Čeká nás domácí bitva se Slavií Praha

06.10.2019 | Petr Bortlík

V pondělí 7.10. Havířov čeká utkání s pražskou Slavií, která má stejný počet bodů, jako AZ. Který tým si bodově polepší zjistíme od 18:00 v Gascontrol aréně.

HC Slavia Praha - 7. místo , 18 bodů

Slavia v úvodu sezóny střídala výhry a porážky, ovšem do Havířova přijíždí se třemi triumfy v řadě. Výhry sbírají pražané především doma, kde dokázali zaskočit i skvěle hrající Porubu 6:2, ovšem na venkovních kluzištích má bilanci 3 porážek a pouze 1 vítězství.

HC Slavia Praha - HC Frýdek - Místek 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 42. Kuťák (Vampola, Šmerha), 48. Jar. Brož (Vrdlovec, Vampola), 17. Hladonik (Mikulík), Vyloučení: 6:7, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:27, Zblokované střely: 2:3, Vhazování: 44:28

Sestava HC Slavia Praha: Málek – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Antoš – J. Doležal (A), Vampola (A), Šmerha – Kuťák, Vrdlovec, Šteiner – Jar. Brož, Kohút, Všetečka – Furch, Martínek.

Zdroj: hc-slavia.cz

Domácí Slavia slavila pátou výhru ze šesti domácích zápasů, ovšem dlouho to na oslavy nevypadalo. Po první třetině vedl Frýdek - Místek a herně měl lehce navrch. Po řadě vyloučení na obou stranách v prostřední části se ale Slavii povedlo v závěrečné části nejprve vyrovnat a v přesilovce pak překlopit utkání na svou stranu.

Trenér Slavie Miloš Říha byl po zápase spokojen. "Soupeř byl úvodní polovinu zápasu lepší a mohli jsme být rádi pouze za 0:1, poté jsme na ně ale vlétli a otočili to. Závěr byl hektický, plný oslabení, ale ubránili jsme to. Bodů si velmi cením, protivník dnes hrál velmi dobře."

AZ Residomo Havířov - 6. místo, 18 bodů

Hokejisté AZetu v úvodu letošního ročníku opět překonávají předpoklady a drží se ve vrchních patrech tabulky. Výkon je to o to cennější, že Havířov v 11. kole hraje teprve počtvrté doma, kde zatím ztratil jediné utkání. Slavia naopak na venkovních kluzištích zvítězila pouze jednou. V minulém kole ovšem AZet po dvou triumfech padl na ledě Benátek nad Jizerou.

HC Benátky nad Jizerou - AZ Residomo Havířov 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 32. D. Špaček (Najman), 34. Wiencek (Kolmann, R. Ruda), 36. Klapka (A. Dlouhý, Aubrecht), 37.Chrtek (R. Duda) – 38. R. Veselý (A. Rašner) Rozhodčí: Pavlovič, Valenta – Beneš, Štofa . Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 22:20 (8:9 9:6 5:5). Zblokované střely: 4:2. Vhazování: 22:28. Průběh utkání: 4:0 4:1.

Sestava AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, L. Rutar – Bambula, F. Seman, Kotala – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář – Pawliczek, Pořízek, Maruna – Danielčák, Baláž, Fridrich.

Asistent trenéra a manažer týmu Patrik Rimmel okomentoval porážku těmito slovy: "Začali jsme slušně. Do 5. minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Od té doby jsme ale přestali plnit to, co jsme měli. Předržovali jsme puky, měli horší pohyb, prohrávali souboje. První třetina skončila 0:0. V šatně jsme si něco řekli. Ve druhé třetině jsme měli nějaké náznaky šancí, poté jsme ale v soupeřově přesilovce inkasovali a následně udělali hrubé chyby. Domácí odskočili na 4:0 a zaslouženě tento zápas vyhráli, protože byli lepší. Po vítězství byli více hladoví."

Před pondělním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "Bude to zápas o play-off. Slavia se poslední zápasy hodně zvedla a hraje dobře. My se musíme vrátit k naší poctivé hře, jen tak můžeme uspět. Na marodce zůstává Lukáš Žiak a Martin Nepokoj."

892

AZ bude chtít odčinit porážku z Benátek a  potvrdit pozitivní bilanci z domácích utkání. Slavia Praha je zase soused v tabulce se stejným počtem bodů, ovšem "venku" uspěla zatím pouze jednou. Potvrdí se dosavadní statistiky a odskočí Havířov bodově Slavii? Přijďte to zjistit v pondělí 7.10. od 18:00 v Gascontrol aréně.