Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet veze další důležité body

Lukáš Jandora | 01.10.2022

Hokejisté AZetu si z Velkého Meziříčí odvážejí vítězství a připisují si druhý tříbodový zisk za sebou. Utkání, ve kterém opět nepadalo moc branek, ozdobil dobrý výkon Marka Štipčáka v bráně, dva kanadské body zapsal obránce Petr Ščurek, vítězný gól, stejně jako v Novém Jičíně, pak zaznamenal Petr Antoníček.

2. liga - 3.kolo so 1.10.17:30
Horácký klub Velké Meziříčí - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 39. Maštera (Sedláček) - 5. Ščurek (Čmiel), 51. Antoníček (Ščurek), 60. Krupa. Rozhodčí: Held – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 259. Střely na branku: 21:41 (5:12, 6:21, 10:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Horácký klub Velké Meziříčí: Juda – Sedláček, Koželuh, Trnka, Ambrož, Slabý, Báňa, Vlašín – Dupljaku, Doležal, Burian, Křenek, Malec, Strnad, Maštera, Nesvadba, Vedral, Škvrně, Juráň, Broža
AZ Havířov: Štipčák – Dudáš, Kuboš, Kunc, Havlík, Ščurek, Mrowiec – Kofroň, Zdeněk, Spratek - Apolenář, Ćmiel, Antoníček - Krupa, Mrva, Tvrdý - Pastor

Hráči Havířova šli poměrně brzy do vedení. Už v 5. minutě utkání využil výborného napadání útočníků obránce Ščurek a ranou z prostoru nad kruhy překonal domácího brankáře. Jak svůj premiérový gól ve 2. lize tento havířovský obránce viděl? "Z gólu mám samozřejmě radost, všechno vyplynulo z dobrého pohybu v útočném pásmu a z aktivního napadání. Je to přesně ten styl hry, který trénujeme, který chceme dodržovat a hrát. Puk se ke mně dostal křížnou přihrávkou od Čmeldy (Matouš Ćmiel - pozn. autora) a já zamířil na vzdálenější tyč, kdy střela se odrazila od tyčky a skončila v bráně."

Na další gól se čekalo až do závěru druhého dějství, to se nedůraznou havířovskou obranou protáhl domácí Maštera a trochu z úhlu a se štěstím překonal jinak velmi dobře chytajícího Štipčáka.

Pokud už si domácí, kteří v utkání rozhodně nebyli favority, ba naopak, mohli myslet, že by ze zápasu vytěžili nějaký bod, vzal jim na samém začátku 51. minuty veškeré iluze havířovský Antoníček, ten se trochu podobně jako při gólu domácích zmocnil puku už na vlastní modré a takovou schovanou a hodně překvapivou střelou kolem nohou domácího beka zaskočil gólmana Judu. Jak se později ukázalo, tak branka Petra Antoníčka, stejně jako při utkání Slezanů v Novém Jičíně, byla vítězné. Svůj druhý kanadský bod v utkání si připsal Petr Ščurek, který nám svou příhru na rozhodující branku vyrovnaného duelu popsal takto: "Asistence ke gólu vznikla v našem obranném pásmu, kde po vhazování se mi podařilo v osobním souboji vybojovat puk, ten jsem poslal do jízdy Antonovi (Petr Antoníček - pozn. autora), který individuálně a moc pěkně zavezl puk až do útočného pásma, načež našel perfektně místo nad ramenem brankáře na vzdálenější tyč."

Hosté se o vítězství museli strachovat až téměř do konce, závěrečný gól utkání při hře domácích bez brankáře zaznamenal útočník Krupa, ke kterému se mezi kruhy dostal trochu se štěstím puk, nijak se nerozpakoval a prakticky přes celé kluziště pečetil 33 vteřin před koncem zápasu vítězství Havířova.

V utkání, které na branky nebylo příliš bohaté, si tak důležité 3 body připsali hosté, kteří dvěma výhrami na ledě soupeřů napravili trochu neúspěšný start do sezóny. Získat další body budou mít šanci už ve středu, to do havířovské Gascontrol Arény přijede nepříjemný tým z Kopřivnice.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): „Zvládli jsme utkání na ledě soupeře, který doma příliš neprohrává, čehož si ceníme. Očekávali jsme bojovné utkání plné osobních soubojů, což se potvrdilo. Ve druhé třetině jsme přidali na důrazu, začali více soupeře dohrávat a získávali důležité kotouče v útočném pásmu. Bohužel se nám však nepodařilo odskočit na rozdíl více branek, proto se utkání tahalo až do posledních minut. Tým však opět ukázal vnitřní sílu, hráli jsme poctivě vzadu a to nám přineslo důležité body.“