Junioři pokračují ve vítězné šňůře, tentokrát vyhráli v Prostějově

Tomáš Vlček | 07.12.2015

Havířovská juniorka měla během víkendu na pořadu hanácký dvojboj. V pátek totiž hrála v Přerově a v neděli v Prostějově. Stejně jako v pátek nebyl sice její výkon bez chyb, ale nakonec si i z ledu Jestřábů veze výhru. Tentokrát se o to velkou měrou zasloužil hatrickem Nikolas Stružík (na snímku). Další branky přidali, dá se říci tradiční střelci, Lukáš Bednář a Jan Šmíd. Další zápas sehraje AZ až ve středu 16.prosince v Uherském Brodě.

LJ - 17.kolo ne 6.12.
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
4:5
(1:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Medek (Hejduk), 26. Hejduk (Krampol J.), 32. Hejduk (Tománek), 53. Tománek (Medek, Krampol D.) - 13. Stružík, 17 Bednář (Caruk, Šmíd), 27. Stružík, 38. Stružík (Mrowiec, Peterka), 55. Šmíd (Bednář, Chroboček). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 34, 4:4, 4:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Zapletal (od 32. Strašák) - Křesala, Štěrba, Krampol J., Melka, Liška - Tománek, Fráner, Kuncek, Hofman, Krympol D, Vystavěl, Mašek, Hejduk, Medek .
AZ Havířov: Sonnek - Heinzl, Trombik, Chroboček, Bahounek, Mrowiec, Chujac - Stoklásek, Polak E., Polak R., Caruk, Šmíd, Bednář, Němec, Stružík, Peterka, Dobrzynski, Kristián, Schmied.

V první třetině se čekalo na branku necelých sedm minut. Pak se prosadil domácí Robin Medek a bylo to 1:0 pro Jestřáby. Havířovští srovnali v minutě 13., zásluhou samostatné akce Nikolase Stružíka. Pak AZ přežil oslabení a naopak sám při své první přesilovce udeřil. Souhru svých spoluhráčů dokonal ve vedoucí branku přesně v čase 17:00 Lukáš Bednář.

Prostějov srovnal skóre ve 26. minutě, když Sonnka překonal Šimon Hejduk. Za minutu však znovu poslal do vedení havířovské Nikolas Stružík. Chvilku po polovině zápasu se opět domácí dotáhli na vyrovnaný stav po střele Šimona Hejduka. Tentokrát hosté potřebovali na vedoucí branku 5 minut – dokonaným hattrickem se o to zasloužil Nikolas Stružík.

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že si střelci už všechny přesné pokusy vypotřebovali v předchozím průběhu. Až v 53. minutě potřetí v zápase Jestřábi srovnali skóre a zasloužil se o to David Tománek. Nicméně i na tento gól našel AZ odpověď, protože necelých 5 minut před koncem se prosadil Jan Šmíd a definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro Havířov.