soutěže. V žádném případě je nemůžeme podcenit, už při pohledu na tabulku je to jasné. My jsme nabuzení vítězstvími a sérii chceme za každou cenu prodloužit. Když každý hráč ze sebe vydá maximum, jsem si jistý, že se nám to podaří."

Utkání můžete sledovat na HOKEJKA TV. Ze zápasu pro Vás také připravujeme textový online přenos, který naleznete ZDE.