AZet chce venku už zase vyhrát

16.12.2022 | Lukáš Jandora

Za třicetileté války (1618–1648) bylo město Velké Meziříčí osmkrát vypleněno. Aniž bychom obyvatelům tohoto 11 tisícového města na Vysočině přáli cokoliv zlého, bude v sobotu vypleněno opět? Tentokrát pouze na ledové ploše, kdy na tu velkomeziříčskou, která je raritní svými rozměry, nastoupí hráči havířovského AZetu...

Skvělý obrat v Novém Jičíně nedotažen do konce

Když ve 20. minutě utkání v Novém Jičíně svítil na světelné tabuli stav 3:0 pro domácí, vypadalo to s AZetem všelijak, jen né růžově. Kluci se však zvedli, zlepšili výkon, nasazení, vyrovnali 20 vteřin před koncem při hře bez brankáře, v prodloužení sahali po dokonalém obratu. Ten bohužel nakonec nevyšel, druhý bod navíc brali domácí za výhru po samostatných nájezdech. Spokojený po utkání samozřejmě nebyl trenér Raszka. "Měli jsme katastrofální vstup do utkání. Vůbec jsme nebyli v zápase, chyběl nám pohyb, důraz v obranném pásmu. Všechno to, co nás zdobilo poslední dva zápasy. Výsledkem byly tři inkasované góly." Pana trenéra jsme se i proto, v návaznosti na jeho slova, zeptali, jak se tak přihodí, že tým jde do utkání s nějakými pokyny, něco si v kabině řekne a pak to od prvních minut na ledě není. Narážíme na utkání v Novém Jičíně, nicméně stane se to někdy každému mančaftu, nejsme výjimkou. V čem je problém? Je to podcenění? Jakási lehkovážnost jedinců, kteří "stáhnou" celý mančaft nebo ještě i něco jiného? "O podcenění bych nehovořil, to nebylo se sousedem v tabulce na místě. Je ale potřeba, aby se každý hráč individuálně na zápas nachystal nejlépe, jak umí. Nejen tělem, ale i hlavou. Na druhou stranu, Jičín měl v první třetině výborný pohyb, mají kvalitní tým v útočném pásmu, jsou obecně nebezpeční." Mnohé fanoušky jistě zaujalo, že do brány AZetu se po mnoha letech v mistrovském utkání opět dostal Lukáš Daneček. Co si realizační tým od startu Stýva sliboval, proč byl pro utkání v Jičíně povolán? "Máme zraněného brankáře Šindelku a Marek chytal prakticky 4 zápasy v řadě, takže jsme chtěli rozložit síly. Bohužel jsme Dandysovi moc nepomohli. Chtěli jsme dát týmu impuls a tak šel Marek znovu do branky."

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ PROTI NOVÉMU JIČÍNU

Daneček (20. Štipčák) – Dudáš (A), Havlík, Kunc, Kuboš, Hudec, Kolarz (C), Ščurek - Mrva (A), Spratek, Kratochvil - Tvrdý, Zdeněk (A), Haas - Antoníček, Ćmiel, Pawliczek - Pastor

Hrr na ně. Na Velké Meziříčí!

Když to napíšeme se zdravým sebevědomím, bez jakéhokoliv rouhání se, tak na kom jiném se venku chytit, než na Velkém Meziříčí? A že AZet by se, právě při utkání venku, chytit opět potřeboval. Jako jsme v úvodu soutěže vyhrávali především venku, tak jako by se karta malinko otočila, aktuálně na plný bodový zisk ze soupeřova zimáku čekáme 6 utkání, v posledních třech jsme navíc odešli jako poražení. Zápas ve Velkém Meziříčí však určitě nebude snadný, opět bude nesmírně důležité, abychom do něj dobře vstoupili... Po sobotě pak přijde na řadu už jen středeční domácí utkání s Kopřivnicí, potom na kluky čeká 16 dní bez ligového utkání. "Pane trenére, čekají nás poslední dva zápasy v tomto roce, po nich přijde docela dlouhá ligová přestávka. Jak tuto pauzu vnímáte Vy? Konkrétně AZetu může pomoci nebo spíše uškodit?" "Podmínky jsou pro všechny stejné, takže jestli to někomu uškodí nebo pomůže, je na každém týmu. Já osobně to vnímám jako prostor pro určitou regeneraci a pro dobrý trénink."

Domácí jsou v tabulce poslední

Hráči Velkého Meziříčí se v tabulce krčí na posledním místě, ztráta na předposlední Žďár je čtyřbodová, na devátý Hodonín je to už propastných 10 bodů. Na vítězství čekají hráči z Vysočiny 7 utkání, na plný zisk tří bodů pak neskutečných 14 zápasů, kdy naposledy se radovali na konci října ve Žďáru nad Sázavou. V sobotu je tedy na pořadu dne utkání, ve kterém se oba celky svým způsobem potřebují chytit, trochu se nakopnout, zvýšit si sebevědomí. Bude tohle všechno na utkání patrné? Ovlivní to nějak jeho průběh?

SESTAVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Slavíček – Ambrož (C), Koželuh, Trnka, Slabý, Tomšík, Báňa, L. Střecha – Vedral, Maštěra, Hrnčíř, F. Střecha, Juráň, Strnad, Křenek (A), Hasoň, Doležal, M. Juda, Oščádal, Burian

Zajímavost sobotního duelu?

Ačkoliv jsou hráči Velkého Meziříčí jasně poslední, tak především doma dostávají velmi málo branek. Pouze 31 obdržených gólů v deseti utkáních, to je v tomto směru lepší bilance, než jakou se mohou pochlubit týmy jako Kopřivnice, Vyškov, Opava, Nový Jičín, Valašské Meziříčí a někteří další. Své o tom ví i naši hráči, už v prvním utkání ve Velmezu bylo obtížné se prosadit, při vítězství 3:1 jsme 2. gól zaznamenali v 51. minutě, ten třetí pak do opuštěné brány domácích. Velmi málo gólů, doma i venku, dostáváme také my. Po Orlech ze Znojma máme v tomto směru druhá nejlepší čísla. Dočkáme se tedy utkání, navíc do jisté míry svázané nervozitou, protože oba celky potřebují zabrat, které na branky bude docela chudé? Nebo se předpoklady nepotvrdí? Vědět víc budeme už za pár hodin.

----------

Utkání ve Velkém Meziříčí startuje na zimáku, který byl zastřešen teprve v roce 2002, v sobotu 17. 12. 2022 v 18 hodin! Pokud se do hlediště nedostanete, bude ze zápasu připraven tradiční textový přenos na serveru onlajny.com.