Havířovský dorost podlehl Olomouci

Josef Nudera | 01.10.2011

Starší dorost odehrál další utkání Extraligy na ledě Olomouce. V zápase Havířov nevyužil několik šancí ke vstřelení branky, když se štěstí otočilo AZetu zády. Havířov mohl zápas ve 2.třetině vyrovnat, když Petr Školoud upaloval sám na branku, nakonec jí ale přestřelil. O 10 minut později Mora zvýšila vedení a už AZ utekla. Konečný výsledek utkání byl 4:0 pro Olomouc, která si připsala tři body, AZet opouštěl Hanou s nulou.

Extraliga staršího dorostu - 8.kolo so 1.10.00:15
HC Olomouc - AZ Havířov
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Ostřanský (Jergl A.), 39. Augustin (Vrabel), 47. Vrabel (Beták, Rašner), 57 Jergl A. (Ostřanský). Rozhodčí: Klimecký – Nazad, Řehulka. Vyloučení: 11:6, navíc Kozaczka (HAV) 10 min. [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 69. Střely na branku: 25:23. Průběh utkání: 4:0.
HC Olomouc: Kochta – Vrabel, Brančík, Ziegler (C), Beták, Hánl, Paksi, Jergl A., Majer, Rašner, Pšeja, Brandýs J., Ostřanský, Hradil, Bauer, Nedvadba, Augustin, Peštuka.
AZ Havířov: Tomšů – Kotala, Gawlas, Matěj, Klečka, Synek, Potočný J., Sonnek, Kasperlík, Stanislav, Malík, Křibík, Bureš, Kozaczka, Weisser, Vyčesaný, Školoud, Flamík, Ryška, Graca (C).

Úvod zápasu rozhodně nenaznačoval, že Havířov, krčící se na posledním místě s pouhými třemi body, bude pro mladé Kohouty lehkým soustem. Oba muži v maskách dlouho odolávali útokům soupeře, nakonec se brankový účet otevřel v 17. minutě. Ve vlastním oslabení se o to postaral olomoucký Milan Ostřanský.

Ve druhé periodě měl obrovskou šanci srovnat Školoud, v samostatném úniku však Kochtovu svatyni vysoko přestřelil. Domácí byli ve svém snažení úspěšnější. V závěru třetiny uklidil do sítě Vrabelovu střelu Vojtěch Augustin, před kterým již zívala prázdná klec.

Dvoubrankové vedení přineslo na hokejky Kohoutů potřebný klid, a ti svou pozornou hrou nepouštěli hosty téměř do žádných šancí. Naopak na druhé straně se po samostatném úniku a perfektní Betákově přihrávce prosadil Martin Vrabel.

Definitivní tečku v utkání udělal druhou brankou v oslabení Aleš Jergl. Mladí Kohouti tak porazili Havířov i podruhé v sezóně, tentokráte s čistým štítem 4:0.

Autor: Ondřej Pavelka

Luděk Konopčík (HC Olomouc): S výsledkem jsem spokojený, ale s hrou ne. Hodně jsme se trápili. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale po dvou třetinách jen dva nula, navíc druhou branku jsme dávali až na konci druhé části. Jsme rádi, že jsme dvakrát za sebou vyhráli, ale kdykoli se to může otočit, což bychom nechtěli. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát. Je důležité sbírat body, neboť soutěž je dlouhá. Přijdou nemoci a zranění a můžeme třeba tři zápasy nebodovat. Cílem ale je se udržet v první čtyřce.

Stanislav Sztefek (HC AZ Havířov 2010): Bez branky nemůžeme vyhrát. V první části jsme hráli velice dobře, což jsme ukázali v několika obrovských šancích. V přesilové hře jsme si vedli dobře, ale gólman šťastně vyrazil naši střelu a z protiútoku jsme inkasovali. I poté jsme hráli dobře. V polovině utkání ale náš hráč neproměnil vyloženou šanci. V poslední části jsme vytvořili několik chyb, které soupeř potrestal. Znovu opakuji, že pokud nebudeme proměňovat šance, nemůžeme bodovat nebo vyhrávat.