Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet na Kladně vyzve Rytíře

22.09.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve středu 23. září se hokejisté z nejmladšího města vydají na led kladenských Rytířů, aby vyzvali tým, který ještě loni hrál Extraligu. Kladno v posledním zápase na Lapači padlo s Valachy v prodloužení 4:3. To AZet vyhrál s Prostějovem 4:1 a bude chtít potvrdit tři domácí body. Zápas začíná na kladenském ČEZ stadionu v 18:00.

Rytíři Kladno

Poslední zápas Kladna v Extralize proti Litvínovu rozhodl o tom, že Rytíři budou hrát v sezóně 2020/21 CHANCE ligu. Svěřence trenérského tria David Čermák Jiří BurgerJan Kregl čeká trnitá cesta za návratem mezi elitu.

Hráči, na kterých Kladno stojí

Na Kladno se vrátil, po roce stráveném v brněnské Kometě, útočník Tomáš Plekanec. Velezkušený hráč, který nasbíral tisícovku zápasů v NHL, se bude snažit vytáhnou Rytíře zpět do Extraligy. V brankovišti se budou opírat o výkony slovenského gólmana Andreje Košařišťana, ten byl v minulé sezóně jedním z nejlepších hráčů slovenské nejvyšší ligy (v Košicích měl průměr 93.4 %). Dvojkou by měl být 22letý Adam Brízgala, on sám má na to, být jasnou jedničkou v CHANCE lize. V obraně je největší osobnosti Martin Kehar, výborný defenzivní bek se v posledních letech prosazuje i v ofenzívě. Kdo loni viděl Jaromíra Jágra v Extralize, tak ví, že je ve 49 letech stále rozdílovým hráčem. Jedinou otázkou je, kolik toho letos stihne odehrát.

V prvním zápase se tradičnímu klubu dařilo. Nad nováčkem z Kolína vyhrál vysoko 7:1. Pak ale přišla domácí prohra proti týmu Slavii 2:4. Naposledy Kladno  prohrálo se Vsetínem na Lapači 4:3 v prodloužení. Ačkoli v zápase třikrát vedlo, tak z toho byl jenom jeden bod. Start do soutěže to není, pro aspiranta na postup mezi elitu, úplně nejoptimálnější, ale to nemusí vůbec nic znamenat, protože Rytíři jsou týmem pro play–off.

Sestava Kladna v posledním zápase: Brízgala - Zelingr, Kehar, Mikliš, Štochl, Sorokin, Ticháček - Melka, Plekanec, Kubík - Hlava, Račuk, Bílek - Š. Bláha, Pitule, Hajný - Filip, Šapovaliv, Jelínek - Guman.

AZ HEIMSTADEN Havířov

Zranění

Na Kladně určitě nenastoupí obránci Jaroslav Mrowiec, který má zranění v horní části těla a Antonín Bořuta. Útočníka Romana Szturce nepustí do hry rovněž zranění v horní části těla. Nejistý je start Martina Adamského.

Trocha statistiky

Tři body zatím  posbírali útočníci Roman Szturc a Jakub Doktor (oba 2+1). Ve statistice +/- zapsal nejvíce plusových bodů, a sice +3, Alex Rašner. Gólman Aleš Stezka má po třech odehraných zápasech průměr 94.32 % (1.63 obdržené branky za zápas).

Tři zápasy - pět bodů. To je prozatímní bilance AZetu v Chance lize. Po domácí prohře se Sokolovem 1:2 a výhře v Šumperku 3:2p, v posledním zápase doma vyhrál nad Prostějovem 4:1. Jestřábi sice AZet přestříleli 32:25 a měli více vyhraných vhazování 43:26, ale útočníci Havířova ukázali svou třídu a své šance dokázali proměnit. V závěru to Jestřábi zkoušeli v 6 proti 4, ale gólman Aleš Stezka ukázal výbornou formu.

Sestava AZetu v zápase s Prostějovem: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Lytvynov, Rašner, Ševěček, Chroboček – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Mrva, L. Bednář, Adamský – D. Sklenář, Cihlář, Doktor – Petriska, Maruna, Fridrich.

Novinky z kabiny AZetu

Manažer a asistent trenéra Pavel Zdráhal před zápasem hlásí: „Bude to pro nás zážitek, budeme hrát na Kladně proti týmu, který minulou sezónu hrál Extraligu. My jsme poslední zápas vyhráli. Víme, že to bude těžké, ale chceme tam bodovat.“

Nejproduktivnější útočník Jakub Doktor o zápase proti Rytířům „Čeká nás těžký zápas na Kladně, my budeme těžit z domácí výhry nad Prostějovem, ten zápas jsme zvládli a konečně jsme vyhráli za tři body.“

Zápas bude živě přenášet hokejkaTV a připraven je samozřejmě také klasický textový on-line přenos.