AZeťáci zahájili pouť za nejmenšími

01.11.2023 | Lukáš Jandora

Děti v havířovských mateřských školách se po necelém roce mohou opět těšit na návštěvu těch, ke kterým mnohé vzhlížejí, na návštěvu svých hrdinů, kteří pro ně budou hmatatelným nositelem největší sportovní značky v našem městě. První dítka už se dočkala, už se blíže seznámila s nejznámějším sportovním klubem v Havířově. Jak to vypadalo?

V úterý 31. října jsme zahájili další ročník programu Staň se AZeťákem ve školkách ve městě. Jako první jsme se vydali do Mateřské školy Resslova, kde na nás čekaly hned dvě skupiny předškoláků. Během téměř hodinového bloku se dětem věnovala PR manažerka klubu a představila jim hokej jako sport, klub AZ Havířov, popsala, jak je možné začít hokej hrát a pozvala je na havířovský zimní stadion. "Děti byly velmi vnímavé. Měly spoustu dotazů, reagovaly na nové informace, které se od nás dozvěděly. Snažíme se jim dělat program zážitkový, takže si jej snad i užily. Budu velmi ráda, když některé z nich potkáme brzy na tréninku nejmenších u nás na ledě," popsala Vendula Foldyna Holendová, PR manažerka klubu.

Trenéři hokejové přípravky pak naučili děti správně držet hokejku, představili jim hokejovou výstroj a podobu hokejových tréninků. Tentokrát nechyběl ani velký dospělý hráčský vzor z A týmu v podobě Lukáše Bednáře, který drobotině popsal svou hokejovou cestu, jenž začala před lety právě v Havířově. Během následujících týdnů navštívíme s programem také další mateřské školy ve městě.

Připomenutí rozhovoru s paní Foldyna Holendovou, se kterou jsme si v únoru hodně povídali právě i o návštěvách havířovských mateřských škol - ROZHOVOR

Celá FOTOGALERIE z akce je pak k nahlédnutí ZDE