Dorostenci nenavázali na páteční výhru a ve Zlíně padli

Klára Bártková | 18.02.2024

Ve druhém kole nadstavby zajížděli havířovští dorostenci do Zlína, aby vyzvali tamní rezervu. Na gól si diváci museli počkat až skoro do poloviny utkání, kdy šli domácí do vedení. Navíc o deset minut později se Zlín prosadil znovu, zatímco AZet neskóroval ani jednou, takže se do Slezska vrátil s prohrou 0:2.

Regionální liga dorostu - 2.kolo ne 18.2.14:10
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Vaněk (TS), 40. Škrip (Pšenica). Rozhodčí: Šmíd - Hradil, Buchta. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0.

PSG Berani Zlín: Zábojník — Janošek, Grebeníček, Dastych, Kolář — Vaněk, Škrip, Páže, Dubrava, Běták, Plšek, Pšenica, Pánek, Bečka
AZ Havířov: Ovčaři — Barteczek, Kubálek, Šima, Burgert, Nogol — Kajzar, Kůrka, Bialy, Bolek, Ptáček, Šlampiak, Quitt, Czerný, Kanich, Vrůbel, Šebesta, Michalík

Utkání ve Zlíně začalo deset minut po druhé hodině. V první třetině měly sice oba celky k dispozici přesilovku, nicméně ani jeden ji nevyužil, takže se po dvaceti minutách odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

V čase 29:06 bylo za sekání havířovským Šimou nařízeno trestné střílení. Domácí tuto příležitost zužikovali, protože Ovčařiho v souboji jeden na jednoho překonal Patrik Vaněk1:0. Ještě do konce druhé třetiny Zlín své vedení navýšil, jelikož Pšenica našel Jakuba Škripa, jehož pokus skončil za zády havířovského gólmana – 2:0.

Také v poslední dvacetiminutovce bylo k vidění několik přesilových her na obou stranách, k jejich využití však nedošlo a branka už nepadla ani při hře pět na pět, z čehož vyplynulo, že tři body brali domácí. Naopak svěřenci Marka Pavlačka se domů vrátili s prázdnou.