Havířovský dorost v úvodním střetnutí podlehl na svém ledě Olomouci

Josef Nudera | 08.09.2011

H A V Í Ř O V - V úvodním kole extraligy staršího dorostu přivítal Havířov na svém ledě soupeře z Olomouce. V zápase Havířov dvakrát vedl, zásluhou Školouda a Klečky. Olomouc, ale dokázala vždy vyrovnat a dokonce se dostat i do vedení, brankami Konečného a Bauera. Vedoucí branku Olomouce zajistil Vojtěch Augistin. Bojovný havířovský AZ, ale dokázal ještě vyrovnat, zaradovat se mohl opět Školoud. Nakonec se ale z celkového vítězství radovala Olomouc, které vystřelil tři body Jiří Peštuka.

Extraliga staršího dorostu - 1.kolo čt 8.9.18:00
AZ Havířov - HC Olomouc
3:4
(2:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Školoud (Kotala), 17. Klečka (Synek, Sonnek), 31. Školoud (Stanislav) - 16. Konečný (Beták, Augustin), 19. Bauer (Hanl, Paksi), 26. Augustin (Brančík, Konečný), 55. Peštuka (Jergl). Vyloučení: 4:3 (navíc na každé straně nařízen nájezd). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
AZ Havířov: Tomšů (Šrámek) - Graca, Flamík, Bureš, Ryška, Weisser, Potočný, Gawlas, Kóoš, Kotala, Vyčesaný, Školoud, Klečka, Stanislav, Sonnek, Kasperlík, Synek, Formánek, Staš, Lenomar
HC Olomouc: Řoutil (Pospíšil) - Ziegler, Pšeja, Paaksi, Peštuka, Jergl, Hanl, Ostřanský, Bauer, Rašner, Fibich, Nedopil, Brandýs, Nesvadba, Brančík, Majer, Konečný, Vrabel, Beták, Augustin, Hradil

V rámci úvodního kola extraligy staršího dorostu zavítal na led Havířova celek Olomouce. Havířov rozehrál utkání lépe, když první branku střetnutí vsítil Petr ŠKOLOUD , asistence: Jakub Kotala. Olomouc dokázala v 16. minutě vyrovnat. To pálil do černého Martin KONEČNÝ, asistence: Šimon Beták, Vojtěch Augustin - 1:1. Havířov ale neskládal zbraně a za vyrovnaného stavu se dokázal dostat. V 17. minutě první třetiny vrátil do vedení Havířov Denis KLEČKA po asistenci Dominika Synka a Jana Sonnka - 2:1. Olomouc ale nechtěla odcházet do kabiny z jednogólovým mankem, a proto zaúřadovala. V 19. minutě vsítil druhou branku zápasu , Dominik BAUER , asistence: Martin Hanl, Petr Paksi - 2:2.

Druhá třetina se nesla v duchu rychlého nástupu olomouckého celku. V čase 25:33 dostal Olomouc poprvé do vedení Vojtěch AUGUSTIN , asistence: Brančík, Konečný - 2:3. AZ Havířov ale dokázal vyrovnat, ve 31. minutě propálil Řoutila Petr ŠKOLOUD , asistence: Stanislav Filip - 3:3. V této druhé třetině byly k vidění dvě nařízená trestná střílení, každý tým měl jedno, ale ani jedno nebylo proměněno. Ve třetí třetině vstřelil vítěznou branku Olomouce Jiří PEŠTUKA s asistencí Aleše Jergla - 3:4. Havířov už nedokázal na tuto branku reagovat a prohrál v úvodním duelu sezony 3:4. Olomouc si odváží z Havířova tři body, které jsou do úvodu ligy velmi cenné.