Divokou přestřelku na severu rozhodl Slovan ve druhé třetině

Tomáš Vlček | 14.09.2015

3. kolo WSM ligy zavedlo AZet do Ústí nad Labem, odkud si po 11 gólové přestřelce body neveze. Po vyrovnané 1. třetině, jim domácí ve té druhé odskočili na pětibrankový náskok, a i když se havířovští nevzdali, na víc než zkorigování výsledku to nestačilo. O branky AZetu se podělili Petr Kanko (2x), Roman Maliník a Radim Ostrčil. Další zápas sehraje AZ už ve středu doma od 18:00 proti Šumperku.

WSM liga - 3.kolo po 14.9.18:00
HC Slovan Ústí nad Labem - AZ Havířov
7:4
(1:1, 5:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Tůma (Roubík, Smetana), 22. Kuchler (Rys, Vágner), 23. Křivohlávek (Navarra, Gengel), 28. Kubica (TS), 35. Smetana (Tůma, Kloz), 37. Roubík (Smetana, Kůrka), 46. Rys (Macek, Kubica) – 18. Maliník (Bahounek, Kalus), 42. Kanko, 44. Ostrčil (Pechanec, Maruna), 55. Kanko (Pechanec, Maruna). Rozhodčí: Grech – Toman, Kokrment. Vyloučení: 10:12. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 782. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Kurka, Smetana, Macek, M. Vágner, Bernad, Hes, Skočovský – D. Tůma, Roubík, Kloz – Rys, Kubica, Kuchler – Křivohlávek, Gengel, Navarra – D. Novák, Kopta.
AZ Havířov: M. Svoboda (od 23. Matoušek) – Korím, Lenďák, Krisl, Bahounek, M. Mazanec, Ostrčil, Bail – Kalus, Maliník, A. Staněk – J. Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, P. Sedláček, Maruna – Matějek, M. Rimmel, Kurovský – L. Bednář.

Hned ve třetí minutě byl vyloučen hostující Mazanec, ale Ústečtí tuto početní výhodu nevyužili. Hru ve čtyřech si vyzkoušel o chvíli později také Slovan, ale ani Slezané přesilovou hru nezužitkovali. Skóre zápasu mohl otevřít Krisl, ale jeho střela od modré pouze orazítkovala tyčku Soukupovy klece. Dvě a půl minuty před první sirénou byl odeslán za katr Sztefek. Roubík vyhrál buly a puk poslal před branku, kde stál David Tůma a ten střelou z první poslal Severočechy do vedení. Radost domácích ale netrvala dlouho, protože už o čtrnáct vteřin později vyrovnal Roman Maliník a upravil skóre na 1:1.

Do druhé periody vstoupili aktivněji domácí, kteří se dostali až před Svobodu, ale puk za jeho záda neprocedili. Pak Maliník fauloval a domácí získali početní výhodu. A tu využili. Rys našel za bránou Jiřího Kuchlera a ten ve 22. minutě střelou z boku propasíroval kotouč do klece Azetu. Skóre se měnilo znovu o necelou minutu později, když se puk nečaně odrazil od mantinelu před hostující branku, kde jej doklepl do odkryté sítě Jan Křivohlávek. Hostující gólman Svoboda následně opustil klec a vystřídal ho Matoušek.

Slezané se nevzdali, na delší dobu usadili před Soukupem, ale gól nevsítili. Naopak faulovali a nařízené trestné střílení Zdeněk Kubica proměnil a poslal Ústecké do vedení 4:1. Stav se měnil znovu šest minut před druhou sirénou, když Kloz našel rozjetého Davida Tůmu a ten hostujícího brankáře propálil. Ale ani to nebylo ze strany Ústí vše. Ve 37. minutě Smetana nahrál do mezikruží Jaroslavu Roubíkovi a ten se nemýlil - 6:1.

Třetí dějství začalo v mírnějším tempu a lépe ho odstartovali hosté. Petr Kanko se ocitl sám před Soukupem a střelou do rohu snížil. Chvíli na to se hrálo ve čtyřech na obou stranách a tento nestandartní počet dokázal Havířov využít. Pechanec nahrál před bránu Radimu Ostrčilovi a ten kotouč doklepl za Soukupova záda - 3:6. Stav na tabuli se měnil znovu ve 46. minutě, když Macek přihrál do jízdy Jiřímu Rysovi a ten propálil brankáře hostí.

Atmosféra na ledě začala houstnout, oba celky bojovaly o každý metr ledu. Havířovští zvýšili tempo a vyplatilo se. Na 4:7 snížil Petr Kanko, když dostal přihrávku od Pechance. V 56. minutě Na ledě se strhla šarvátka a sudí vyloučil na každé straně dva hráče. Hráči Azetu se zkoušeli prosadit ze všech možných pozic, ale ústecký gólman jejich tlaku odolal. Do konce zápasu se již nic nestalo a tři body za výhru 7:4 zůstaly na severu Čech.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): My jsme dneska hráli jen druhou třetinu, kdy jsme dali pět gólů. Jinak byl zápas z naší strany špatný. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli, že to v klidu dohrajeme. Nastoupíme a dostaneme dva slepené góly. Kdyby to bylo nějaké zkušené mužstvo, tak by nás třeba ještě porazilo. Tuhle chybu si musíme vyříkat a do příštího zápasu se ji vyvarovat.

Štefan Mikeš (HC AZ Havířov 2010): Samozřejmě spokojeni nejsme, prohráli jsme. Ve druhé třetině jsme dostali pět gólů, které jsme si zasloužili. Nechci hovořit o tom zda byly náhodné či ne. Bylo to naší nedbalostí nebo nepozorností, nechali jsme se zbytečně vylučovat. Jednoduše ten zápas jsme nezvládli.