Ve středu přivítáme HC Uherské Hradiště

06.12.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Ve středu 8.12. od 18 hodin opět ovládne Havířov hokej. Tentokrát budou soupeři domácímu Azetu hokejisté z Uherského Hradiště, kteří se momentálně nacházejí na 13. příčce tabulky 2. ligy skupiny Východ. Zápas rozhodně nebude pro AZ snadnou záležitostí, přestože by se to dalo po výhře 6:0 v desátém kole na ledě soupeře očekávat. Uherské Hradiště bojuje o udržení a na 11. příčku, která zajišťuje vyhnutí se skupině o udržení, ztrácí pouhé dva body.

O tom, že není radno našeho příštího soupeře podceňovat, se přesvědčili hokejisté Prostějova, kteří odešli z vlastního ledu poraženi 3:2 a také hokejisté Opavy, jež mužstvo ze slovácka obralo o bod a sahalo po všech třech. Úspěšnou šňůřu Uherského Hradiště sice ukončili hokejisté Techniky Brno vysokým vítězstvím v poměru 7:2 na vlastním ledě, ale v předchozích duelech dokázali Uherskohradištští nejen porazit soupeře ze dna tabulky, ale i obrat o body výše postavené soupeře. K tomu jim pomáhá kvalitní betonářská práce a umění těžit z minima šancí maximum. Svou nepříjemnou hrou nutí soupeře k chybám, které nemilosrdně trestají.

Pozor si budeme muset dát zejména na trojici Jiří Piluša, Josef Mikeš a Michal Andrýsek, kteří jsou v popředí kanadského bodování svého klubu. Andrýsek a Piluša jsou nejlepšími střelci Hradišťských, oba nastříleli po 8 gólech. Mezi obránci je nejzkušenější čtyřiatřicetiletý Michal Sladký. Branku našeho soupeře střeží se střídavými úspěchy trojice Jedlička, Oharek a Kůdela, všichni tři mají průměr na zápas vysoko přes čtyři branky.

Sestava Uherského Hradiště v minulém zápase: Jedlička - Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Matula, Sladký, J. Rapant - Knebl, Piluša, Mikeš, Andrýsek, Sakrajda, Antonovič, Karpíšek, Kotačka, M. Rapant, Schuster, Pochylý, Kundera.

Příznivci Azetu, kterých na minulý domácí zápas dorazil rekordní počet, jsou po výhře 10:1 namlsaní a určitě budou čekat jednoznačné vítězství. Hokejisté určitě budou čekat další skvělou návštěvu, pokořili jsme dvoutisícovou hranici, další výzvou je 2500 a 3000 diváků - dokážeme dosáhnout tohoto počtu diváků na domácím utkání ještě v roce 2010? Všichni věříme, že ano, protože nás čekají již jen 2 domácí utkání - teď HC Uherské Hradiště a ve středu 15. 12. SHK Hodonín. Jsou to zároveň poslední šance zúčastnit se soutěže o motorky od firmy Dagen - losy můžete zakoupit při domácích zápasech i v pracovní dny ve Fan Shopu, který se nachází v prostorách stadionu.