JUN: Brankové hody v Karviné vítězné pro AZ

Tomáš Vlček | 22.02.2016

Netradičně v pondělí sehráli svůj další zápas junioři. V dohrávce se střetli s Karvinou a v brankově velmi bohatém zápase, který přinesl mj. hned sedm využitých přesilovek, povrdili roli favorita. Hattrickem se na výhře podíleli Jan Šmíd (na snímku) a Nikolas Stružík. Další zápas, odvetu čtvrtfinále Silesia Bisset Cupu, sehraje juniorka už ve středu v Přerově.

LJ - 30.kolo po 22.2.18:00
SK Karviná - AZ Havířov
6:9
(2:2, 2:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 1. Cihlář (Frojda), 16. Kania (Trnený, Kasperlík), 25. Cihlář (Pacas), 40. Frojda (Pacas, Cihlář), 46. Kurowski (TS), 60. Vlček (Kurowský, Kasperlík) - 11. Šmíd, 20. Stružík (Chroboček, Šmíd), 27. Pawliczek (Peterka), 30. Šmíd (Stružík, Chroboček), 32. Stružík (Polak E., Bahounek), 37. Stružík (Šmíd, Chroboček), 43. Němec (Baláž, Dobrzynski), 49. Šmíd (Polak E.), 58. Dobrzynski (Trombik). Rozhodčí: Fiedler - Barteček, Řezáč. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 73. Střely na branku: 18:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6, 4:7, 5:7, 5:9, 6:9.

SK Karviná: Juránek - Procházka, Kalus, Nolč, Škorpík, Frojda, Hladil, Trnený - Kasperlík, Kania, Čadílek, Baron, Kurowski, Cihlář, Heczko, Vlček, Pacas, Anestis. Trenér: Jaroslav Spodniak
AZ Havířov: Turšner (od 1. Sonnek) - Heinzl, Trombik, Bahounek, Chroboček, Mrowiec, Hudeček - Němec, Stružík, Dobrzynski, Šmíd, Polak E., Rzekanowski, Peterka, Pawliczek, Baláž. Trenér: Michal Janeček

Samotný zápas nezačal pro AZ zrovna šťastně. Hned v první minutě šel do oslabení, inkasoval z hole Dominika Cihláře a vystřídal brankáře. Vyrovnání zařídil pro AZ v 11. minutě po samostatné akci Jan Šmíd. Domácí si vzali vedení zpět o pět minut později zásluhou Jakuba Kanii, ale 41 vteřin před první přestávkou vyrovnal přesilovkovým gólem Nikolas Stružík.

Naposledy strhli vedení na svou stranu karvinští ve 25. minutě druhou brankou Dominika Cihláře a to opět po využité přesilovce. Ale pak se naplno rozjela střelecká mašina jménem AZ Havířov. Během 10 minut překonali hosté brankáře Juránka hned čtyřikrát a prakticky rozhodli o výsledku utkání. Postupně se trefili Dominik Pawliczek, Jan Šmíd a dvakrát Nikolas Stružík. Slabou útěchou pro domácí bylo snížení z hole obránce Matyáše Frojdy v oslabení krátce před druhou sirénou.

Hned na začátku třetí třetiny navýšil vedení AZetu už na 7:4 Filip Němec. Chvíli na to se z trestného střílení prosadil karvinský Jakub Kurowski, ale další dvě přesilovkové trefy přidali zase havířovští. Nejprve zkompletoval ve 49. minutě svůj hattrick Jan Šmíd a pak v 58. minutě přesně zamířil Patryk Diobrzynski - 5:9. Skóre zápasu uzavřel v poslední minutě opět v přesilovce domácí Daniel Vlček.