Azet chce v plánované odvetě oplatit Drakům poslední porážku

03.09.2012 | David Motloch

Přestože se jedná „pouze“ o přípravné období, fanoušci berou tuto část sezóny vážně a k tomu jistě přispívá i kvalita soupeřů. Jedním z nich je Salith Šumperk, prvoligový tým, jenž má v sestavě řadu bývalých havířovských hokejistů a podobně to funguje i naopak. V první části dvojzápasového klání se radovali z vítězství domácí ze Šumperka. Azet ještě tři minuty před závěrečnou sirénou vedl, ale vedení po brankách Kindla a Brunece nakonec ztratil a prohrál těsně 2:3. Havířov ale na severu Moravy předvedl dobrý výkon a své herní kvality bude chtít potvrdit v plánované odvetě. Zápas začíná v úterý 4.9. od 18 hodin!

Soupisku Draků jsme podrobně rozebírali nedávno, takže připomeneme jen ta nejpodstatnější jména. Dres Havířova v minulosti oblékal Marek Haas, Jakub Hulva, Adam Červenka, Jan Tesařík nebo také Tomáš Sedlák, dnes však budou stát na opačné straně kluziště. Pro soupeře se rovněž jedná o speciální zápas, utká se tváří v tvář svým bývalým svěřencům Patriku Rimmelovi, Alexandru Hegegymu, Janu Danečkovi a jeho bratrovi Lukáši. Na toho se těšila drtivá většina domácího publika, jelikož Lukáš Daneček v celku Draků působil a vybojoval s tamním klubem postup do 1. ligy. Nakonec však do zápasu v pozici jedničky nastoupil mladší Petr Matoušek.

Oba celky zažívají skvělou přípravu. Šumperk zatím stále figuruje s jedinou prohrou proti Havlíčkovu Brodu, poslední zápas s Havířovem celkovou bilanci ještě vylepšil. Azet má sice na kontě o jednu porážku více, ale předváděný výkon v přípravném období musel všechny fanoušky uklidnit a přesvědčit. Úterní zápas bude patřit mezi vrcholové zápasy přípravy. „Od zápasu čekám především podobný vývoj, jako v Šumperku, dobré bruslení a aktivitu v útočném pásmu,“ řekl brankář Azetu Petr Matoušek.

V sestavě Draků bude chybět exhavířovský Jakub Hulva, který si v posledním zápase zranil nohu. Do utkání by naopak mohl naskočit Karel Plášek s Danielem Vrdlovcem. V brance Draků by se měl podle současného vzorce představit Tomáš Štůrala. Na druhé straně by měl podle dostupných informací nastoupit Lukáš Daneček. Formu v minulém utkání potvrdil Antonín Pechanec, dobrý výkon předvedl i Robert Říčka, prosadit se však nedokázal. Na marodce Havířova stále figurují dvě jména – Radim Haas a Luděk Lhotský.

Zápas startuje v úterý 4.9. v havířovské K&K Pneu aréně od 18 hodin!