Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZ míří do Kladna, kde může potvrdit svůj postup do play-off

16.02.2018 | David Motloch

Souboj o play-off graduje. Do konce základní části zbývají pouhá tři kola, přičemž hned to následující může Havířov definitivně poslat do vyřazovací části. Povinností je výhra za tři body, což při současné formě AZetu rozhodně není nemožné. Na druhé straně ale bude stát zdatný soupeř - Rytíři Kladno, samozřejmě i s Jaromírem Jágrem v sestavě. Jak tato aktraktivní bitva dopadne? Zápas začíná v sobotu 17.2. v 16 hodin na kladenském ledě.

Rytíři ztratili půdu pod nohama, před play-off jim jde o hodně

Kladno bezesporu patří mezi žhavé kandidáty na postup do naší nejvyšší soutěže, po posledních výkonech mají však Rytíři o své kvalitě koho přesvědčovat. V tabulce už s jistotou neskončí lépe než třetí, přitom se jim na záda lepí další tři týmy. Šestá Slavia ztrácí na Kladno pouhé čtyři body (Kladno jich má 88), což znamená, že svěřenci trenéra Miroslava Hořavy mohou před play-off velice snadno přijít o výhodu domácího prostředí.

Kdyby záleželo pouze na aktuální formě, byli by Rytíři v zápase s Havířovem outsidery. V posledních kolech předváděli rozporuplné výkony. Česká hokejová líheň inkasovala debakl 0:6 od Ústí, 0:4 od Karlových Varů a ani s Jágrem v sestavě nevyzrála na Litoměřice či Přerov. V posledním kole Kladenští přetlačili v těsné bitvě urputnou Slavii (2:1 pr.). Rozpis WSM ligy přitom Rytíře rozhodně šetřit nebude. Kromě skvěle hrajícího Havířova čeká kladenské hokejisty souboj s Motorem a následně s Prostějovem. Udržení třetího místa v tabulce tak rozhodně nebude lehký úkol.

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je Patrik Machač (15+27), zatímco nejlepším střelcem je s dvaceti zásahy David Tůma. Mezi obránci je nejproduktivnější Petr Štindl (4+15). Jaromír Jágr si po čtyřech zápasech drží bilanci bodu na utkání, jelikož již nasbíral čtyři asistence. V brance Rytířů se pravděpodobně představí Lukáš Cikánek, který vykazuje v brance Kladna nejlepší čísla - 91,02% úspěšnosti zákroků.

Vítězství Havířova nad Energií bylo již sedmým v řadě

Havířov po celou sezónu volal po nějaké vítězné sérii, která by jej vrátila zpět na příčky zaručující play-off. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara sice dlouho zkoušeli trpělivost fanoušků, avšak nakonec svou formu předvědli v pravý čas. Středeční domácí zápas s Energií Havířovští ovládli po výsledku 3:2 v prodloužení, což pro ně znamenalo natáhnutí vítězné série již na sedm zápasů. Brankami se na vítězství Azetu podíleli Roman Rác, Jakub Kotala a Radek Havel

Do konce základní části zbývají už pouze tři kola, přičemž Havířov po zápase s Kladnem doma přivítá Přerov a následně vyjede na led Litoměřic. Výhrou za tři body na Kladně si Havířovští mohou zajistit jistotu postupu do play-off. Devátý Vsetín ztrácí aktuálně na AZ šest bodů, přičemž ve hře jich je ještě devět. Zajímavé bude jistě sledovat právě utkání Vsetína, jelikož ten hraje s dalším ještě stále teoretickým uchazečem o play-off - Frýdkem-Místkem. Oba dva zápasy mohou definitivně napovědět, jak bude letos pavouk play-off vypadat.

Havířov to proti Kladnu nebude mít vůbec lehké, avšak se současnou formou může porazit v lize kohokoliv. To potvrzují i slova manažera AZetu Patrika Rimmela. "Kladno je v posledních dnech nejvíce sledovaný tým a tak tomu bude i v sobotu. Náš cíl je jediný. Vyhrát zápas a postoupit do play-off. Kladno je velice kvalitní tým, ale to my také. Pokud budeme hrát na hranici svých možností, tak můžeme uspět."

Havířovu nebude k dispozici zraněný Jakub Matai ani nemocní brankáři Kamil Šimeček s Jiřím Matouškem. Šimon Stránský již za Havířov nastoupit nemůže, jelikož v extralize překonal hranici odehraných zápasů (26).

Zápas s Kladnem startuje v sobotu 17.2. již v 16 hodin! Utkání můžete sledovat živě i v restauraci U ledu, kde navíc za každý vstřelený gól Havířova dostanete půlku rumu zdarma!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Růžička – Staněk, Krisl, Dudek, Luža, Dujsík, R. Havel – Sikora, Maruna, M. Kalus – Gřeš, Rác, Kotala – Tomi, Hudeček, Kurovský – L. Bednář, Pořízek, Fronk.

Rytíři Kladno:

Cikánek – Štindl, Matula, Lenďák, Kehar, P. Hořava, Svedlund – Jágr, Machač, Zikmund – M. Hořava, Přikryl, Strnad – Tůma, Kurjanov, Kloz – Pekr, Kaut, Redlich – Kubík.

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.