Dorostenci v EDENU berou bod za prohru v prodloužení

Vít Káňa | 05.03.2020

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 5. března se na ZS v Edenu, střetl AZ se Slavií. Oba celky se před zápasem nacházely ve středu tabulky (AZ byl 9. a Slavia 11.) a dělily je čtyři body. Havíři se v posledním zápase utkali doma s Hradcem a vyhráli 3:2 po nájezdech. Slavia se radovala v Brně 3:2. 1. třetina skončila v Edenu nerozhodně 1:1. Ve 2. periodě se dvakrát trefili Pražané a jednou AZ. Ve 3. třetině se Slezané prosadili jen jednou a šlo se do prodloužení. O vítězství Pražanů 4:3 rozhodl v přesilové hře v čase 60:18 Mikuláš Skoupý. Góly Havířova dali Martin Pavlačka Michal Kusak a Kevin Horváth. K dalšímu zápasu nastoupí dorostenci v sobotu 7.března, do Havířova přijede Chomutov.

ELIOD Extraliga dorostu - 39.kolo čt 5.3.18:00
HC Slavia Praha - AZ Residomo Havířov
4:3p
(1:1 2:1 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Palát (Malínek), 31. Štancl (Palát, Hrdlička), 39. Slavíček (Malínek, Palát), 61. Skoupý (Slavíček, Palát) – 8. Pavlačka (P. Kubíček, Becher), 35. Kusak (Pavlačka), 47. Horváth (Moškoř, Pavlačka). Rozhodčí: Kubíček – Karda, Teršíp. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 36:30 (9:10, 16:10, 10:10, 1:0). Průběh utkání: 1:0 1:1, 2:1, 2:2 3:2, 3:3, 4:3.

HC Slavia Praha: Pittr – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček (A), Malínek, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann (A), Štancl, Vymětal.
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, P. Kubíček (A), Křivohlávek, Zielinski, R. Kubíček – Žák, Pavlačka (A), Belan, Moškoř (C), Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Bárta, Horváth

Slavia vstoupila do zápasu skvěle. V 1. minutě nahrál Malínek na Paláta, jehož nahození skončilo za zády hostujícího gólmana Zlatnického, puk totiž před gólmanem lehce tečoval Mikuláš Skoupý, stav zápasu byl 1:0. Ve 2.minutě zápasu se Havíři museli bránit, Denis Bárta se provinil hákováním, šel si tudíž na dvě minuty odpočinout. Slavia přesilovku nevyužila a sama mohla inkasovat. Hosté byli ke vstřelení gólu velmi blízko ve 4. minutě, jeden ze slávistických obránců totiž podklouzl a za brankou odeslal puk směrem mezi kruhy, kde se tou dobou nalézal havířovský útočník Dominik Kolář, jehož ale z bezprostřední blízkosti slávistický Pittr vychytal. AZ se radoval z gólu na konci 8. minuty, Martin Pavlačka tečoval nahození Petra Kubíčka, puk prošel Pitrrovi mezi rukou a tělem a v Edenu bylo vyrovnáno 1:1. Pro domácí mohlo být ještě hůře v polovině 11. minuty fauloval Dráb, jeho hákování ocenil sudí menším trestem. Přesilovku domácí přežili bez obdrženého gólu. Pak se o slovo přihlásil útočník AZetu Ondřej Becher. Nejdříve ho brankář Pittr ve spolupráci s domácími obránci vychytal, ale na začátku 18. minuty si domácí gólman na puk nesáhl, jenže puk narazil pravé tyče. Po první třetině se oba celky odebraly do kabin za stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny měl první dobrou šanci havířovský Kevin Horváth, který se dostal k zakončení v bezprostřední blízkosti gólmana Pittra, ten však vytáhl perfektní zákrok. Slavia měla blízko ke gólu ve 23. minutě, ale od brusle Matěje Vymětala se puk do branky Havířova nedostal. Běžela 29. minuta, když Skoupý překombinoval útočnou akci Pražanů a do brejku sehnal kapitán AZetu Moškoř. Jeho rychlá střela mezi betony, podle hráčů Havířova skončila v šíti, ale gólman Slavie zastavil k údivu 41 diváků puk těsně před brankovou čarou. Opět platilo otřepané, nedáš, dostaneš. Jakub Štancl překonal gólmana Slezanů skvěle umístěnou střelou, která mířila do horní části brány. Gólman Zlatnický byl bez šance, stav zápasu byl 2:1. Havíři mohli vyrovnat ve 33. minutě Ondřej Becher, ale opět trefil tyč. Aktivita hostů na ledě se po obdržené brance zvýšila. Havíři se gólu dočkali ve 35. minutě. Puk se dostal před slávistickou svatyni, a nejdůraznějším hráčem byl Michal Kusak, na světelné tabuli svítilo skóre 2:2. V závěru druhého dějství přišla dvě vyloučení na obou stranách. Nejprve se v polovině 37. minuty poroučel na trestnou lavici domácí Malínek, dostal dvouminutový trest za podrážení. O 21 vteřin později ho následoval havířovský Kubíček, ten obdržel menší trest faul kolenem. Slavia už byla v plném počtu, když ve 39. minutě využil zkrácené přesilové hry Šimon Slavíček, ten využil dlouhého tlaku Slavie a dal havířům gól do šatny na 3:2. Tímto stavem také skončila druhá perioda.

Slezané šli do třetího dějství řádně namotivovani. V polovině 42. minuty zazvonil potřetí na tyč Slavie kapitán hostí Jan Moškoř. Slavia se musela bránit ve 46. minutě, Palát se provinil nedovoleným bráněním, připravil tak domácím krušné časy. V úvodu oslabení se ještě dokázali Pražané vypořádat s tlakem hostí. Avšak na začátku 47. minuty brilantní souhru Havířova zakončil Kevin Horváth, skóre bylo opět vyrovnané 3:3. Hosté byli v tlaku i na konci 48 minuty, mohl za něj domácí Novák, ten se nechal na dvě minuty vyloučit za napadení. V přesilovce byl Havířov nebezpečný ale domácí brankář Michal Pittr ukázal svou třídu. Slezané přesilovku nevyužili. Gólman Zlatnický byl do 53. minutě v podstatě bez práce. To se nechal hloupě vyloučit útočník Kusák, který dostal menší trest za zdržování hry (nedovolený postup při vhazování). Havíři svou třetinu ubránili, jenže místo toho, aby se nadechli k nástupu, tak se museli znovu bránit. V 58. minutě si dvě minuty si vykoledoval Bárta. Slavíček ani Hrdlička Zlatnického nepřekonali, hosté přesilovku přežili. Jenže 17. vteřin před koncem třetího dějství šel AZ opět do čtyř. Denis Bárta se provinil faulem kolenem a domácí si vybrali oddechový čas. Tři vteřiny před sirénou orazítkoval, v zápase velmi aktivní Slavíček, pouze oblouk zlatnického brány a zápas dospěl do prodloužení.

V prodloužení pokračovala přesilová hra Pražanů, AZ hrál ve třech. O osudu zápase se rozhodlo v 18. vteřině prodloužení, Mikuláš Skoupý se dostal ke kotouči po akci Slavíčka. Skoupý prostřelil Zlatnického, který byl roztáhlý v brankovišti a ukončil tak v čase 60:18 zápas. Slavia vyhrála v EDENU nad Havířovem 4:3

Tomáš Urbánek (AZ Havířov): Dnes to byl vyrovnaný zápase, ve kterém byla vidět spousta chybiček na obou stranách. My jsme měli špatný vstup do zápasu a museli jsme pořád dotahovat. Koncovku jsme odehráli celou v oslabení a inkasovali jsme v trestu, který se přesunul do prodloužení.