AZet vyjíždí poprvé na led soupeře, cílem je Ústí nad Labem

13.09.2015 | Jozef Valenčík

Havířovský tým se v letošní sezóně poprvé představí na ledě soupeře. Pondělní vložené kolo WSM Ligy AZet odehraje v Ústí nad Labem, které má zatím v tabulce tři body stejně jako Havířov. Zápas začíná v 18:00 a sledovat jej můžete na onlajny.com

Po úvodní porážce Havířov porazil Litoměřice

Vysoká výhra 6:2 s Litoměřicemi posunula AZet v tabulce na 6. místo, zápas Havířov rozhodl ve výtečné druhé třetině, kdy se dostal do vysokého vedení 5:0 a to si s přehledem pohlídal a zaslouženě získal první tři body do tabulky.

AZ Havířov - Stadion Litoměřice 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Sztefek (Pechanec), 25. Sztefek (Pechanec), 26. Maliník (Sztefek), 27. Kanko (Sedláček, Maruna), 30. Mazanec (Kalus, Bárta), 48. Lenďák (Staněk) – 36. Kalla (Ma. Procházka, Rousek), 53. Valášek (Doležal, Švagrovský).
Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Konvička.
Vyloučení: 13:13.
Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1616.
Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.

Velmi dobré utkání odehrál Michal Sztefek, který ke dvěma gólům přidal také jednu asistenci. Mezi střelce se zapsal také Martin Mazanec, který se ve svém prvním utkání v novém působišti prosadil gólově.

Kromě gólových hodů byly v zápase s Litoměřicemi k vidění i tvrdé souboje

Ústí po domácí výhře nestačilo na Jihlavu

Ústí v zápase s Jihlavou dokázalo držet krok v první třetině, ale nevyužité šance znamenaly odchod do šaten za stavu 1:0 pro soupeře. Ve druhé třetině přišla série individuálních chyb, které Jihlavu posadily na koně a zkušená Dukla si vítězství již nenechala utéct, celkově zvítězila 4:1 a připravila pro Ústí první porážku.

Dukla Jihlava - Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Skořepa (Grebenyuk), 23. Skořepa (Diviš, Alekseev), 40. Štebih (Kohout, Grebenyuk), 45. Gríger (Dobrovolný) – 52. Kuchler (Rys, Kurka).
Rozhodčí: Přikryl – Guth, Rittich.
Vyloučení: 5:3, navíc Kuchler (UNL) 10 min. OT.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1485.
Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Ústí v loňské sezóně skončilo na desáté příčce po základní části, ale dokázalo přejít v předkole playoff přes Kadaň a čtvrtfinálová bitva s Chomutovem byla možná překvapivě velmi vyrovnaná, Chomutov nakonec Slovan vyřadil 4:2 na zápasy.

Ústí před startem sezóny muselo řešit odchody několika opor, které se dlouho nedařilo adekvátně nahradit. Do přípravy se však nakonec přece jen Slovan dočkal i zkušenějších hráčů, ze kterých můžeme jmenovat Jiřího Kuchlera.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

Ústí nad Labem: Soukup – Smetana, Pohl, Kurka, M. Vágner, Bernad, Hes, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Kubica, Křivohlávek – D. Novák, Gengel, Baránek – Macek, O. Kopta II, Navarra

AZ Havířov: Svoboda – Lenďák, Korím, Bahounek, Krisl, Ostrčil, Mazanec, Bail – Kalus, Maliník, Staněk – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, Sedláček, Maruna – Matějek, Rimmel, Bednář – Kurovský

Online přenos

Utkání startuje v 18:00 a pokud nebude přímo na stadionu v Ústí nad Labem, tak zápas můžete sledovat na onlajny.com