Středa bude ve znamení boje o 6 bodů - Azet jede do Šumperka

04.11.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - K zápasu 19. kola 1. ligy zavítají hokejisté Havířova ve středu do Šumperka, kde se od 18 hodin střetnou s tamními Draky. Šumperk ztrácí na AZ 3 body a patří mu 12. příčka, zatímco Havířov je desátý s jednobodovým mankem na osmé místo. Domácí Draci budou chtít napravit svou bilanci z posledních pěti utkání, kde čtyřikrát odešli poraženi. Jistě mají motivaci vrátit havířovským porážku z ledu K&K Pneu Arény. Naproti tomu hráči Azetu chtějí důležité utkání vyhrát a rozjet vítěznou šňůru, protože zatím nedokázali vyhrát víc než dvakrát za sebou.

Poslední zápasy

Salith Šumperk hrál doma i v sobotu, kdy hostil Třebíč, se kterou sehrál víc než vyrovnanou partii, ale nakonec Horácké Slavii svými chybami daroval vítězství. Draci sice dvakrát prohrávali, ale vždy dokázali srovnat. Ve třetí třetině však předvedli dvě hrubky, kterých soupeř využil a odskočil na konečných 2:4.

To Azet si vedl lépe. Přestože prohrával 0:2 s Mostem, dokázal během čtyř minut druhé třetiny otočit na 3:2 a ve třetí třetině přidali hokejisté Havířova další dvě branky. Slezané předvedli svou týmovou sílu a zaslouženě vyhráli, když poprvé v sezóně nastříleli pět gólů.

Novinky z obou táborů

Havířov je po výhře nad Mostem dobře naladěn a chtěl by urvat výhru i v Šumperku. Své k zítřejšímu zápasu přidal i Patrik Rimmel, manažer a obránce Azetu: „Mančaft je v dobrém rozpoložení a jedeme si pro tři body, i když víme, že to bude hodně těžké.“ Dal nám i informaci o pravděpodobné sestavě: „Vítězná sestava ze soboty bude pravděpodobně k dispozici i zítra.“ Pokud by někoho zajímalo, jak to vypadá se zraněnými hráči, tak má smůlu, protože v tomto směru Patrik mlčel jako hrob. Jsou prostě věci, které musí zůstat před soupeři utajeny.

Obránce Jaroslav Koma je druhý v kanadském bodování klubu

Kanadské bodování Šumperka vede Karel Plášek - 18 zápasů, 13 bodů (8 branek+ 5 asistencí), druhý je obránce Aleš Holík 18z., 12b.(5+7), třetí a čtvrtá pozice patří hráčům, kteří v Havířově kdysi působili – Jakubovi Hulvovi 16z., 11b. (5+6) a Markovi Haasovi 18z., 10b. (0+10).

Jasnou jedničkou v brance Draků je Tomáš Štůrala, který nastoupil do čtrnácti utkání a drží si slušnou úspěšnost zásahů – 91,42%, záda mu kryje Vratislav Vajner, jenž nastoupil jen dvakrát a úspěšnost zásahů má pouze 83,78%.

Jak vypadalo poslední měření sil AZetu se Šumperkem?

Havířovu se zatím proti Drakům dařilo, v přípravě je porazil dvakrát – nejprve na ledě Šumperka 3:4, poté doma 6:2. Nejdůležitější vítězství Azetu přišlo v 6. kole 1. ligy, kdy po dvou porážkách zabral a vyhrál 3:1. Velkou zásluhu na tom měl svými zákroky Lukáš Daneček. Brankou se na výhře podíleli Jaroslav Koma, Michal Sztefek a Radim Haas, který dal gólovou pojistku po samostatném úniku a perfektně provedeném bekhendovém blafáku.