Junioři prohráli s Litvínovem 1:4

Petr Miklas | 22.10.2021

Dnes měl Litvínov po celé utkání převahu, dostal se do vedení 0:4. Havířov pouze korigoval skóre na 1:4, když ve 47. minutě využil Byčkov přesilovku. Další utkání sehraje AZ zítra ve 12:00 na domácím ledě proti Chomutovu.

DHL extraliga juniorů - 12.kolo pá 22.10.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Litvínov
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Byčkov (Pastor, Hledík) – 19. Kroupa (Slavík, Vopat), 22. Slavík (Stehlík, , Danielčák), 28. Stehlík (Slavík), 44. Hák (Skuhrovec, Limanovský). Rozhodčí: Koziol – Hlavatý, Hranoš. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 33:31 (8:11, 11:10, 14:10). Průběh utkání: 0:4, 1:4.

AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí "A" – Bochorishvili, Mastič, Horváth, Pastor, Valach, Becher, Byčkov "C", Špaček, Hledík, Bárta
HC Litvínov: Čermák – Baláž, Kadár, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař – Postl, Danielčák, Stehlík "C", Beran, Vopat, Limanovský "A", Dej, Skuhrovec, Slavík "A"

V první třetině toho moc k vidění nebylo. Ve 4. minutě měl velkou šanci hostující Hák, který měl spoustu času sám před Zlatnickým, ale mířil jen do připraveného brankáře.

Na druhé straně zahrozili Bárta s Mastičem, kteří se na konci 9. minuty dostali před Čermáka, ale jejich pokusy mířící mezi betony nebyly úspěšné.

V 19. minutě využil Litvínov zásluhou Jakuba Kroupy, který z mezikruží prostřelil Štipčáka, přesilovku. Po první části tak vedli hosté 0:1.

Druhá třetina už byla zajímavější. Neuplynula ani minuta, když se domácí Becher a Bárta činili před Čermákem, ale ten závar před svou brankou ustál. V polovině 22. minuty padl gól na druhé straně, když po vyhraném buly pálil Stehlík do levé tyče Zlatnického branky a odražený puk poslal u druhé tyče do sítě Marek Slavík.

Stejný hráč mohl přidat ve 26. minutě další gól, když se dostal do brejku, ale byl tísněn a pálil jen do Zlatnického. Na začátku 28. minuty opět úřadovali dva ptáci v dresu Litvínova - Stehlík v brejku dvou na jednoho nahrál Slavíkovi, ten mu puk vrátil a Lukáš Stehlík pálil do odkryté branky.

Havířov zahrozil ve 36. minutě, kdy vzal přečíslení dvou na jednoho Pastor na sebe, ale jeho ránu zastavil Čermákova vyrážečka a Becher se k dorážce nedostal. Po dvou třetinách to bylo 0:3.

Ve 44. minutě přidal Litvínov čtvrtou branku, když Jakub Hák šikovně tečoval Skuhrovcovo nahození. Ve 47. minutě se prosadil i AZ, když Filip Byčkov při přesilovce nadvakrát přehodil ležícího Čermáka.

Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a AZ prohrál 1:4. Litvínov si zaslouženě odváží tři body.

AZ sehraje další utkání v sobotu 23.10. na ledě GASCONTROL Arény proti Chomutovu. Zápas začíná ve 12:00.

Tomáš Potěšil (HC AZ Heimstaden Havířov): Tohle utkání jsme odehráli doslova příšerně. Trošku nás zaráží, že po každém utkání děláme video rozbor, hráčům ukazujeme, že nejsou na svých postech a že se nevydají. Dneska byl stejný problém a proto ten hokej vypadá tak, jako bychom s těmi hráči netrénovali. Oni totiž na ledě dělají úplný opak toho, co si řekneme před utkáním a celý týden trénujeme. Každý hráč si do toho vnese trochu svého a potom nastávají zmatečné situace, po kterých dostáváme góly. Když jsme schopni to plnit, třeba dvě třetiny s Boleslaví nebo s Libercem, tak ten hokej má úroveň. Dneska jsme si jednoznačně nezasloužili vyhrát. To bylo utkání, kdy jsme svým výkonem a herním projevem neměli šanci uspět.

Martin Tvrzník (HC Litvínov): Potřebovali jsme tři body a myslím si, že jsme si pro ně od začátku šli. Bojovali jsme. Byly tam samozřejmě chyby na obou stranách, ale my jsme využili svoje šance, narozdíl od kluků z Havířova. Ti měli taky šance, ale nám výborně zachytal gólman. Pro nás jsou to zlatý body a kluci od nás dnes dostali poděkování.