Havířov jede změřit síly s Boleslaví!

04.10.2013 | Petr Blakala

Hokejisté Havířova v sobotní podvečer vyzvou v rámci 9. kola I. ligy hráče z Mladé Boleslavi, která patří snad k nejsilnějším týmům ligy. Havířovu se v koncovce příliš nedaří a patří mu desátá příčka. Naopak Boleslav prohrála pouze jednou a obhajuje druhou pozici, se ztrátou jediného bodu na vedoucí Jihlavu. Zápas v boleslavské ŠKO-ENERGO Aréně začíná zítra v 17:30!

Ve středu 2. 10. se v Havířově odehrál první středeční zápas, ve kterém hrál Havířov o cenné body. Hned ve čtvrté minutě vstřelili první branku domácí, ale hráči Kadaně stačili ve druhé třetině vývoj utkání otočit na svou stranu a vedení si udrželi až do konce zápasu. Mladoboleslavští rozhodli o výhře s Ústím ve druhé třetině, kdy vstřelili celkem čtyři branky a s klidem na holích si připsali další tři body do prvoligové tabulky.

Informace o obou mužstvech

Před začátkem nové sezony posílilo Boleslav hned osm hráčů, z toho se jich pět vrátilo z hostování z jiných mužstev. U T. Protivného, M. Broše a T. Klimenty se jednalo o přestup. A-tým zaznamenal také odchody některých hráčů. Klub opustilo celkem 11 hráčů, kterým skončilo hostování nebo smlouva. Také Havířov posílilo pár hráčů. Jedná se L. Vosátka, J. Komu, Z. Deutsche, J. Klimíčka, P. Bezušky, M. Jakúbka, J. Šlahaře, M. Rimmela, M. Škumáta

Jestli bychom se měli bavit o postavení obou celků v tabulce I. ligy, tak jsou na tom lépe hráči z Mladé Boleslavi, kteří prohráli pouze jediné utkání s Berounem, který je porazil 4:2. Ostatní zápasy Mladoboleslavští vyhráli, z toho jednou po samostatných nájezdech. Na první příčku, kterou obhajuje Beroun, ztrácí Boleslav pouze jediný bod. Havířovským hráčům se v koncovce příliš nedaří. Na svém kontě mají pouze osm bodů z osmi zápasů a nedaří se jim proměňovat šance. AZet okupuje desátou příčku a také dnes se bude snažit vybojovat velmi důležité body.

Kanadské bodování Mladé Boleslavi vede útočník David Výborný, který vstřelil jednu branku a na třináct jich přihrál. Na něj se ale dotahuje druhý nejproduktivnější hráč Boleslavi, a to Michal Broš. Ten má na svém kontě 12 bodů za čtyři branky a osm asistencí. U Havířova vede statistiky Jaroslav Koma, který vstřelil jednu branku a na čtyři přihrál. Na záda mu „dýchají“ Jan Daneček a Martin Jakúbek. Oba se čtyřmi kanadskými body.

Pojďme si také představit brankářská dua na obou stranách. Branku Mladé Boleslavi střeží Michal Valent a Roman Will. Michal Valent odchytal sedm zápasů, celkem 428 minut, za kterých inkasoval osm branek a má také jedno čisté konto. Úspěšnost Michala Valenta činí 96,33%. U AZetu tvoří brankářskou dvojici Lukáš Daneček s Petrem Matouškem. Lukáš Daneček, alias Steve, odchytal taktéž sedm zápasů, celkem 405 minut, ve kterých inkasoval třináct branek. Úspěšnost Lukáše Danečka činí 93,66%.

Trenéři Mladé Boleslavi

František Výborný - trenér

František Výborný, v roli trenéra hokejové Boleslavi je jeden z nejúspěšnějších trenérů, který byl také aktivním hráčem. Ke konci hráčské kariéry se začal zajímat o trénování. Jako trenér působil u dorostu.

PhDr. Marian Jelínek - trenér

Marian Jelínek je taktéž známým a hlavně zkušeným trenérem, který působil v extralize nejprve jako asistence trenéra Františka Výborného u pražské Sparty. Pod jejich vedením vyhrála Sparta dva tituly.

Sestavy z minulého kola

AZ Havířov: Matoušek – Bezuška, Vosátko – Rimmel P., Krisl – Roupec, Graca – Deutsch, Kolarz – Škumát, Pechanec, Sztefek – Daneček, Kanko, Jakúbek – Rimmel M., Němec, Šedivý – Klimša, Říčka, Maruna

BK Mladá Boleslav Valent – Němeček, Protivný, Bohunický, Jindra, Pojkar, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Lenc – Mikulík, Broš, Klimenta – Loskot, Vrbata, Demel – Rys, Koudelka, Jiránek