Havířov ukončil sérii proher a porazil vysoko Velké Meziříčí

Josef Nudera | 11.02.2023

Do utkání proti Velkému Meziříčí vstupoval Havířov po sérii šesti porážek, kterou dokázal ukončit. Naši hráči dokázali vybojovat vedení 4:0, na které sice ještě hosté reagovali snížením na 4:2, ale nakonec se jednalo o brankostroj, který spustil AZ Havířov. Konečný stav 9:2 může být energií pro tým do zbytku sezony. Další utkání hraje Havířov na ledě Žďáru nad Sázavou.

2. liga - 37.kolo so 11.2.17:00
AZ Havířov - Horácký klub Velké Meziříčí
9:2
(2:0, 2:2, 5:0)

Branky a nahrávky: 6. Ščurek (Haas), 15. Mrva, 25. Haas (Mrowiec, Zdeněk), 26. Dudáš (Zdeněk, Tvrdý), 42. Pawliczek (Ćmiel, Pastor), 44. Ćmiel (Pastor), 49. Pastor (Mrowiec, Pawliczek), 55. Antoníček (Pavlík, Spratek), 57. Zdeněk (Haas, Ščurek) – 29. Burian (Vedral, Švejda), 35. Křenek (T. Střecha, M. Juda). Rozhodčí: Mejzlík – Tvrdý, Voznička. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 504. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 9:2.

AZ Havířov: Štipčák – Kunc, Kolarz "C" – Dudáš "A", Havlík – Hudec, Ščurek – Mrowiec – Mrva "A", Spratek, Antoníček – Tvrdý, Zdeněk, Haas – Pastor, Ćmiel, Pawliczek – Pavlík
Horácký klub Velké Meziříčí: J. Juda – Slabý, Trnka, Tomšík, Vlašín "A", Hort, Kochánek – F. Střecha, Strnad, Burian, Vedral, Broža, Hasoň, M. Juda, Buchal, Švejda, T. Střecha, Křenek "C"

Do utkání vstupoval Havířov jako favorit a měl také jako první šanci ohrozit brankáře. Ve 3. minutě nahrál Antoníček puk Spratkovi, ale ten minul z dobré pozice branku. Ve 4. minutě dokázal ujet v oslabení Mrva se Spratkem, kteří byli v úvodu utkání hodně aktivní, ale Juda dokázal vyrazit pokus Mrvy tak, že už nemohl Spratek nijak dorážet.

V 6. minutě se mohli domácí fanoušci poprvé radovat. Od modré čáry vyslal na branku šikovnou střelu Petr Ščurek, která zaplula nad rameny Judy až do branky – 1:0. Ve 14. minutě se ukázali hosté. Dva hráči Velkého Meziříčí jeli na Štipčáka, ale po nepřesném zakončení dokázal Štipčák puk vyrazit.

V 15. minutě se mohli domácí hráči a fanoušci radovat podruhé. Přes celé hřiště dokázal projet Jakub Mrva a zakončit přesně mezi betony Judy – 2:0.

Havířov měl pak ještě v posledních minutách během přesilovky šanci při teči Mrvy, ale stav utkání se už do sirény neměnil.

Ve 25. minutě dokázal Havířov navýšit vedení na tři branky. Marek Haas dokázal uspět v souboji s brankářem Judou – 3:0. Ve 26. minutě dokázal domácí Havířov zvýšit vedení na 4:0. A dokázal se prosadit od modré čáry, tvrdou střelou, Martin Dudáš – 4:0. Ve 29. minutě dokázali hosté snížit. Viktor Burian upravil po přesné střele na 4:1. Okolo 34. minuty se toho dělo hodně. Vedle několika šancí na obou stranách zazněla dokonce dvakrát tyčka hostující branky. Ve 35. minutě se dokázali hosté znovu prosadit. David Křenek dostal puk na modré přesně na hůl a jeho střela zaplula až za záda Štipčáka – 4:2.

V poslední minutě třetiny zazněla opět tyčka za Juhou po rychlé střele Pavlíka.

Ve 42. minutě se podařilo Havířovu navýšit vedení na 5:2. Dominik Pawliczek dokázal trefit levý růžek Judovy branky. Ve 44. minutě se podařilo domácímu Havířovu vstřelit další branku. Matouš Ćmiel se obtočil kolem tyčky a zasunul puk za Judu – 6:2.

Ve 49. minutě pokračovala skvělá hra domácího Havířova, další branku si připsal David Pastor – 7:2. Nejprve dokázal Štipčák vyrazit šanci hostů, aby se mohl AZet znovu prosadit. Petr Antoníček dostal puk z rohu před branku a rychlou střelou propálil Judu – 8:2. V 57. minutě se podařilo domácímu Havířovu ujet ve vlastním oslabení, na konci akce byl Jiří Zdeněk, který prostřelil Judu – 9:2. V poslední minutě jel ještě trestné střílení Marcel Kunc, ale trefil pouze vyrážečku Judy.

Havířov dokázal vyhrát po sérii šesti proher a věříme, že se opět dostane do formy, kterou před play-off potřebuje.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Nervozita u nás trochu za začátku byla, měli jsme špatnou sérii a kdy jindy to zlomit než v domácím zápase. Jsme rádi, že se nám podařilo odskočit na rozdíl čtyř branek, i když jsme dostali gól na 4:2 po jasném faulu. Vysoká hůl, zraněný hráč a dostaneme z toho gól. Za mě je to alibismus ze strany rozhodčích, ale co se stalo, se stalo. Určitě chci vyzdvihnout sílu týmu. I když soupeř snížil a měli jsme za sebou to, co jsme měli, tak jsme si pohlídali začátek třetí třetiny a naopak jsme vstřelili gól, což nám dalo klid do hokejek. Měli jsme trochu výpadek ve druhé třetině, kdy jsme se trochu odklonili od toho, co jsme chtěli hrát. Byly tam ztráty kotoučů a soupeř trochu přidal na tempu. Hráčům patří kredit za ubráněná oslabení, dvakrát 3 na 5, což nám určitě vlilo krev do žil a to, že nám nakonec napadaly góly je jenom plus.

Štěpán Oberreiter (HHK Velké Meziříčí): Dnes jsme chtěli bodovat, ale vypadli nám tři hráči ze základní sestavy. Na to se ale vymlouvat nemůžeme. První třetina byla od nás katastrofální, byli jsme bez pohybu a důrazu. Věděli jsme, že Havířov v posledních zápasech dostává hodně branek, chtěli jsme na to zareagovat, ale bohužel jsme se dostali pod tlak a dostali dvě branky. Druhá třetina byla z naší strany opět špatná, něco jsme si řekli v kabině, ale začali jsme hrát až za stavu 4:0, kdy jsme dali dva góly a mohli jsme se dostat do kontaktu po dvou třetinách. Třetí třetina byla ještě horší než první a výsledek odpovídá naší hře. Soupeři gratulujeme k vysokému vítězství a nám nezbývá nic jiného než bojovat do konce sezony, situace je pro nás už kritická. Jediná možnost, jak soutěž zachránit je dostat Žďár pod nás, ten máme doma, ale s takovým výkonem budeme těžko někoho porážet.