Fanoušci jsou našim šestým hráčem, říká Adam Vrba

10.12.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po vysokém vítězství nad Uherským Hradištěm jsem navštívil kabinu našich borců a položil několik otázek dvěma stěžejním hráčům Azetu - brankáři Adamu Vrbovi a kapitánu týmu Jiřímu Krislovi.

Hned po mém příchodu jsem zjistil, že hráči mají smíšené pocity, když jsou požádáni o rozhovor: na jednu stranu jsou rádi, že je o ně zájem, na stranu druhou vědí, že je to bude stát nějaký příspěvek do týmové kasy. Různými taxami mají ohodnoceny i jiné věci, kromě obligátních pozdních příchodů a neomluvené účasti na trénincích a zápasech, také třeba zazvonění mobilu v kabině a spousta jiných.

Stejně reagoval také Adam Vrba, středeční gólman Azetu číslo jedna.

Zeptal jsem se ho, jak se mu chytá proti soupeřům, které Havířov poráží rozdílem tříd. Zde je odpověď:

Vždycky je to těžší proti slabším soupeřům, dnes to nebylo tak strašné, protože Uherské Hradišt hrálo dobře. Měli pár dobrých šancí, které se mi podařilo chytit, čímž jsem se udržoval v provozní teplotě. Dnes mi pomohli i obránci - ve chvílích, kdy jsem na puk nedosáhl, mě zastoupili mimo jiné Machi(Machálek), Krisi(Krisl) a Jurča(Jurčík). Nebýt toho, mohlo to dopadnout jak s Uničovem, kdy mi moc kluci v obraně nepomohli, dostal jsem 4 zbytečné góly a byl jsem i přes výhru naštvaný. Samozřejmě se brankářovi chytá mnohem lépe se silnými soupeři, kdy je pořád v permanenci.Při zápasech, jako byl tento, to všechny táhne do útoku, obránci zapomínají na zadní vrátka a já na ně musím řvát a stahovat si je zpátky k modré. Samozřejmě, že nám hodně pomáhají fanoušci, kteří jsou takovým naším šestým hráčem, za což jim moc děkuju.

Na závěr jsem se zeptal, co čekává od nedělního zápasu v Šumperku:

Bude to určitě nejlepší zápas dosavadní sezóny, velká bitva prvního s druhým. Počítám, že přijde hodně diváků, od nás jich taky určitě dost přijede a bude skvělá kulisa, kterou si hráči i diváci užijí.

Své k zápasu řekl i kapitán Jiří Krisl:

V první třetině jsme nehráli dobře, trenér nám dal najevo, že se mu to nelíbí. Ve druhé třetině se nám to povedlo změnit. Měli jsme před tím zápasem docela dlouhou pauzu,možná jsme je trochu podcenili. Také nás asi trochu rozhodil jejich pozdní příjezd. Sice to nakonec vypadalo trochu jako exhibice, ale my jsme vytvořili spoustu děr v obraně, Uherské Hradiště toho nevyužilo a my jsme pak ty góly nastříleli. Takže to bylo trochu i štěstí, s jiným soupeřem by se nám to asi vymstilo.

Jiří trochu poodhalil z budoucnosti týmu i své:

My zatím nic neplánujeme, jdeme od zápasu k zápasu, snažíme se hrát co nejlíp, v podstatě hrajeme všude stejný hokej. Stejné to bude i v Šumperku, což je společně s Orlovou asi nejlepší tým v lize. A s námi, samozřejmě. Pokusíme se tam vyhrát. Já jsem v Havířově spokojený, líbí se mi tady. Fanoušci jsou super, chodí jich hodně, dnes to sice bylo slabší, ale i tak jich dorazilo dost. Určitě jich začne chodit víc a víc, hlavně až budeme hrát v nejlepší šestce.