Jednoduchá kombinace, ale vyšla, říká o vítězné brance Michal Sztefek

07.11.2013 | Josef Nudera

Š U M P E R K – AZ zajížděl na led šumperských Draků s jasným cílem – přivést důležité body. Havířovu se výborně podařil vstup do utkání a ve druhé třetině vedl dokonce 3:1. Hosté pak zásluhou přesilovek získali vedení, které AZ ještě dotáhnul. V prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů Michal Sztefek, který se o tuto vítěznou branku postaral po krásné kombinaci s Janem Marunou.

Po vyhraném domácím utkání s Mostem chtěl AZet odvést body i z ledu Draků. Do utkání se podařilo výborně vstoupit, což se nedalo v poslední době tvrdit. „Myslím si, že ten začátek byl vyrovnaný, ale my jsme dali ten gól. S Šumperkem jsme hráli letos už čtvrté utkání, jsme na tom zhruba stejně a bylo jen otázkou, kdo ten první gól dá“ zmínil Michal Sztefek.

Havířov se během druhé třetiny dostal až ke dvoubrankovému náskoku 3:1, který ale nevydržel a byli to naopak domácí, kteří se ujali taktovky utkání. „Hlavní chybou bylo, že jsme začali faulovat a oni z toho vyrovnali. Podařilo se jim dát dvě branky v přesilovce 5 na 4, navíc využili i výhodu 5 na 3. Pokud by soupeř přesilovky nehrál, asi by se do zápasu nevrátil“ upozornil hráč s třináctkou na dresu.

Jeden ze zlomových momentů utkání byl první gól Draků, kdy byl po střetu s protivníkem navíc zraněn Petr Matoušek, který dostal v dnešním důležitém utkání šanci chytat od začátku a za tu dobu, co byl v brance, předvedl kvalitní výkon. „Měli jsme pak za zády Steva, který chytá celou sezonu. Dneska chytal Petr Matoušek, který dostal svou šanci a chytal výborně. Kdyby se nezranil, vyhráli bychom taky. To zranění s námi nemohlo otřást, jinak bychom prohráli. Co mu je nevím, vím jen, že je v nemocnici. Přeju mu hodně štěstí“ vyslal autor vítězné branky k Matouškovi.

Michal Sztefek se zapsal vítěznou brankou

V 50. minutě prohrával Havířov se svým sokem 3:4, ale to ho nepoložilo a stále věřil v obrat a minimálně vyrovnání. „Kdybychom tomu nevěřili, tak to nedáme. My věříme do poslední minuty, navíc jsme věděli, že je Šumperk hratelný. Soupeř nás pak vůbec nepřehrával, tak jsme ten gól naštěstí ještě dali. Je moc dobře, že jsme to nevzdali.“

Vítězná branka musela lahodit oku každého, minimálně fanouška AZ Havířov. Ten padl v prodloužení po krásné kombinaci právě Michala Sztefka s Janem Marunou. „Trenér nám řekl před prodloužením, že tam půjdeme spolu. Viděl jsem Honzu, jak najíždí zprava doleva, tak jsem mu dal puk do tandemu. Honza to vystřelil a já jsem to dorazil – jednoduché. Jednoduchá kombinace, kterou neděláme skoro vůbec a najednou vyšla“ popsal svou vítěznou branku šťastný střelec.

Po výhře 5:4 po prodloužení získal Havířov velmi cenné 2 body. Dalším pozitivem je ovšem i to, že se modrobílým podařilo vstřelit ve dvou zápasech jdoucích po sobě hned deset branek (po pěti v každém). Čím to je, že se najednou týmu taky daří a padá to tam? „Začali jsme více střílet, padá nám to tam. Chodíme více do brány. Vidíte, že ty góly nejsou někdy pěkné, jsou po dorážkách, ale takto to padá. Zezačátku nám to moc nešlo, teď máme, co dohánět“ dokončil svoje postřehy k utkání Michal Sztefek.