VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jak na tom byla v uplynulé sezoně 5. a 6. třída?

05.05.2023 | Josef Nudera

V našem hodnocení všech týmů AZ Havířov se postupně dostáváme k nejmladším kategoriím. V tomto článku se podíváme na výkony a hodnocení páté a šesté třídy. Tyto kategorie vedl jako hlavní trenér Marek Haas, se kterým jsme si krátce popovídali, jaké to bylo dělat trenéra a jak se sezona vyvíjela.

6. třída - Liga mladších žáků A

Šestáci vstoupili do sezony zápasem na domácím ledě proti Kopřivnici. Utkání prohráli 4:11, což dalo ráz celému začátku soutěže. Havířovští mladíci si vybojovali první body ve třetím kole, kdy remizovali s Novým Jičínem 3:3. Na plný bodový zisk si ale museli počkat až do osmého kola, ve kterém oplatili Kopřivnici porážku z vlastního ledu v poměru 16:8. Následně porazili i Porubu. A to byl jediný úsek celé ligy, kdy dokázala šestá třída vyhrát dvakrát za sebou za tři body. Jinak se střídaly většinou prohry s několika výhrami. Celkově to v osmičlenné tabulce stačilo po 28 kolech na 7. místo se ziskem 12 bodů.

Tým 6. třídy 2022/2023

Filip Hrubý, Vít Kolkop, Matouš Šlachta, Jakub Švec, Tomáš Antoš, Daniel Jung, Kristián Kostelecký, Amálie Polická, Ondřej Pukowiec, Toblas Stančík, Dominik Stavíček, Patrik Bukvic, Sebastián Daneček, Richard Ferko, Jan Jež, David Kaleta, Jakub Kunik, Jakub Lhotský, Antonín Polický, Lukáš Tabaček, David Wilczek, Dominik Zapletal

Hodnocení trenéra Marka Haase:

„Byla to pro mě první sezona, kdy jsem byl jako hlavní trenér. Nebylo to vůbec jednoduché, musel jsem si zjistit, jak na tom kluci v jednotlivých třídách jsou. Šestá třída byla na začátku sezony spíše opak páté třídy. Měl jsem hodně informací o klucích od Jirky Krisla, který má v této kategorii syna. Znal jsem tam i více rodičů a hlavně i Honzu Danečka, takže kluky, se kterými jsem hrál,“ začal hodnocení šesté třídy Marek Haas.

„Šestá třída byla z minulé sezony hodně zvyklá vyhrávat zápasy. V kategorii a konkurenci klubů okolo byli hodně šikovní, což se i na začátku potvrdilo. Museli jsme ale hodně zapracovat na disciplíně. Několik zápasů jsme na tom vyhořeli, protože jsme jim museli nastavit nějakou morálku. Vždycky to má nějaký průběh a postupně ke konci sezony to bylo lepší a lepší. Kluci hokej vnímají už jinak, posouvají se, nyní budou v sedmé třídě. Věděli, jak a kde mají hrát, přeci jen šli z velké plochy na velkou. Nemuseli jsme do nich nijak vštípit tyto základy, jako to bylo u páté třídy. V šesté třídě bylo zhruba 18 hráčů s brankáři. Bylo jednodušší poskládat tým na zápas. Často jsem sestavu mixoval. Tyto kategorie mohly hrát na střídačku mezi sebou,“ poukazuje na vývoj sezony šesté třídy Marek Haas.

„Zúčastnili jsme se turnaje v Přerově a pak jsme hráli domácí turnaj, který jsme pořádali. Hrál se 1. – 2. dubna. Na něm jsme skončili čtvrtí, a to velmi těsně. Kluci ale hráli výborně, zasloužili jsme si být první, ale ty zápasy byly všechny vyrovnané, maximálně o gól. Všechny týmy, které přijely, tak měly kluky na stejné herní úrovni. Tyto zápasy jim dali strašně moc. Ani jednou jsme nikoho výrazně nepřehráli, ale ani jsme výrazně neprohráli. Všichni kluci museli hrát až do poslední vteřiny. Chtěl bych ještě jednou poděkovat rodičům, jak krásně tento turnaj zorganizovali. Všem týmům se to líbilo, včetně soutěží pro rodiče,“ uzavřel hodnocení šesté třídy hlavní trenér Marek Haas.

5. třída – Liga mladších žáků B

Havířovská pátá třída hrála Ligu mladších žáků B, kde na ni čekalo 11 soupeřů. Havířov začal sezonu vysokými prohrami, ale v pátém kole si dokázal připsat první tříbodovou výhru proti Studénce. V první polovině sezony to byly spíše prohry, se kterými se hráči vraceli z ledu, ale ve druhé části sezony se už přeci jen častěji střídaly výhry s prohrami. Nakonec z toho byl zisk 10 bodů a konečné 9. místo ligového pořadí.

Tým 5. třídy 2022/2023

Daniel Chwasta, Filip Krisl, Gabriel Rýdl, Pavel Černý, Alex Mička, Artur Petrosjan, Dominik Rzyman, Dominik Surovec, Kryštof Svoboda, Vojtěch Vlček, Jan Hruška

Hodnocení hlavního trenéra Marka Haase:

„Na začátku sezony v létě jistil jsem, že je kluků málo, ale také že během minulé sezony moc zápasů nevyhráli a že jsou z toho kluci nešťastní. Začali jsme na všech věcech pracovat. Hodně jsem se učil od trenéra Raszky. Zpočátku mi pomáhal s přípravami na tréninky, později jsem to už zvládal sám. Některé věci jsem s ním konzultoval. Zaběhl jsem se do systému, nějak jsme to nastavili. Zpočátku chodilo v páté třídě velmi málo kluků, na začátku jich bylo nějakých deset. Během sezony se to nasbíralo a dal se vytvořit tým,“ poukazuje na součinnost s trenérem mužů Jiřím Raszkou i na počáteční problémy Marek Haas.

„Během sezony jsme nevyhráli ani polovinu zápasů, ale bylo to podstatně lepší, než rok zpátky, kdy kluci říkali, že z toho byli více nešťastní. Myslím si, že se kluci za tu sezonu posunuli hodně dopředu. Ti, kteří chodili poctivě na tréninky, tak na nich byly vidět největší pokroky. Byl to pro ně těžký přechod, šli z malého ledu na celé hřiště. Učili jsme je hrát celoplošný hokej. Postupně se zlepšovali a udělali dobré kroky v sezoně,“ zdůrazňuje Marek Haas odlišnost hokeje, který na páťáky čekal.

„S kluky jsme absolvovali dva turnaje. Jeden jsme vyhráli a na druhém jsme skončili na třetím místě,“ uzavřel kompletní hodnocení sezony páté třídy útočník A týmu a hlavní trenér páté třídy Marek Haas.