Junioři nestačili na Dynamo

Vít Káňa | 26.11.2021

H A V Í Ř O V - V rámci 21. kola Extraligy juniorů vyrazili hráči AZetu do Pardubic, kde vyzvali Dynamo. V úvodu se radovali domácí, trefil se Kaplan. Druhý gól přidali pardubičtí v polovině zápasu, výborně chytajícího Nowaka překonal Tvrdík. AZ vzápětí snížil Danielem Hledíkem, ale to na body nestačilo. Dynamo v závěru skórovalo Štetkou a do prázdné klece přidal čtvrtý gól Formánek. Pardubice porazily AZ poměrem 4:1. V dalším kole vyjedou naši junioři v sobotu 27. listopadu na ledě Hradce Králové.

DHL extraliga juniorů - 21.kolo pá 26.11.18:00
HC Dynamo Pardubice - AZ Heimstaden Havířov
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Rouha (Costa), 34. Tvrdík (Formánek, Kaplan), 57. Štetka (Kaplan), 58. Formánek – 37. Hledík (Kubíček, Špaček). Rozhodčí: Pilný, Bernat – Gregar, Všetečka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 42:22. Průběh utkání: 2:0 2:1 4:1.

HC Dynamo Pardubice: Kadlc – Hebek, Hrádek, Kubíček, Nedelka, Tvrdík, Chabada, Kaštánek, Štetka, Rouha, Herčík, Costa, Formánek, Paleček, Kloz, Šťastný, Kaplan, Gromadzki.
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí, Plevka, Horváth, Pastor, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Špaček, Lysoněk, Hledík, Bárta.

V první periodě se jako první o střelecké slovo přihlásilo Dynamo, když se Robin Kaplan ve 3. minutě rychlou střelou trefil pod břevno Nowakovy klece, Pardubice vedly 1:0. Domácí kontrolovali hru, měli otickou převahu a několikrát ohrozily branku AZetu. Největší šance přišly v přesilovkách, ale gólmani svoje týmy podržely. Do šaten se šlo za stavu 1:0.

V druhém dějství se pokračovalo v nastaveném trendu, domácí měli šance, ale havířovské hráče podržel gólman Nowak. Dynamo první přesilovku, po faulu Byčkova, ještě nevyužilo, ale tu druhou, po faulu Kalčíka, už ve 33. minutě potrestalo. Pardubický Formánek oslovil volného Vojtěcha Tvrdíka a domácí vedli 2:0. AZ však rychle kontroval. Kubíček našel Daniela Hledíka, ten se prosadil ve 36. minutě střelou k tyči. Na konci třetiny se museli domácí bránit, když autor druhého gólu Tvrdík pykal za nedovolené bránění. Po 40 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 2:1.

Zbytek přesilovky hosté nevyužili, navíc se AZ musel na začátku třetí třetiny bránit, Kubíček totiž hákoval. V největší šanci domácích ale Costa, po slalomu přes celé hřiště, neuspěl. Nowak měl plné ruce a nohy práce, ale Pardubice se neprosadily. V 52. minutě Kubíček opět hákoval, ale Dynamo zase netrestalo. Gól dal Havířovu v 57. minutě Pavol Štětka, toho mezi kruhy našel Kaplan, bylo to 3:1. AZ vzápětí reagoval power-play. V ní se ala radovali hráči Dynama, když se v 58. minutě prosadil střelou do prázdné klece František Formánek. Pardubice doma porazily Havířov poměrem 4:1.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Domáci nas předčili ve všech směrech. Pochvalu si zaslouží jen brankář Nowak, který nas držel ve hře do 57. minuty.