Dorostenci si připsali první tři body v nadstavbové části

Michal Farmačka | 16.02.2024

V rámci prvního kola nadstavby přijel na led Gascontrol arény tým Warriors Brno. Warriors v základní části neprohráli ani jeden zápas a tak se dal očekávat napínavý duel. Očekávaní se naplnila, Havířov musel zápas dokonce otáčet.

Regionální liga dorostu - 1.kolo pá 16.2.15:30
AZ Havířov - Warriors Brno
7:3
(2:1, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Barteczek (Šima, Šebesta), 14. Vrůbel (Czerný, Šima), 23. Šebesta (Vrůbel), 28. Vrůbel (Šebesta, Czerný), 31. Czerný (Šebesta, Vrůbel), 32. Kajzar (Nogol, Michalík) – 19. Kelbl (Šmédek, Jančík), 21. Rohozhyn (Šmédek), 22. Ratushniak (Kelbl, Jančík). Rozhodčí: Břetislav Škuta — Daniel Majetný, Břetislav Jančar. Vyloučení: 5:7 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50  Průběh utkání: 2:0, 2:3, 7:3 .

AZ Havířov: O. Kozel — P. Šima, Š. Nogol, D. Barteczek, D. Kubálek, A. Burgert (C), J. Mikl — D. Kajzar, J. Kůrka, N. Quitt, M. Vrůbel, M. Ptáček, P. Šlampiak (A), K. Czerný, R. Kanich, M. Michalík, M. Šebesta Trenér: Marek Pavlačka
Warriors Brno: M. Motal — D. Juřek, D. Holeš, D. Pavliš, F. Dostál, A. Smolka — M. Procházka (A), P. Matějová, T. Dostál, P. Jančík, Y. Rohozhyn, B. Sýkora, A. Juřek, B. Šmédek (C), O. Hobza, R. Kelbl (A), A. Ratushniak Trenér: Jří Janák

První třetina odstartovala aktivním hokejem domácího týmu. Střely chodily z každé strany. Warriosrs sice domácímu týmu darovali dvě přesilovky, ale ani jednu Havířov nevyužil. Domácí tým poslal do vedení Dominik Barteczek, který dostal přihrávku od modré čáry a otevřel skóre utkaní. Matouš Vrůbel, který vyslal střelu do bližšího růžku a navýšil vedení na 2:0. Hostům rozproudil v žilách krev Radek Kelbl a snížil na jednogólový rozdíl, 2:1.

Druhá třetina začala ve velkém stylu. A to opravdu ve velkém. Nejdříve hostující Warriors dokázali otočit na 2:3 po gólech Rohozdyna a Ratushniaka, ale domácím klukům to nevzalo sebevědomí a dodali zápasu dramatičnost. Nejdříve Michal Šebesta vyrovnal utkání na 3:3. Jenomže, co přišlo po vyrovnávajícím gólu, s tím by se dalo vytapetovat. Ve 28. minutě skóroval Matouš Vrůbel a otočil skóre zápasu, 4:3.

V 30. minutě potom na 5:3 skóroval Kristián Czerný a rozdíl byl už o dva góly. Šestý gól z pravé strany přidal David Kajzar, kterému dobře přihrál Štěpán Nogol. Sám Czerný měl poté ještě jednu zajímavou příležitost, když při vlastním oslabení ujel hostující obraně, ale hostující brankář Motal Czerného vychytal.

Třetí perioda byla oproti té druhé střelecky střízlivější. Na začátku to byly spíše úniky, které zdobily toto dějství. Jako první měl únik brněnský Rohozhyn, ale ani on, ani Kajzar poté své úniky neproměnili. Jediný gól této třetiny přišel z hokejky Davida Kajzara, který dostal výbornou přihrávku před bránu od Matěje Ptáčka. Warriors měl ještě v závěru šanci snížit, ale Hobzův únik nebyl účinný.