Branky věnuju Františkovi Slezákovi, prohlašuje autor hattricku Jan Daneček

05.09.2012 | David Motloch

Zápas bratrů Danečků. Tak by se dalo popsat včerejší klání v havířovské K&K Pneu aréně. Při útočných akcích Azetu jste toto jméno nemohli přehlédnout, stejně tak však i na druhé straně kluziště v podání našeho brankáře. Lukáš Daneček podržel svůj tým zvláště v první třetině, kdy Draci ještě za nerozhodného stavu nepříjemně kousali. Jeho bratr Jan se zase zasloužil o polovinu vstřelených branek Havířova, šancí si ale za celý zápas vypracoval tolik, že by se nemohl nikdo divit, kdyby jich vstřelil dvakrát více. Není tak divu, že jsme si k rozhovoru pozvali právě jeho.

To jméno jste nemohli přehlédnout. Jan Daneček na ledě doslova létal, ukazoval se ve skvělém světle při každém střídání, zakládal i zakončoval akce. Hala začala po vstřeleném hattricku po zásluze skandovat jeho jméno. Za celou přípravu se tento útočník prosadil třikrát, stejný počet branek stihl zasadit za jediný zápas! S celkovým počtem osmi bodů (6+2) začíná ve střelecké tabulce dotahovat vedoucího Antonína Pechance.

Jan Daneček patřil loňskou sezónu mezi šestici nejlepších útočníků. S šestnácti vstřelenými brankami se umístil na děleném druhém místě, lepší byl už pouze Robert Říčka. Jeho forma v play-off ještě vygradovala, ve dvanácti startech si připsal hned osm branek a v bodování byl dokonce třetí. Honza má dlouhodobé problémy s ramenem, ale loňskou sezónu odehrál takřka celou, v základní části vynechal pouze tři zápasy. Pokud letos zůstane zdravý, bude jednou z hlavních hrozeb pro soupeře, jelikož se zdá být ve skvělé formě. Po domácím zápase se Šumperkem jsme s ním udělali menší rozhovor.

Dokázal si dnes vstřelit hattrick, každá ze tří branek byla svým způsobem specifická. Mohl by si je ve stručnosti popsat?

První dva góly padly po úniku, kdy mi skvěle nahrál Robin Pavlas, a já jel pak sám na branku. Při třetí brance mi přihrál Páťa (Patrik Rimmel pozn. redakce). Vždy jsem ty nájezdy dokázal proměnit. Provedl jsem to přesně tak, jak jsem chtěl a o to více mě to těší.

Před tímto zápasem se stala nešťastná událost, když zemřela havířovská legenda Franta Slezák. Měli jste dnes o to větší motivaci vyhrát i pro něj?

Všechny tři branky dnes věnuju jemu a celý tým dnes hrál hlavně pro něj, protože toho člověka jsme měli moc rádi a bude nám všem chybět. Přestože se jedná jenom o přípravu, dnes jsme měli na ledě velkou motivaci hlavně díky němu.

V prvním zápase na ledě Draků bylo utkání dramatické až do samotného konce, kdežto dnes bylo o vítězi rozhodnuto prakticky už po první třetině. Čím se oba zápasy od sebe tolik lišily?

My jsme měli v Šumperku hodně šancí, na druhou stranu musím uznat, že soupeř také. Šumperk nás sice v určitých částech zápasu tlačil, ale převážně to byl vyrovnaný zápas. Nám to pak uteklo v posledních dvou minutách, kdy soupeř proměnil trestné střílení a pak 15 vteřin před koncem nám to tam po náhodném odrazu kotouče spadlo. My jsme se z toho dokázali poučit, dnes jsme do nich vlétli a myslím si, že to bylo znát.

Přestože v přípravě vás čekají ještě tři zápasy, doma sehrajete před ligou už pouze jeden a to proti Orlové. Co od tohoto zápasu čekat?

Jedná se sice o krajský přebor, ale pár kluků z jejich týmu znám ještě z působení ve 2.lize, takže ten tým bude hodně kvalitní. Určitě to ale bude úplně jiný hokej než se Šumperkem a hlavně tentokrát my budeme v roli favorita. Podle mě tam nejspíš bude i nějaké podcenění, ale doufám, že ten zápas zvládneme a dotáhneme ho do vítězného konce.

Honzo, díky za rozhovor.