AZ v Hodoníně vyhrál a má další 3 body

Petr Miklas | 29.10.2022

Hráči AZetu se radují z dalšího tříbodového zisku, když v první třetině dvěma góly položili základ svého vítězství. Domácí se prosadili až za stavu 0:3, ale Havířov dokázal svůj náskok znovu navýšit. Baník sice v závěru třetí třetiny snížil, jenže AZet přidal pojistku při hře domácích bez brankáře a po výsledku 2:5 vezou hráči Havířova domů 3 body. Jakub Apolenář dal dva góly a na jeden přihrál, Matouš Ćmiel dal gól a u dvou asistoval. Ve středu na ledě GASCONTROL Arény přivítáme Ďábly z Nového Jičína.

2. liga - 11.kolo so 29.10.17:00
SHKM Hodonín - AZ Havířov
2:5
(0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 32. Krejčiřík (Popelka), 57. Romančík (Dufek, Charvát) – 8. Ćmiel (Apolenář), 15. Apolenář (Antoníček, Ćmiel), 26. Kunc (Mrva, Ćmiel), 50. Spratek (Pawliczek, Mrva), 60. Apolenář (Pawliczek, Spratek). Rozhodčí: Grygera – Mikšík, Jurčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 891. Střely na branku: 49:33 (18:9, 16:12, 15:12). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

SHKM Hodonín: Dolíška (26. Zollpriester) - Šmach, Polesný (A), Škápik (A), Němec, Rauš, Kališ - Janás, Matějka, Medek - Krejčiřík, Peš (C), Popelka - Dufek, Charvát M., Romančík - Krejčí, Štědrý, Charvát
AZ Havířov: Štipčák - Kunc, Kuboš, Dudáš (C), Havlík, Ševěček, Mrowiec, Homola - Apolenář, Ćmiel, Antoníček - Kofroň, Zdeněk (A), Tvrdý - Mrva (A), Spratek, Pawliczek - Siekierka, Urbančík, Pastor.

AZetu se povedl vstup do zápasu, když v 7. minutě otevřel skóre Matouš Ćmiel, jenž si nabruslil mezi kruhy a střelou švihem překonal Dolíšku. V 15. minutě už AZet vedl o dvě branky, když po dobrém napadání prostřelil Dolíšku Jakub Apolenář. Po první třetině tak domácí prohrávali 0:2.

Havířov ve druhé třetině odskočil do tříbrankového vedení, protože se ve 26. minutě při přesilovce prosadil Marcel Kunc. Tato branka znamenala konec účinkování v zápase domácího brankáře Ondřeje Dolíšky, kterého nahradil Jakub Zollpriester.

Změna v brankovišti Baník nakopla a ve 31. minutě snížil Vojtěch Krejčiřík. Ve zbytku prostřední části už branka nepadla a do kabin se šlo za stavu 1:3.

Tento stav vydržel až do poloviny 50. minuty, kdy Zollpriestera překonal Daniel Spratek. Ale domácí se nevzdávali a snížili na rozdíl dvou branek, když se v 57. minutě trefil Michal Romančík. V závěru třetí třetiny ještě Baník zkusil hru bez brankáře, ale risk domácím nevyšel, protože puk do prázdné branky poslal Jakub Apolenář.

AZet tak z Hodonína veze tři body a drží se na 4. místě tabulky druhé ligy skupiny východ.

Další utkání sehrají naši borci ve středu 2.11. na domácím ledě proti Novému Jičínu, který dnes vyhrál ve Žďáru nad Sázavou 7:1.

Radko Křivinka (SHKM Baník Hodonín): Zase jsme pustili soupeře do vedení, když jsme si nechali dát dvě laciné branky. Na hru Havířova jsme se připravovali a přesto nás potrestal po věcech, o kterých jsme mluvili. Naše produktivita směrem dopředu není dobrá, spoustu akcí jsme překombinovali, místo aby tam šla střela a dorážka. Chybí nám agresivita před bránou a nedáváme „špinavé“ góly z dorážek a to nás potom stojí zápasy a neděláme body.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Věděli jsme, že domácí hrají dobře v útočném pásmu a připravovali jsme se na to. Chtěli jsme z toho těžit a chodit do rychlých brejků, což se nám celkem dařilo a dali jsme z toho i branku. Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, protože Hodonín kvalitu má, i když se pohybuje ve spodní polovině tabulky. Hodonín bodoval ve třech z posledních čtyř utkání, takže jsme věděli, že to tady bude těžké i proto, že tady jsou výborní fanoušci. Hráli jsme dobře v obranném pásmu a hlavně v první třetině jsme soupeře při hře pět na pět nepouštěli do šancí. Bohužel jsme hráli třikrát v oslabení, čímž jsme soupeře dostali trošku na koně, protože Hodonín má přesilovky dobré. Tady chci vyzdvihnout výkon týmu, protože jsme v oslabení neinkasovali. Ve druhé třetině jsme trošku polevili, ale naštěstí nás podržel brankář. Ve třetí třetině do toho dal Hodonín všechno a hodně nás tlačil. My jsme se ale vrátili ke své poctivé hře a dali jsme gól z brejku. Jsme rádi, že jsme navázali na předchozí vítězství a vezeme si odsud tři, hodně důležité, body.