Důležité tři body z Velkého Meziříčí!

Lukáš Jandora | 17.12.2022

Po trochu šťastném vítězství v Novém Jičíně, kdy nám k němu pomohla kontumace v náš prospěch, vybojovali hráči AZetu další důležité tři body z venkovního utkání. Důležité pro psychiku, pro jistou pohodu během vánočních svátků. Výhra na Vysočině se však vůbec nerodila snadno...

2. liga - 25.kolo so 17.12.17:30
Horácký klub Velké Meziříčí - AZ Havířov
3:4
(1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Křenek (Strnad, Ambrož), 40. Strnad (Křenek, Ambrož), 58. Mastěra (Burian, Hrnčíř) – 17. Antoníček (Kunc, Mrva), 19. Tvrdý (Haas, Zdeněk), 26. Mrva, 45. Mrva (Antoníček). Rozhodčí: Maršálek – Hübl, Augusta. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 221. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Horácký klub Velké Meziříčí: Juda (Šťourač) – Trnka, Slabý, Báňa, Ambrož, Koželuh, Vlašín, Střecha L. – Oščádal, Vedral, Strnad – Juráň, Maštera, Hrnčíř – Křenek, Burian, Hasoň – Střecha F., Doležal, Střecha T.
AZ Havířov: Štipčák (Šembera) – Kuboš, Ščurek, Kolarz, Hudec, Kunc, Dudáš – Tvrdý, Kratochvíl, Mrva – Zdeněk, Spratek, Antoníček – Pawliczek, Haas, Homola

Už ve 4. minutě utkání šli do vedení domácí, drobné chyby v hostující obraně využil Milan Strnad, mezi kruhy poslal pěknou přihrávku Davidu Křenkovi, který překonal Marka Štipčáka - 1:0. Havířov srovnal v minutě 17., kotouč do útočného pásma zavezl Jakub Mrva, předal Marcelu Kuncovi a ten vynikající přihrávkou našel Petra Antoníčka, který přesně pálil do poloodkryté brány - 1:1. Ještě do první přestávky šel Havířov do vedení, do samostatného úniku se dostal Jiří Tvrdý a přesnou střelou na vyrážečku se nemýlil - 1:2. Tímto skóre také skončila úvodní část hry.

Po zhruba pěti minutách hry té druhé šel Havířov do dvoubrankového vedení. Výborně to u levého mantinelu udělal Jiří Tvrdý, předložil krásný kotouč Jakubu Mrvovi, kterému stačilo trefit hodně odkrytou bránu - 1:3. Velká škoda, že tohle vedení neudrželi hráči v trojbarevných dresech až do konce druhé třetiny. V její poslední minutě totiž dovolili domácím snížit. Po havířovské chybě v útočném pásmu pelášili velkomeziříčští dva na jednoho, tohoto přečíslení využil Milan Strnad a stanovil tak skóre po dvou třetinách hry - 2:3.

Borci AZetu však po necelých pěti minutách závěrečného dějství opět odskočili na rozdíl dvou branek. Petr Antoníček výborně vybojoval kotouč za domácí bránou, přesně mezi kruhy jej naservíroval výborně hrajícímu Jakubu Mrvovi, který domácího gólmana prostřelil ranou z první - 2:4. Domácí plejeři z Velkého Meziříčí však svou kůži rozhodně nechtěli dát lacino, v 58. minutě se jim opět povedlo snížit na rozdíl jedné branky, utkání tak bylo stále otevřené až do samého konce. Třetí branka domácích byla hodně kuriózní! Viktor Burian přihrával na druhou stranu hřiště, kde stál Vojtěch Mastěra. Jemu ovšem puk přeskočil hůl, Mastěra si pro něj dojel za branku a vystřelil ze záporného úhlu. Puk se štěstím prošel Štipčákovi kolem jeho pravé tyče - 3:4.

Domácí to ještě v závěru zkusili bez brankáře, Marek Štipčák v poslední minutě předvedl jeden brilantní zákrok, kdy i díky němu jsme nakonec vybojovali všechny body. Stalo se tak, když nepočítáme kontumační vítězství v Novém Jičíně, po docela dlouhé době, o to je vítězství cennější!

Jiří Raszka (trenér Havířova): Dnes jsme začali úplně jinak než ve středu. I když jsme dostali první gól, tak herně jsme byli spokojeni. Na malé kluziště jsme upravili taktiku. Chtěli rychle přecházet střední pásmo, což se nám dařilo. A výsledek jsme otočili právě z těchto situací. Jsem navíc rad, že nás nepoložil gól do šatny, utkání jsme celkově docela kontrolovali. Bohužel závěr byl trochu dramatický, ale kluci to zvládli, ukázali osobní statečnost a získali tři body.