Junioři doma prohráli se Spartou

Eva Suchánková | 12.02.2022

H A V Í Ř O V - V posledním kole základní části DHL Extraligy juniorů dorazil do Havířova tým HC SPARTA Praha. Hosté se ujali v prvním dějství, zásluhou Tomka a Theimera, dvougólového vedení. AZ snížil, v polovině zápasu, v přesilovce Pavlem Makovcem. Akcie AZetu držel dlouho nad vodou gólman Antonín Nowak, kterého ale na začátku třetí dvacetiminutovky překonal Kubánek. Ten také trefil čtvrtý gól Pražanů při power-play. AZ doma prohrál se Spartou 1:4.

DHL extraliga juniorů - 38.kolo so 12.2.12:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Sparta Praha
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Makovec (Fědor) – 15. Tomek (Fábry), 21. Theimer (Ducháč, Tomek), 44. Kubánek (Tomov), 60. Kubánek. Rozhodčí: Robin Šír, Jan Vaněk, Martin Konvička, Pavel Blažek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:71 . Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:2. 1:2, 1:4 .

AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnicý, Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Byčkov, Špaček, Hledík, Bárta. Trenér: Tomáš Urbánek
HC Sparta Praha: Krbeček (Obolenski) – Tomov, Šindelek, David, Tomek, Ducháč, Port – Senčák, Kubánek, Mácha, Krupička, Fábry, Bareš, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol. Trenér: Richard Žemlička

V úvodu prvního dějství jsme v GASCONTROL Aréně velké šance neviděli. To se změnilo po 10. minutě, když domácí hráli, po faulu Zembola, přesilovou hru. Pražané svou šanci v úniku nevyužili, ztroskotali na gólmanu Nowakovi. AZ zase netrestal brejkem Pastora. V 15. minutě havířovský Špaček ztratil držení kotouče, toho po chvíli využili Sparťané, Tomáš Tomek procpal puk po ledě mezi betony brankáře Nowaka, 0:1. Sparta měla ke konci třetiny početní výhodu po faulu Kubíčka, ale v největší šanci Bareš z dorážky havířovského gólmana nepřekonal. Po dvaceti minutách AZ prohrával 0:1.

Druhá perioda přinesla rychlou branku hostů, Oto Theimer z předbrankového prostoru zamířil k pravé tyčce domácí branky, 0:2. Rychlý gól AZ zaskočil, velkou šanci měl až těsně před polovinou utkání Pastor, ten zakončoval na zadní tyči, Gólman Krbeček ale dostal puk mimo ohrožený prostor. 28. minuta přinesla podrážení Vágnera, toho domácí využili o minutu později. Od modré čáry zkusil štěstí Fědor a brankář Krbeček měl značně zakrytý výhled. Puk mu tak propadnul výstrojí a Pavel Makovec jej dokázal z brankoviště poslat za čáru, 1:2. Střelec havířovské branky měl velikou šanci v přesilovce na konci druhého dějství, ale gólman Sparty se rychlým přesunem zaskvěl. Po čtyřiceti minutách hry byl stav 1:2.

Třetí třetina přinesla vyloučení Šindelka, toho ale AZ nedokázal využít. Navíc byl gólman Nowak v pernamenci při pokusu Kubánka. Ve 44. minutě se Maxim Kubánek, po přihrávce Tomova, dokázal prokličkovat krásně až do brankoviště, odkud nadvakrát úspěšně dorážel, 1:3. Deset minut před koncem periody ujel domácímu Bártovi puk v největší šanci na snížení. Sparta mohla definitvně rozhodnout Kubánkem, toho ale vyčapal Nowak. AZ to v závěru zkoušel bez gólmana, ale do prázdné branky se prosadil opět Maxim Kubánek. Havířov doma prohrál se Spartou 1:4.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Šli jsme do zápasu proti obrovskému favoritovi. Myslím si, že po dvou individuálních chybách jsme se dostali do nepřiznivého stavu. Na druhou stranu, když jsme dali kontaktní branku, tak jsme měli pasáž, která nám ukázala, že hrát se dá opravdu s každým. Škoda té třetí třetiny, že jsme si tam dali vlastní gól. Byla to akce, která rozhodla. Měli jsme pak šanci i při power-play. Nedali jsme, sjelo nám to z čepele a z toho jsme dostali gól do prázdné brány. Měli jsme sedmizápasovou bodovou šňůru. Doufám, že se srovnáme a vydrží nám hlavy nahoře. V úterý nám začíná nejdůležitější část sezóny a doufám, že do ní vstoupíme mentálně nachystáni a budeme se snažit udělat maximum proto, aby to dopadlo v náš prospěch.

Tobiáš Slavíček (HC SPARTA Praha): Bylo to dnes v Havířově tvrdé utkání. Bylo vidět, že Havířov ty body potřebuje a chtěl je a bylo vidět, že jim jde o všechno. Dnes to s domácími bylo velmi těžké utkání. Byl to dobrý hokej, my jsme tam měli obětavost, zblokované střely a proto si myslím, že jsme dnes vyhráli.