Junioři dnes po zlepšeném výkonu z pátku podlehli pražské Slavii 1:3.

Josef Nudera | 27.11.2010

H A V Í Ř O V - V dalším kole NOEN extraligy juniorů se představil Havířov doma proti Slavii Praha. Hosté se jako už je v Havířově zvykem dostaly poměrně rychle do dvoubrankového vedení už ve 13. minutě. Dvoubrankový rozdíl vydržel až do třetí třetiny, kde snížil Jan PUFFER a vdechl Havířovu naději. Havířov měl poté velkou šanci jak vyrovnat, ale promrhal ji. V poslední minutě Havířov odvolal brankáře, toho skvěle využil Pavel KLHŮFEK a dokonal hattrick. Hosté si tak odváží tři body za výhru 3:1.

Extraliga junioři - 28.kolo so 27.11.14:30
AZ Havířov - HC Slavia Praha
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Puffer (Pechanec) - 7. Klhůfek (Barák), 13. Klhůfek (Muller, Hertl), 60. Klhůfek (Slavíček, Jeník) . Rozhodčí: Mrkva - Bartošek, Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
AZ Havířov: Rudl (Zelenka) - Duda, Zientek, Teper, Lešiga, Krause, Jindřich, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Peslar, Číp, Včíslák, Mach, Pasker
HC Slavia Praha: Dlouhý (Meravý) - Příhoda, Jaškin, Hertl, Jeník, Okuliar, Barák, Krejčík, Semerád, Hrouda, Muller, Hellar, Mavrojanidis, Slavíček, Koubek, Wszolek, Vogel, Klůfek

Už v 16 sekundě utkání prověřil brankáře Rudla útočník Mavrojanidis, bez úspěchu. V 5. minutě se Radek Číp dral do dobré šance, ale zastavil ho offside. Další kdo ohrozil brankáře Rudla byl Jan Muller, vypálil a brankář Rudl chvíli nevěděl kde má kotouč, ale nakonec ho našel pod svými betony. Ve stejné minutě pálil Pechanec a Peslar, ale ani jeden nebyl úspěšný, brankář Dlouhý si s oběma střelami poradil na výbornou. V 7. minutě se Slavia dostala do vedení, když si z rohu skvěle vybruslil Pavel KLHŮFEK a zakončil přesnou střelou do odkryté části branky brankáře Rudla. V 11. minutě Marek Mach doslaova namazal spoluhráči Mrázovy, ale ten se nedokázal ani z této výhodné pozice prosadit.

Ve 13. minutě stačilo pár vyměněných přihrávek a Pavel KLHŮFEK už opět v dnešním zápase dokázal Rudla překonat - 0:2. Poslední zajímavou kací první třetiny byla možnost ke střelbě z druhé vlny pro Antonína Pechance, ten ale netrefil puk ideálně. Ve 23. minutě se Mráz a Pechanec dostali až před brankáře Dlouhého, ale ani tak ho nedokázali překonat. Ve 28. minutě stál Jan Puffer úplně sám před brankářem Dlouhým, ale ani tato jednoznačná situace nevedla k brance. Ve 37. minutě se dostal k tvrdé střele od modré čáry Marek Zientek, ale skvěle zaúřadovaly betony brankáře Dlouhého. Ve 46. minutě se dostal do výhodné střelecké pozice Michal Hellar, kterou brankář Rudl zlikvidoval a vyrazil puk do ochranné sítě.

V 55. minutě dokázal Havířov využít přesilovku a vrátit se do zápasu. Přihrávku od Antonína Pechance využil Jan PUFFER, když se trefil za brankovou čáru pod brankářem Dlouhým - 1:2. Havířov ožil a začal být nebezpečný.V 56. minutě mohl Marek Mach přihrát úplně volnému spoluhráči, jenomže mu puk utekl. Obrovská chyba, oba byli před brankářem úplně sami!

Havířov v poslední minutě zápasu odvolal brankáře a pokoušel se vyrovnat se šesti bruslaři. Havířov si vypracoval i slibné šance, ale ty definitivně uťal Pavel KLHŮFEK, který se trefil do prázdné branky Havířova a dokonal tak hattrick, kterým vpodstatě vyhrát Slavii utkání. Slavia byla po velkou většinu zápasu lepší, ale Havířov držel nadějný stav. V poslední minutě možná rozhodla neproměněná velká šance Havířova. HC Slavia Praha si tak odváží z ledu Havířova tři body za výhru 3:1.