Cesta z Přerova aneb kolečko se polámalo...

23.12.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Říká se, že všechno zlé, je k něčemu dobré a v úterý se to bezezbytku naplnilo. Nejprve nedorazilo 18 fanoušků, kteří si rezervovali místo v jednom ze čtyř autobusů mířících do Přerova. Nakonec se to však ukázalo jako dobré, protože tato volná místa zaplnili hráči a realizační tým, jejichž autobus měl problémy. Ale popořádku.

Čtyři autobusy s fanoušky vyrazily jak bylo plánováno, peníze za chybějících 18 lidí doplatili všichni, kteří odjeli. Nálada byla výborná a nepokazily ji ani policejní manévry a nažhavená přerovská sekuritka. Zápas samotný se vyvíjel dobře pro AZ, naši hráči byli lepší, pak však zaúřadoval rozhodčí. Nejprve poslal Havířov do 3 proti 5, přehlédl jasný faul na Najdka, který mohl vyhodit puk, čímž se Přerovu podařilo dát první gól. Poté neviděl několik jasných faulů na naše hráče, ale zato daroval Přerovu další přesilovku 5 na 3. Tím získal Přerov vedení a hrál pak velmi dobře. Rozhodčí nadále odváděl velmi nekvalitní výkon, tenokrát však na obě strany.

Havířovští také dostali výhody přesilových her, narozdíl od Přerova je však nevyužili. Bylo to způsobeno jak výborným výkonem Zubrů, tak rozladěností havířovských hráčů, kteří neudrželi nervy na uzdě a Prokop s Krislem odešli předčasně do sprch. Dokonce i Adam Vrba, který normálně s rozhodčími nemluví, měl k rozhodčímu proslov a mohl být rád, že nebyl potrestán, protože, dle jeho slov, mu neříkal nic hezkého.

Přerov už si vedení uhlídal, v závěru ještě své vedení zvýšil, Havířovští nedokázali skórovat ani jednou.

Utkání bylo přerušeno kvůli potyčce mezi příznivci Azetu a sekuritkou, která se projevovala velice agresivně a na provokace rvačkychtivých jedinců odpovídala násilím. Po zákroku policie a odvedení nejdivočejších fandů se situace uklidnila a zápas se bez problémů dohrál.

Přes prohru byli fanoušci Azetu v dobré náladě, hokejistům za výkon poděkovali a naházeli na led dárky, které pro ně měli připravené. Nutno dodat, že děkovačka domácích, ač vyhráli, nebyla zdaleka tak dlouhá

Nastal čas odjezdu, který se protáhl, neboť policie nechtěla propustit 4 havířovské příznivce a ostatní bez nich odmítali odjet. Nakonec i toto zpoždění se ukázalo být dobrým, neboť chvíli po vyjetí z Přerova všechny autobusy zastavily a vedoucí zájezdu Jirka informoval o problémech autobusu hráčů a o tom, že hráči pojedou dál s fanoušky. Tato zpráva všechny přítomné nabudila a někteří již plánovali, s kým budou sedět. Autobus číslo 2, kde jsem seděl já, měli pod palcem hoši z Rumboys Havířov, což je veteránská odnož kotle. A právě tento autobus si vybrali k dokončení cesty domů tito borci: Jan Maruna, Lukáš Daneček, David Klimša, Martin Balčík, Robin Pavlas a kapitán týmu Jiří Krisl.

Po jejich příchodu vládla bujará nálada, všichni měli na hokejisty spoustu otázek a Honza Maruna s Lukášem Danečkem se chtěli stát členy Ultras AZ Fans, což by jim jistě šlo, jak svým fanděním dokazovali. Nakonec se ze všech těch patálií stal, dle mínění mnoha fanoušků, nejlepší výjezd vůbec, vždyť ne moc často se fanouškům poštěstí sedět v autobuse vedle takových skvělých hokejistů.

Takto popsali situaci samotní hráči: Jan Maruna: "Chtěl bych vám říct jak to bylo, co se stalo. Jeli jsme autobusem, byla to dlouhá cesta a najednou, bohužel, první kolo nám upadlo! Vzápětí upadlo hned druhé.

Adam Vrba dodal:"Jeli jsme v autobuse, žádná drožka to nebyla, opravdový autobus. Jeli jsme asi sto, stodeset. Najednou se ozvala rána jak z děla, začali jsme lítat z prava doleva, naštěstí to řidič vybral, nikomu se nic nestalo a kola taky nikoho netrefila. My jsme vlastně zažili to, co se říká ve vtipech, zpomalili jsme asi na 50 a předjela nás naše vlastní kola, jedno doprava, druhé doleva. Pak jsme zastavili, byli jsme rádi, že jsme to přežili, že nic nejelo v protisměru. Pak šli kluci hledat kola, jedno bylo 500 metrů daleko od cesty, druhé asi 100 metrů.

Lukáš Daneček, zvaný "Bezednej Stevie":"Já nevím, asi nám kolo upadlo. Ne, kolo nám upadlo, potom jsem si zvolil asi nejlepší autobus z těch čtyř no a nakonec to dobře dopadlo."

Odpovědi všech tří hráčů jsou trochu odlehčené, všichni jsou rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo a hráči i fanoušci si užili společné posezení u dobře vychlazeného piva, které proběhlo ve středu.