Junioři padli i s Vítkovicemi

Petr Miklas | 25.09.2021

Ani na sedmý pokus se nepodařilo juniorům AZetu bodovat. Rozhodlo neproměňování šancí, kterých měli hráči AZetu dost. Gól ale dali pouze jeden, když se v přesilovce prosadil David Pastor. Naopak Vítkovice nasázely AZetu bůra, přičemž se pod třemi brankami podepsal kapitán hostí Josef Krejsa, jenž jeden gól sám dal a na dva nahrál. Stejnou bilanci má jeho spoluhráč Matyáš Melovský. AZ musí zabojovat, v úterý pojede na led Třince.

DHL extraliga juniorů - 6.kolo so 25.9.12:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Vítkovice Ridera
1:5
(0:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 35. Pastor (Hledík, Fědor) – 6. Melovský (Krejsa), 30. Kotásek (Melovský, Krejsa), 37. Kubík (Tvrdý, Gebauer), 52. Rajčan (Smolka, Macias), 57. Krejsa (Melovský, Prčík). Rozhodčí: Rapák – Axman, Hranoš. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 30:46. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak (od 6. Zlatnický) – Kremnický, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí "A" – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Byčkov "C", Špaček, Lysoněk, Hledík, Bárta
HC Vítkovice Ridera: Irgl – Hodinář, Bystroň "A", Smolka, Puchala, Prčík, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý "A", Schauer, Macias, Rajčan, Krejsa "C", Melovský, Kubík, Gebauer

Lepší vstup do utkání měli domácí hráči, Becher v 5. minutě dokonce překonal Irgla v brance Vítkovic, ale puk pomalu mířící do branky vyhodil bek ostravského celku. O minutu později otevřel skóre hostující Matyáš Melovský, jenž po Krejsově přihrávce prostřelil Nowaka mezi betony. Tím pro domácího brankáře účinkování na ledě skončilo, protože jej nahradil Štěpán Zlatnický.

V polovině třetiny trefil při přesilovce Bárta jen horní tyč Vítkovické branky, ve zbytku třetiny už jsme žádnou vážnější šanci neviděli a po první části tak platil stav 0:1.

Druhá třetina byla poměrně bohatá na branky, ve 30. minutě Vítkovice navýšily své vedení, když rozehrávku Havířova vystihl Krejsa, nahrál Melovskému, který posunul puk před branku, kde stál Alex Kotásek, jemuž stačilo poslat puk bekhendem do odkryté branky Azetu.

Ve 35. minutě AZ snížil, když zásluhou Davida Pastora využil přesilovku. Jenže přesilovku využili i hosté, protože Martin Kubík na konci 37. minutě šikovně tečoval Tvrdého střelu od modré.

O minutu později mohl navýšit vedení hostí Krejsa, jenž se dostal před Zlatnického, ale ten jeho šanci zhatil pravým betonem a s pomocí obránců situaci ustál. Po dvou třetinách tedy AZet prohrával 1:3.

Na začátku třetí třetiny dostal AZet možnost přesilové hry 5 na 3, ale tuto minutu trvající výhodu v branku nepřetavil. Hosté pak ještě přidali dvě branky - v 52. minutě Samuel Rajčan dorazil Smolkovu střelu a na začátku 57. minutě dal výsledku konečnou podobu Josef Krejsa, jenž se od pravého mantinelu prokličkoval před Zlatnického a zasunul puk k pravé tyči jeho branky. Vítkovice si tak po výsledku 1:5 z Havířova odvážejí tři body.

AZ sehraje další utkání v úterý 28.9. na ledě Třince. Zápas začíná v 17:00.

Filip Konštacký (HC AZ Heimstaden Havířov): Opět jsme prohráli po hloupých chybách. Měli jsme fáze, kdy jsme hráli dobře, měli jsme šance, ale bohužel nejsme v současné době schopni dávat góly. Soupeři naopak trestají naše hloupé chyby, které se neustále opakují ve všech zápasech, které jsme prohráli. Pokud se chceme zlepšit a začít vyhrávat, tak kluci musí dodržovat systém, který po nich chceme. A musí jít daleko důrazněji do branky, abychom nějaké góly i dali, protože na jeden gól se doma vyhrát nedá. Brankáře jsme vystřídali proto, že jsme dostali rychlý gól, ale také proto, že byl nejistý v rozehrávce a udělal několik chyb. Zkusili jsme proto mužstvo nakopnout střídáním gólmanů.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): Zápas budu hodnotit velice stručně. Důležité jsou pro nás body. Byl to pro nás těžký zápas, protože jsme čtrnáct dní nehráli žádný zápas. O to víc jsem rád, že jsme to zvládli za tři body.