Junioři navázali na domácí výhru a porazili Techniku

Klára Bártková | 28.01.2024

Na nedělní poledne bylo naplánováno úvodní buly zápasu 32. kola Ligy juniorů, ve kterém AZet zajížděl do Brna. Na ledě tamní Techniky se diváci v první třetině žádné branky nedočkali. Počkat si museli až na začátek té druhé, kdy skóre zápasu otevřeli hosté. Technika pak sice na malou chvíli převrhla vedení na svou stranu, nicméně ještě do konce prostředního dějství Havířov srovnal. V třetí části havířovští junioři během necelých dvaceti vteřin svému soupeři odskočili na rozdíl dvou gólů a tohle manko už se domácím nepovedlo smazat. Michalika totiž v závěru překonali jen jednou.

Liga juniorů - 32.kolo ne 28.1.12:00
VSK Technika Brno - AZ Havířov
3:4
(0:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 27. Červenka (Spanel, Sladký), 33. Červenka (Sladký, Hrabinec), 57. Svoboda (Trögner, Pigl) – 23. Kolat (Lipka, Middleton), 36. Siekierka (Lipka, Bohatý), 51. Lipka, 52. Zálesňák (Vizváry, Čmiel). Rozhodčí: Janča - Jurčík, Holub. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

VSK Technika Brno: Hnízdil (27. Kalinichenko, 33. Hnízdil) - Svoboda (C), Mráček, Čaňo, Kadaňka, Spanel, Rossokha, Hrabinec - Sladký, Kučera, Červenka, Zduba, Smrž, Trögner, Pigl, Jelének, Škodík, Straka
AZ Havířov: Michalik - Maršálek, Kreutz (A), Činčala (A), Bohatý, Ćmiel, Bortoli, Juřík - Barnošák, Kolat (C), Middleton, Zálesňák, Vizváry, SIekierka, Kubečka, Toma, V. Apolenář, Konesz, Lipka (A), Kósa

Nabuzení páteční výhrou v domácím prostředí proti Šumperku vyrazili havířovští junioři k zápasu proti třetí Technice. V úvodní třetině museli strávit čtyři minuty ve čtyřech hráčích, nicméně to zvládli a v oslabení neinkasovali. V úvodu druhé periody se přesilová hra naskytla také AZetu, sice ji nevyužil, však pár chvil poté, co se domácí hráč vrátil do hry, už slavit mohl. Po přihrávkách Middletona a Lipky totiž brankáře Hnízdila překonal Dominik Kolat0:1. Radost z vedoucí branky havířovským juniorům moc dlouho nevydržela, jelikož v čase 26:22 srovnával na 1:1 Michal Červenka.

Následně se na malou chvíli do brány dostal i náhradní brankář Techniky Kalinichenko, neboť Hnízdil měl problémy s lapačkou. Ty se však brzy podařilo vyřešit, a tak byl Hnízdil po šesti minutách zpátky na svém místě. Ze své branky už tak mohl přihlížet na gólovou trefu Michala Červenky2:1, který se prosadil v početní převaze. Ani tento stav ale na světelné tabuli nesvítil dlouho, protože přesně čtyři minuty před druhou sirénou zakončil mezi tři tyče Mateusz Siekierka2:2.

V posledním dějství se AZetu podařilo vstřelit dvě branky během kratičké doby, nejdříve se radoval Jakub Lipka2:3, jen o osmnáct vteřin později pak ruce nad hlavu zvedal Hugo Zálesňák2:4. Domácí se chtěli svému soupeři za každou cenu přiblížit a povedlo se jim to, protože do brány proletělo zakončení Jana Svobody3:4. Ke konci si hosté mohli své vedení pojistit, jelikož měli k dispozici trestné střílení. Jenže ho nedokázali proměnit, a tak Technika ještě stále cítila šanci a snažila se vyrovnat, nicméně Michalik už za svá záda žádnou střelu nepustil.