AZ čeká hokejová bašta - vyzve doma slavnou Slavii Praha!

13.11.2015 | David Motloch

Někteří tomu říkají svátek hokeje, někteří zápas zápasů. Přirovnání nechť si každý najde sám, každopádně v sobotu čeká havířovského fanouška pořádná hokejová bašta! Do K&K PNEU Arény zavítá slavná pražská Slavia. O favoritovi utkání není pochyb, jsou zde však dvě velké ALE. Havířov již protrhl střeleckou smůlu z posledních utkání a cennými vítězstvími nad Prostějovem a Benátky si podstatně zlepšil chuť. Za to Slavia vyhrála z posledních osmi zápasů pouze dvakrát! K osudnému střetu dojde v sobotu 14.11. od 17 hodin. Očekává se bouřlivá atmosféra a rekordní návštěva! Buď u toho s AZetem i ty!

Suverénní stroj jménem Slavia se zadrhl

Když Slavia spadla z nejvyšší soutěže do WSM ligy, byla zcela logicky pasována do role jednoho z hlavních favoritů na brzký návrat. Kvalita mužstva a předváděné výsledky ze startu ročníku tomu plně napovídaly.

Vždyť svěřenci trenéra Pavla Hynka utrpěli v úvodních 13 kolech pouze dvě porážky, navíc si během této doby připsali sérii devíti vítězných zápasů v řadě. Poté se ale stroj zadrhl. Druhá čtvrtina soutěže sešívaným vůbec nevychází. Svěřenci trenéra Hynka si v ní neporadili například s Prostějovem (1:2), Benátkami (1:3) nebo Třebíčí (1:2 sn.)

Vrcholem této mizérie jsou však poslední dvě kola. Aby totiž jeden z favoritů soutěže málem prohrál s jasným outsiderem z Mostu, to už bylo i na pražský celek trochu silné kafe. Nečekaně dramatickou přestřelku, která nakonec skončila lépe pro Slavii poměrem 7:6 po nájezdech, to by netrefil ani sebelepší sázící expert. Špatné rozpoložení mužstva pak potvrdilo poslední kolo, v něm Slavia nestačila na celek z Jihlavy - 1:2.

Útočníkům Slavie to ve druhé čtvrtině nestřílí

Sešívaní se aktuálně nachází se ziskem 38 bodů na čtvrté pozici v tabulce a stále mají relativně na dosah i první Kladno (rozdíl čtyř bodů). Všemu ale vděčí především povedenému vstupu do sezóny. To samé lze říci i o útoku Pražanů. Se 70 vstřelenými brankami se řadí mezi nejužší špičku soutěže, v posledních osmi zápasech (kromě zmiňované přestřelky s Mostem) však nedokázali vsítit více než dvě branky.

I přes sérii poměrně nevydařených zápasů je v sestavě Slavie pár hráčů, kteří si stále udržují velmi slušné statistiky. V čele kanadského bodování klubu stojí Jaroslav Markovič (9+16). Pozici nejlepšího střelce naopak zaujímá Miloslav Čermák (13+7).

Ačkoliv ostatní hráči působí ve statistické hiearchii klubu o něco níže, je třeba si na ně dávat velký pozor. Řeč je například o Nathanu Robinsonovi, Pavlu Kašpaříkovi, Tomáši Mickovi nebo Zdeňku Bahenském. Do branky by se měl postavit Alexandr Hylák, který své dva kolegy v brankovišti pustil do zápasu pouze ve třech případech.

Havířovská stopa ve Slavii

S celkem Slavie odcestuje i trocha havířovského odkazu, který se po kratší či delší pauze opět představí v K&K PNEU Aréně. Tentokrát však nastoupí v dresu soupeře. Fanoušci AZetu si jistě vzpomínají na loňské působení útočníka Tomáše Jiránka. Právě ten zavítá do havířovských ochozů se soupeřovým logem na hrudi.

Havířov ulovil v Prostějově velmi cenné body

V Prostějově se nehraje snadno. Havířov to ví lépe, než kdokoli jiný. Na půdách soupeře nemá bůhvíjak pozitivní bilanci, na Hané si však tuto statistiku malinko vylepšil. Famózní výkon brankáře Matouška (39 úspěšných zákroků) dovedl celý tým k vítězství 4:1. Útočníci AZetu po delší době střelecky ožili.

"Podle mě jsme odehráli velmi slušné utkání. V první třetině jsme trošku víc vyhrávali osobní souboje, což bylo rozhodující. Ve druhé třetině jsme si zbytečně komplikovali život, kdy jsme dvě minuty v situacích pod tlakem hráli strašně složitě z obranného pásma. Soupeř nás zatlačil a myslím si, že jsme měli štěstí. Kdyby se Prostějov prosadil, mohli jsme zápas prohrát. Ve třetím dějství jsem věděl, že nás čeká soupeřův tlak, takže jsme hráli jednoduše z obranné třetiny. Čekali jsme na brejky, což se nám vyplatilo. Tím jsme utkání dotáhli do vítězného konce," řekl těsně po zápase asistent trenéra Martin Janeček.

Aktuálně je nejžhavějším hráčem AZetu pravděpodobně útočník Václav Meidl. Ten za sedm zápasů stihl posbírat hned šest bodů (3+3), dvakrát bodoval i v Prostějově.

Vítězná sestava se nemění

Havířov nastoupí proti Slavii s takřka identickou sestavou, jako proti Prostějovu. Na soupisce nebude chybět Roman Maliník, který nastoupí i přes povolání do extraligových Vítkovic. Druhý zápas za Havířov sehraje i útočník Jan Hudeček působící v klubu na zkoušku.

Jediný otazník visí nad postavením brankáře. Petr Matoušek podává v posledních zápasech velmi dobré výkony, na svou šanci v brance čeká také nová akvizici jménem Marek Laco. O finální nominaci brankáře rozhodnou trenéři až těsně před zápasem.

Vstupenky na tento zápas budou se slevovým kupónem do Lékárny na Národní třídě.