V úterý sehraje AZet v Přerově letošní poslední zápas

19.12.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Netradičně v úterý 21. prosince se hráči AZetu vydají do Přerova ke svému poslednímu utkání v roce 2010. Od 18:00 se zde utkají s týmem místních Zubrů. Po sobotním vydřeném vítězství na ledě Bobrů ve Valašském Meziříčí nás čeká další těžký zápas proti kvalitnímu a zejména doma velmi úspěšnému soupeři ze špičky tabulky 2. ligy.

Přerovští totiž v prozatím odehraných 27 kolech získali 46 bodů a v tabulce jim patří výborná 5. příčka. Velkou pozornost přitahuje zápas i díky výjezdu velkého počtu havířovských fanoušků. Ti jistě budou, jak už je jejich dobrým zvykem, velkou podporou pro svůj tým, a pomohou AZetu k dalšímu bodovému zisku a příjemnému zakončení roku 2010.

Jak už bylo napsáno přerovští si v letošní sezóně vedou výborně. Před týdnem sice prohráli možná trochu překvapivě, po třízápasové vítězné šňůře, 2:7 ve Frýdku – Místku, ale v posledním odehraném utkání vybojovali po výhře 2:1 tři důležité body doma nad Technikou Brno. Uhájili tak své místo v první šestce, a mají před zbývajícími třemi zápasy základní části velkou šanci splnit svůj předsezónní cíl, tedy účast v play off.

Tabulka je však kolem nich tak vyrovnaná, že si ale nemohou dovolit zaváhat, a potřebují ještě několika získanými body tuto naději potvrdit. A vzhledem k tomu, že v prvním zápase roku 2011 je čeká výjezd do Šumperka, kde se letos nikomu vyhrát nepodařilo, lze si jednoduše spočítat, jak důležitý zápas to pro Zubry v úterý bude: „Všichni se na Havířov těšíme. Bude to poslední letošní zápas doma a chceme rok uzavřít výhrou. Havířov nehraje žádný beton, ale útočný hokej, takže se divákům ten zápas určitě bude líbit,“ říká k utkání na webu Zubrů přerovský trenér Lubomír Oslizlo .

Na koho ze svých hráčů se především bude v tomto duelu přerovský trenér spoléhat? Kdo jsou tahouni mužstva? Stále platí, že v brance předvádí kvalitní výkony Radek Cihlář, který nastoupil ve všech 25 utkáních! Obranu, mezi mnoha mladíky, tvrdí zejména velezkušený Daniel Faltýnek (10+12) a ve třetím nejlepším útoku celé soutěže se nejvíce prosazují hráči elitního útoku: Pavel Hanák (18+21) , havířovanům dobře známý Martin Kotásek (16+22) a Vladimír Kočara (13+13) a centr 2. lajny Zdeněk Sedlák (7+20) .

První vzájemný zápas skončil v Havířově po drtivé druhé třetině vítězstvím AZetu 5:2. Připomenout si tyto krásné okamžiky můžete prostřednictvím sestřihu utkání na této adrese: http://tv.onlajny.cz/video/index/id/407/idCanal/43 Zda se našim borcům podaří v Přerově toto své domácí vítězství zopakovat se přesvědčíme již v úterý od 18 hodin.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

AZ Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík - Klimša, Najdek, Maruna - Stránský, Sztefek, Potočný – Pavlas, Říčka, Toman,

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Ditrich - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Sprušil - Kundrátek, Palička, Sršeň

Přehled ostatních zápasů 28. kola:

VHK Vsetín - HC Uničov, HC Slezan Opava - LHK Jestřábi Prostějov, TJ Nový Jičín - VSK Technika Brno, HC Plus Oil Orlová - HC Frýdek – Místek, HC Hodonín - Salith Šumperk, HC Uherské Hradiště - HC Bobři Valašské Meziříčí.