AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

První třetina rozhodla, Azet si z Kladna neodváží ani bod

Jakub Piskoř | 23.09.2020

Ve 4. kole Chance ligy zavedl los AZ na led loni extraligového Kladna. Kladno bylo od začátku aktivnější, a i když se štěstím, se dostalo do vedení. Do konce první třetiny dokázali dát domácí ještě dva góly a vedli tak už 3:0. Kladno už si zbytek zápasu pohlídalo a ve třetí třetině ještě přidalo dva góly. Za Havířov už pouze snižoval na konečných 5:1 Kotala minutu před koncem. Další utkání sehraje Azet v sobotu doma proti Přerovu od 17 hod.

CHANCE LIGA - 4.kolo st 23.9.18:00
Rytíř Kladno - AZ Heimstaden Havířov
5:1
(3:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Melka (Račuk), 8. Guman (Plekanec, Hlava), 19. Hlava (Šapovaliv) 51. Melka (Pitule, Frye), 52. Hlava (Guman, Šapovaliv) – 60. Kotala (O. Procházka, Rašner). Rozhodčí: Souček, Čáp – Hnát, Dědek. Vyloučení: 6:3. Využití: Bez využití. V oslabení: Bez využití. Diváci: 1420. Střely na branku: 29:24 (14:6, 10:5, 5:12). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

Rytíř Kladno: Košarišťan – Frye, Ticháček, Zelingr, L. Doudera, Štochl, Mikliš – Kubík, Plekanec (C), Š. Jelínek – Filip, Račuk (A), Melka (A) – Hajný, Pitule, Š.Bláha – Hlava, Šapovaliv, Guman.
AZ Heimstaden Havířov: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Ševěček – Kotala, F. Seman (A), O. Procházka – Fridrich, Maruna(C), L. Bednář – Horváth, Mastič, Petriska – Doktor, Cihlář, D. Sklenář.

Zápas odstartovala šance Štěpána Bláhy, který ani natřikrát nedostal puk z bezprostřední blízkosti do brány. Rytíři poté odehráli příkladně oslabení a krátce po jeho skončení se dostali do vedení! Marek Račuk vyslal do úniku za obranu Antonína Melku, tomu sice puk při kličce sjel z čepele, pohyb hokejkou ale Aleše Stezku zmátl, a tak kotouč proklouzal mezi jeho betony až do sítě – 1:0. A hned v další minutě bylo na ČEZ stadionu ještě veseleji. Tomáš Plekanec přihrál od mantinelu na levý kruh úplně volnému Tomáši Gumanovi, který už nezaváhal – 2:0. Kladeňáci posléze přeměnili svoji převahu ještě v jednu branku. Matyáš Šapovaliv přihrál v předposlední minutě z rohu kluziště do mezikruží Nicolasi Hlavovi, jenž zamířil přesně – 3:0.

V prostředním dějství se obraz hry změnil. Rytíři situace daleko více přehrávali, a tak kolikrát místo zakončení přišla už zbytečná přihrávka. Řada šancí proto skončila úplně bez střely. To Havířovští byli dál jako opaření a jen stěží se dostávali do potřebného tlaku.

Skóre se tak opět měnilo až v závěrečném dějství. Hosté sice vystrčili růžky směrem vpřed, Andrej Košarišťan ale všechny jejich pokusy zlikvidoval. Po polovině třetiny se tak radovali opět Kladeňáci. Antonín Melka nejprve dostal od Tomáše Pituleho puk před odkrytou klec – 4:0. A o 38 sekund později to bylo už o pět branek! Stezka zůstal po jednom ze zákroků před brankovištěm a Nicolas Hlava bez problémů dorazil do prázdné sítě – 5:0. Šestý hřebíček do havířovské rakve mohl přidat pět minut před koncem Tomáš Plekanec, ve vyložené pozici však trefil jen tyč. Košarišťanovi však nula v zápase přána nebyla. V poslední minutě dostal puk před brankoviště Jakub Kotala, který si kladenského brankáře položil a poslal kotouč do brány – 5:1.

Autor reportáže: Filip Ardon, www.rytirikladno.cz

Ohlasy k utkání


Jan Kregl (Rytíři Kladno): Oproti předchozím utkáním jsem chtěli vstoupit do zápasu dobrým pohybem. Měli jsme agresivní forčeking a celkově jsme měli pohyb dobrý. Náš první gól byl trochu náhodný, ale to nás nakoplo, vydrželi jsme v tempu a získali třígólový náskok. Pak jsme trošku polevili, ale celkově jsme podali koncentrovaný výkon. Jsme rádi za tři body.


Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): Blahopřeji soupeři, protože Kladno si dnes výhru stoprocentně zasloužilo. My jsme se na zápas důkladně připravovali, ale už v sedmé minutě jsme dostali laciný gól, po kterém se nám to celé zhroutilo. Vzápětí jsme dostali druhý gól a hráči byli nervózní a byli z toho pokakaní. Nechci snižovat výkon Kladna, které hrálo velice dobře, ale bohužel jsme to nezvládli a jedeme domů s prázdnou.

Instagram Youtube