Dorostenci rozstříleli Prostějov devíti brankami, hattrick si připsal Ptáček

Michal Farmačka | 23.02.2024

V třetím kole nadstavby na sebe narazily týmy AZ Havířov a SK Prostějov 1913. Zápas, který nabídl deset gólů rozhodl svým hattrickem Matěj Ptáček. Havířov i s jeho přispěním vyhrál nad soupeřem vysoce 9:1.

Regionální liga dorostu - 3.kolo pá 23.2.18:15
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
9:1
(4:1, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Ptáček (Quitt), 7. Šebesta (Czerný, Nogol), 16. Ptáček (Quitt), 18. Šebesta (Šima, Czerný), 26. Lacina (Šlampiak, Bialy), 31. Kanich (Barteczek), 37. Ptáček (Quitt), 40. Quitt (Kanich, Ptáček), 57. Kanich (Quitt, Ptáček) – 16. Pěrůžek. Rozhodčí: Břetislav Škuta — Břetislav Jančar, Marek Bednář. Vyloučení: 7:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0.  Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1.

AZ Havířov: Kozel – Vudarčík, Burgert (C), Nogol, Mikl, Šima, Kubálek, Barteczek – Lacina, Šebesta, Vrůbel, Bialy, Kajzar, Kanich, Czerný, Quitt, Šlampiak (A), Ptáček
LHK Jestřábi Prostějov: Štourač – Čechovský, Voráč, Kaláb, Zavadil, Smékal, Vrba, Adler – Pekr (C), Marek, Petrůžek, Rais, Bartok, Klíma, Kutmon, Púr, Kasal, Romanovský

První třetina začala aktivní hrou domácího celku. Po čtyřech minutách skóroval po nádherné individuální akci Matěj Ptáček a otevřel skóre utkání. Na Matěje Ptáčka navázal zanedlouho jeho spoluhráč Michal Šebesta, který jako blesk z čistého nebe poslal domácí Havířov do dvoubrankového vedení 2:0.

Hosté se ale taky dočkali gólu, když domácího obránce obral o puk Dominik Pěrůžek a snížil náskok domácích na 2:1. Do půl minuty měl ale AZet dvoubrankový náskok zpět, když Matěj Ptáček prostřelil hostujícího brankáře na lapačku. Poslední gól této třetiny přišel v čase 17:14. Michal Šebesta dorazil po zmatcích v brankovišti puk do sítě a zvýšil na 4:1.

Druhá perioda byla gólově stejně hojná. Petr Šlampiak a právě zakončující Daniel Lacina dali pátý gól Havířova z přečíslení dva na jednoho. O šestý gól AZetu se postaral hráč s číslem 19, Richard Kanich, který využil přesilovku a prostřelil Štourače pošesté.

Sedmý zářez do prostějovské branky přidal po Quittově střele Matěj Ptáček, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a puk dorazil do branky, 7:1. Poslední gól této třetiny byl gól Nicolo Quitta, jehož střela se překulila přes Štouračovu lapačku a skončila v síti, 8:1.

V posledním dějství ubral Havířov na plynu a dal do soupeřovy sítě už jenom jeden gól. Richard Kanich si z vrcholku kruhu hledal místo na střelu, a když ho našel, vystřelil. Puk se i se štěstím převalil přes beton brankáře Štourače a Richard Kanich přidal devátý gól Havířova v tomto utkání a desátý celkově.

Všechny body tedy zůstávají v Havířově, kde AZet bude vyhlížet další domácí utkání 25. 2. 2024 proti Opavě.