Dorost v Přerově za dva body

Vít Káňa | 12.11.2019

H A V Í Ř O V - Dnes se od 17.30 utkal havířovský dorost v Přerově s místními Zubry. Nutno přiznat, že Havířovští byli před utkáním favoritem, jelikož na svém kontě měli o patnáct bodů více než domácí Zubři, kteří museli před reprezentační přestávkou zkousnout šesti gólový příděl v Porubě. AZet dnes roli favorita zcela nepotvrdil, ačkoliv v utkání, deset minut před koncem, vedl o dva góly. Zubři v závěru třetiny vyrovnali. V prodloužení gól nepadl. A tak o osudu utkání rozhodla technická disciplína – samostatné nájezdy. V nich po infarktových momentech rozhodl v deváté sérii Adam Puzoň, Havířov si z Přerova odváží dva body.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo út 12.11.17:30
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
3:4sn
(0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Hradil (Halík, Jobánek), 56. Růžička (Jobánek, Halík), 56. Jobánek (Holík) – 11. Becher (Vojkuvka, Puzoň), 36. Makovec (Kubíček, Pavlačka), 50. Urbančík (Makovec), rozh. náj. Puzoň. Rozhodčí: Vepřek – Husák, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:38 (6:14, 9:10, 8:12, 2:2). Průběh utkání: 0:2 1:2 1:3 3:3 3:4.

HC ZUBR Přerov: Žurek – Koblížek, Růžička, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Brázda, Kuncek, Halík, Hradil, Richard Marek, Kuchta, Hyža, René Marek, Buršík, Mann, Jobánek, Šilhavý.
AZ Residomo Havířov: Dybal – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček, Mlýnek, Puzoň, Zmarzlák – Mikula, Žák, Pavlačka, Vojkuvka, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Csabi, Bárta, Belan.

Na začátku zápasu oba celky působily zakřiknutým dojmem, hra byla plná nepřesností na obou stranách. V páté minutě byl vyloučen na dvě minuty havířovský Kubíček za nedovolené bránění. Domácí, ale přesilovou hru nevyužili. A tak jako první v 11. minutě udeřili Slezané, když z dorážky skóroval Ondřej Becher. V 17. minutě šel na trestnou lavici podruhé v zápase hostující hráč, konkrétně šlo o Bártu. Ten byl, potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

Na samotném počátku druhé třetiny šli do čtyř hostující hráči, když se v 21. minutě, proti pravidlům, provinil hostující Kubíček. Domácí třetí přesilovku v zápase nevyužili a byli z toho lehce frustrovaní. 24. minuta přinesla vyloučení přerovského Buršíka, který obdržel dvě minuty za držení, hosté ale první přesilovou hru nevyužili. Domácí tlačili, snažili se vyrovnat, jenže se vlastní vinou připravili o možnost otočení zápasu, když si ve 30. minutě šel, na dvě minuty odpočinout domácí Holík za podrážení. AZet ale přesilovku nevyužil. Po přesilové hře se hosté nadechovali k náporu, jenže se ve 36. minutě špatným střídáním připravili, na dvě minuty, o možnost většího tlaku na branku Žurka. Oslabení havířovští přežili a ve 36. minutě na 0:2 pro AZet navýšil Pavel Makovec. Ten z úhlu trefil pod horní tyčku Žurkovi brány. Domácí se snažili s utkáním, ještě před koncem druhé třetiny, něco udělat a nevzdat se bez boje. To se jim také ve 40. minutě povedlo, když se 12 sekund před koncem druhé třetiny prosadil Radim Hradil, stav byl 1:2 a skončila druhá třetina.

Třetí třetina začala tlakem domácích hráčů, ten byl navíc podpořen ve 46. minutě i druhým vyloučením Havířova za příliš mnoho hráčů na ledě. Jenže za domácí, se během přesilovky, nechal unést Koblížek, který si šel na dvě minuty na trestnou lavici odpočinout za podrážení. Přesilovku odehráli hráči hostí bez invence a ta tak zůstala nevyužita. AZet udeřil v 50. minutě Jakubem Urbančíkem, stav byl 1:3 a vše pro hosty vypadlo růžově. Naneštěstí pro ně se domácí nevzdali, přidali na nasazení a na 2:3, srovnával domácí Adolf Růžička. Hráči AZetu byly v křeči, za 41 vteřin domácí opět překonali gólmana Dybala, konkrétně Jonáš Jobánek, stav byl 3:3. Blížil se konec zápasu a oba soupeři se báli o výsledek. Skóre se do konce třetiny nezměnilo, ale počet hráčů na ledě ano. Pět vteřin před koncem periody šel na trestnou lavici za faul loktem přerovský Růžička.

Do prodloužení se přenesl trest domácího Růžičky, ale ten Slezané nedokázali využit. Oba týmy se bály o výsledek, o zápasu rozhodly až samostatné nájezdy. Ty se protáhly až do deváté série, kdy o výsledku zápasu rozhodl havířovský Adam Puzoň 3:4.

Tomáš Urbánek (AZ RESIDOMO Havířov): Dnes jsme do Přerova nepřijeli v plné sestavě. Máme pár zraněných hráčů, ještě se nám nevrátili hráči, kteří měli reprezentační povinnosti. Čekají nás teď tři zápasy v pěti dnech. Proto jsme sebou vzali pár mladých hráčů, gólmana jsme dnes měli z deváté třídy. Tím nás ale nechci omlouvat, protože jsme kvalitu měli. Utkání jsme začali dobře, hráli jsme na čtyři pětky. V první třetině jsme byli jasně lepší. Škoda, že jsme z toho tlaku, nevyužili více. Zlom přišel v půlce zápasu, kdy jsme vedli 2:0 a neuhráli si to. Soupeř v závěru snížil na 1:2. V třetí třetině jsme byli deset minut lepší „bruslivější“, napadali jsme, ale pak jsme ustoupili od naší hry, nebyli jsme vůbec důrazní. Soupeř se po našem gólu na 3:1 dostal na do zápasu, snížil na 2:3. Přerov dostal křídla a podařilo se mu vyrovnat. Nakonec jsme byli šťastnějším týmem v penaltové loterii my.