Do Havířova míří atraktivní soupeř, Rytíři Kladno

22.09.2015 | Josef Nudera

Havířov neodstartoval novou prvoligovou sezonu moc dobře, ale stále jsme na samém začátku a hráči nám ještě jistě ukážou svou bojovnost a havířovské srdce! Šanci budou mít už ve středu, kdy se do Havířova chystá Kladno. Zápas odstartuje úvodním buly v 18 hodin.

Na „Lovu Zubra“ bez úspěchu

Havířovští hokejisté zajížděli v sobotu 19. září na led přerovských Zubrů. S hráči cestovalo také velké množství havířovských fanoušků, kteří vytvořili úžasnou atmosféru a prezentovali se také sloganem: „Na lovu Zubra“.

Havířov svedl v Přerově velkou bitvu a nebyl vůbec daleko od bodů. Zubři sice vedli už o dvě branky, ale zásluhou Jana Maruny se dostal AZet opět na dostřel. Následně, ale Přerovští vsítili ještě jednu branku a Havířovu se, i přes velkou snahu v závěru, už nepodařilo vyrovnat, ale jen snížit z hole Davida Bahounka. Havířov tak prohrál a na svém kontě má dále jen tři body za vítězství s Litoměřicemi.

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Dostálek (Pšurný, Procházka), 28. Sikora (Popelka), 34. Pšurný (Grof) – 28. Maruna (Kanko, Mazanec), 52. Bahounek (Maliník). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Měkýš. Vyloučení:8:8, navíc Přindiš (PRE) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2424. Střely na branku:28:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Do brankoviště AZ Havířov se postaví Šimon Hrubec!

„Trenéři mají k dispozici téměř stejný tým jako v sobotu, opět nám pomůže i Oldřich Horák. Změna bude v brance. V utkání nám pomůže Šimon Hrubec,“ mluví o sestavě na zápas s Rytíři Patrik Rimmel.

Je to pro nás důležitý zápas. Musíme dělat na ledě přesně, co je určeno. Dobře po celém hřišti bránit, hrát agresivně, tlačit se do brány a hodně střílet. Jedině tak můžeme proti kvalitnímu kladenskému týmu uspět. Hráči se na zápas i skvělé fanoušky, kteří to v sobotu opět potvrdili, těší,“ dokončil manažer AZ Havířov pohled na nadcházející utkání.

Rytířům se v úvodu poměrně daří, 5. místo a skalp Jihlavy

Kladenským se letošní sezona povedla rozjet velmi dobře a po pěti odehraných kolech jsou Rytíři na pátém místě. V posledním kole svedli souboj na domácím ledě s hokejisty Jihlavy. Zápas sliboval zajímavou povídanou, což se také potvrdilo. Utkání bylo ještě tři minuty před koncem vyrovnané 1:1 a už to pomalu vypadalo, že se schyluje k prodloužení. Domácí Rytíři ale dokázali v 57. místě skórovat a vše ještě potvrdit brankou v poslední minutě. Kladno si tak připsalo tři body.

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Bílek (Nash, Zajíc), 57. Stach (Rudovský), 59. Horna (Kindl, Skuhravý) – 25. Kohout (Gríger, Harkabus). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely: 40:27. Rozhodčí: Jílek – Beneš, Svoboda. Diváci:1801.

V loňské sezoně bilance s Kladnem smírná 2:2

Po sestupu kladenských Rytířů do aktuálně druhé nejvyšší soutěže WSM Ligy, se oba celky střetly ve čtyřech zápasech, v rámci loňské základní části. Úvodní utkání na ledě Havířova patřilo Kladnu 5:2, následné domácí utkání už AZ dokázal vyhrát, stejným výsledkem 5:2. Kladenští odehráli v úvodu ligy téměř polovinu základní části na hostujících kolbištích. Třetí vzájemný zápas patřil AZetu (4:2), ten poslední naopak Kladnu 4:0. Dokáže Havířov Kladno porazit právě ve středu?

Kladno si vede v letošním ročníku WSM Ligy dobře. Ve dvou případech si ale Rytíři vyzkoušeli loterii v podobě samostatných nájezdů. Jednalo se v obou případech o domácí zápasy. Na úvodu proti Slávii vítězně, naposledy s Třebíčí porážka. Kladenští dokázali vyhrát v Mostu, ale naopak podlehli na ledě Kadaně. V posledním zápase zaznamenali výhru nad Jihlavou.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Svoboda – Mazanec, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák, Horák – Maruna, Staněk, Kanko – Sztefek, Pechanec Bednář – Štumpf, Maliník, Kotala – Bárta, Sedláček, Kalus – Matějek

Rytíři Kladno: Cikánek (Švihálek) – Nash, Repe, Růžička, Zajíc, Kehar, Gutwald – Dalecký, Skuhravý, Horna, Rudovský, Stach, Bílek, Dvořáček, Machač, Kindl, Redlich, Lukáč, Strnad.

Online přenos a sociální sítě

Utkání startuje v 18:00 a pokud nebudete v K&K PNEAU Aréně přítomni, můžete sledovat zápas na serveru onlajny.com.

V průběhu zápasu můžete opět sledovat sociální sítě klubu, kde naleznete informace a fotky přímo z místa dění.

Ostatní zápasy 6. kola

17:30 ČEZ Motor České Budějovice – Sportovní klub Kadaň
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slavia Praha
17:30 HC Most – LHK Jestřábi Prostějov
17:30 HC Dukla Jihlava – HC Benátky nad Jizerou
18:00 HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov

Takže ve středu: Pojďme všichni AZ!