Bitvu proti Slavii rozhodl Filip Seman

Daniel Wróbel | 07.10.2019

Po dlouhé a vyrovnané bitvě na obou stranách urval výhru AZetu proti Slavii Praha Filip Seman brankou v 56. minutě utkání. Zápas byl jinak bojovný, ale také se spoustou nepřesností. V kombinaci jediného gólu a skvělého výkonu Aleše Stezky zůstal stav na konečných 1:0 pro domácí hokejisty. K dalšímu utkání nastoupí AZet v Jihlavě ve středu od 17:30 hodin. Další domácí utkání pak sehrají AZeťáci v sobotu od 17:00 hodin proti Motoru.

CHANCE LIGA - 11.kolo po 7.10.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Slavia Praha
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Seman (Rutar, Bambula). Rozhodčí: Kašík, Cabák – Konvička, Kleprlík. Vyloučení: 2:3. Využití: Bez využití. Diváci: 1.107. Střely na branku: 26:29 (6:11, 7:4, 13:14). Zblokované střely: 13:11.Vhazování: 36:34. Průběh utkání: 1:0.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Kachyňa – Maruna (C), F. Seman (A), Bambula – Kotala, R. Veselý, L. Bednář (A) – Fridrich, Baláž, Pořízek – Pawliczek, Cihlář, Dvořák
HC Slavia Praha: Málek – Ryzák, J. Novák (C), P. Hořava, Antoš, Barák, Hejda, T. Duda – Kuťák, Vampola (A), Šmerha – J. Doležal (A), Vrdlovec, Jar. Brož – Furch, Kohút, Šteiner – M. Ondráček, Všetečka, Vlček

V úvodu zápasu působili nebezpečněji hosté, kteří se také dostali dvakrát do zajímavého zakončení, ale Kohút i Vampola ztroskotali na brankáři Stezkovi. Do třetice ohrozil havířovskou branku Šteiner, ale i proti němu dokázal domácí brankář včas zasáhnout. Na druhé straně založil pohlednou akci svým průnikem po levém křídle mladý Baláž, našel pak na středu Pořízka, ale tomu v rozhodujícím okamžiku střela selhala.

Od 13. minuty měl AZ k dispozici přesilovku, ale kromě střely Veselého v ní nic nebezpečného nepředvedl. Pak se mohlo skóre měnit v minutě 18. na druhé straně. Po obrovské chybě domácích v rozehrávce se dostali k puku hosté, Vampola byl sám před bránou, ale Stezka předvedl skvělý zákrok. O minutu později pálil z jízdy z levého křídla Seman, Málek našel puk v lapačce. Chvíli na to šli hosté 2 na 1, zakončení vyšlo na obránce Nováka, ten však trefil jen skvěle postaveného Stezku.

Druhá třetina začala oboustranně opatrně a bez šancí. Až v přesilovce AZetu ve 28. minutě nachystal Seman jasnou pozici Marunovi, ale ten svou tečí poslal puk do pravé tyče. Chvíli po skončení přesilovky zazvonila levá tyč hostující brány – po střele od levého kruhu z hokejky Maliny.

Kolem poloviny utkání se přeci jen opět otevřela oboustranně útočná stavidla. Šance Kotaly však zůstala nevyužita, a když stejný hráč ukázal parádní práci dozadu, a zabránil hostům zakončovat v přečíslení, zůstalo stále na ukazateli 0:0. A zůstalo bezbrankové až do konce druhé dvacetiminutovky, protože domácí Baláž ve svých dvou šancích trefil jen Málka a na druhé straně hned po buly Kohútovu bombu vyrazil Stezka nad branku.

I na začátku třetí třetiny byly k vidění spíše útočné akce AZetu. Bambula ovšem v dobré pozici nepropálil klubko hráčů před sebou a když se po Pawliczkově střele dostal k dorážce Cihlář, našel jen Málkovu lapačku.

V 50. minutě tečoval nebezpečně Rašnerovo nahození do Málkova protipohybu Kotala a puk jen těsně minul tyčku. Na druhé straně prověřili o čtyři minuty později Stezkovu pozornost Furch a pak Vampola. Pět minut před koncem měl Málek hromadu štěstí, protože mu puk proskákal brankovištěm, stejně jako o chvíli později Stezkovi. Až čtyři minuty před koncem se brankově poprvé urodilo. Ludvík Rutar dostal kotouč od Bambuly do pravého kruhu, nahodil ho před bránu a Filip Seman jej po Málkově vyražení doklepl do slávistické branky -1:0.

Hosté pak vrhli všechny síly do vyrovnání. K velkému tlaku jim pomohla i přesilovka, ale skvělý Stezka za svá záda žádný kotouč nepustil a AZ tak porazil Slavii v souboji o 6. příčku fotbalově 1:0.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Chtěli jsme hrát zezadu, ale v první třetině nás Slavie přehrávala. Od druhé třetiny jsme měli řadu šancí, nedali jsme sice gól, ale zlepšili jsme se v obraně i v útoku. Nakonec vše rozhodl, jak jsme předpokládali, jeden gól. Kromě toho bylo důležité, jak skvěle chytal Aleš Stezka.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Pro nás je to zklamání v posledních minutách takhle přijít o body. Každopádně, když to shrnu jednoduše, bez gólů se nedá vyhrát. V první třetině jsme měli šance, které jsme nevyužili. Ve druhé třetině se nám nedařilo téměř nic. Ve třetí třetině jsme ke konci nějaké šance zase měli, ale nevyužili jsme je. Havířov nám dal 4 minuty před koncem gól a šťastně tak bere všechny body.