VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet jede navázat na domácí vítězství

28.10.2022 | Lukáš Jandora

Potvrdit středeční výhru proti Opavě, a prodloužit sérii čtyř utkání na kluzištích soupeřů, ve kterých havířovský klub bodoval, chtějí hokejisté ze Slezska. Čeká je dlouhá cesta do rodiště Tomáše Garrigue Masaryka, do Hodonína, kde hokejově vyrostl třeba držitel Stanley Cupu Michal Kempný.

Už bez kamene na srdci?

Když ze srdce spadne kámen je známé rčení, které popisuje situaci, kdy se někomu velice uleví. A právě tohle rčení můžeme použít pro hokejisty AZetu Havířov, kterým kámen ze srdce jistě spadnul po minulém domácím utkání, ve kterém před vlastními fanoušky poprvé v sezóně vyhráli. Pozápasové objetí trenérů Raszky s Pavlačkou vyjadřovalo mnohé. AZet proti Opavě sice rychle prohrával, nicméně skóre otočil během tří minut, většinu zápasu byl lepším týmem, proto vítězství 5:2 bylo naprosto zasloužené. Dvěma brankami se na tříbodové výhře podílel Dominik Pawliczek, který průběh střetnutí stručně okomentoval. "Třetím gólem jsme se uklidnili, pak jsme si to už pohlídali." A jak Dominik viděl svůj osobní výkon? "Určitě ty góly pomohly i k mému sebevědomí, ale musím pracovat dál, aby to takové bylo nejlépe každý zápas", zmínil a šibalsky se pousmál bezprostředně po utkání karvinský rodák, který v havířovském dresu odehrál i 34 prvoligových zápasů, kdy velkou šanci mu tehdy dal trenér Jiří Režnar.

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ PROTI OPAVĚ

Šindelka – Kunc, Kuboš, Dudáš, Havlík, Ševěček, Mrowiec, Ščurek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kofroň, Zdeněk, Tvrdý – Mrva, Spratek, Pawliczek – Middleton, Plevka, Pastor

Hrrr na ně. Na Hodonín!

Moc dlouho se konejšit středečním domácím vítězstvím by určitě nebylo dobře, jedeme dál, zápas od zápasu, k tomu dalšímu zajíždíme na stadion, který je pojmenován po legendě československého hokeje. Na stadion Václava Nedomanského jede AZet bojovat o 5. utkání s bodovým ziskem na ledě soupeřů v řadě za sebou. Bude u toho i Vojtěch Ševěček, odchovanec havířovského hokeje a syn jedné z klubových legend, kdy jméno Reného Ševěčka mají určitě mnozí stále ještě v paměti. Vojta přichází, vlastně vrací se, z nedaleké Orlové a stává se tak dalším odchovancem AZetu, který v této sezóně obléká náš dres.

Hodonín se naučil vítězit?

Současný hodonínský klub byl založen teprve v roce 2018, letos v březnu slavil vítězství v Krajské lize, když 3:0 na zápasy porazil Kroměříž a stal se druholigovým nováčkem. Nováčkem, který to neměl vůbec snadné. Z prvních pěti zápasů bylo pět porážek, však potom jako by se hráči z města, které světu dalo prvního československého prezidenta, naučili vítězit. 5:4 po prodloužení doma s Kopřivnicí, 6:3 na půdě favorita z Vyškova, 3:2 po samostatných nájezdech v Opavě, tohle byly 3 výhry v řadě za sebou, díky kterým Hodonín opustil poslední příčku. Naposledy sice přišla domácí prohra 1:4 se Znojmem, však za tu se hodonínští nemusejí stydět. Na hráčích AZetu tak bude, aby na nepříjemného soupeře, který se v lize otrkává a začíná sbírat body, našli recept a případným vítězstvím potvrdili 4. příčku v ligové tabulce, která hráčům z Havířova aktuálně patří.

SESTAVA HODONÍNA Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Dolíška - Šmach, Polesný, Škápik, Němec, Rauš, Kališ - Sajdl, Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš, Janás - Dufek, Charvát M., Huňady J. - Krejčí, Štědrý, Bartes

Zajímavost středečního duelu?

Marek Štipčák je jedním z několika málo hráčů, kteří dres AZetu oblékali už v minulé sezóně. Marek v Havířově působí od sezóny 16/17, kdy se k nám vydal jako 15letý kluk. Nic snadného. Sám, nové město, nové prostředí, mimo domov. Marek k nám přišel právě z Hodonína, ve kterém v pěti letech začínal s hokejem, čili k sobotnímu utkání by mohl mít speciální vztah. Je pravděpodobné, že v hledišti bude jeho tatínek, který jezdí na téměř každé domácí utkání AZetu (samozřejmě, že i na mnohá venkovní) a na tribuně je vždy blíže bráně, kterou zrovna Marek hájí, čili po každé třetině, tak, jak si týmy mění strany, se přesunuje, aby Marka viděl pěkně zblízka.

Kdo s koho?

Otázka "Kdo s koho" tentokrát, oproti zvyklostem, zůstane v havířovské kabině. A zůstaneme u brankářů. Martin Šindelka nebo Marek Štipčák? Tahle otázka může po vítězství nad Opavou mnohé napadnout. A byť Štipec, jak se Markovi přezdívá, šel do sezóny jako jednička, tak Šindy, jak pro změnu Martina Šindelku ve středu několikráte vyvolávali příznivci, který je odchovancem valašskomeziříčského hokeje a v mládeži prošel několika kategoriemi v Kometě Brno, ukazuje, že v bráně je na něj spoleh. Od první minuty zatím naskočil do tří duelů a v každém z nich AZet bodoval. Tak tedy - v Hodoníně Štipec nebo Šindelka? Jak moc má tuto otázku pan trenér Jiří Raszka v hlavě? Už jen pár hodin si počkejme na její vyřešení.

----------

Zápas, na zimáku, který má kapacitu 3500 diváků, startuje v sobotu 29. 10. 2022 od 17 hodin. Pokud se do hlediště nedostane, bude z utkání připraven tradiční textový přenos na serveru onlajny.com.