Junioři prohráli těsně s Brnem

Josef Nudera | 11.03.2011

H A V Í Ř O V - Na havířovském zimním stadionu bylo na pořadníku další utkání skupiny o udržení v NOEN Extralize juniorů. Jednalo se o dohrávku zápasu s Brnem. Všechny zápasy s Kometou byly vyrovnané a dnešní zápas toto pravidlo potvrdil. Brněnská Kometa přijela bez ex-havířovského Jana Křivohlávka a i bez Jankoviče, kteří hráli extraligu na Spartě. To Havířov doplnil sestavu o hráče s dorostu a udělal dobře.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když po 12-ti minutách vedli 2:0. Havířov ale nesložil zbraně a do konce třetiny ještě srovnal. Brno ale ve druhé části opět v první polovině vstřelilo dvě branky na které Havířov nedokázal reagovat. Třetí třetina vdechla havířovským naději branka Macha ze 42. minuty. Matoušek zachytal skvělé utkání ale v závěru už Havířovu nemohl pomoci. Havířov zkusil odvolat brankáře, ale to ne na dlouho. Hosté dobře bránili, nicméně se v posledních sekundách ještě naskytla šance vyrovnat, nepovedlo se a tak si tři body veze Brno.

Extraliga junioři - 61.kolo pá 11.3.17:00
AZ Havířov - HC Kometa Brno
3:4
(2:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Glos (Smuž, Bálint), 20. Číp (Krause, Pechanec), 42. Mach (Dýrr) - 12. Bilčík (Zemánek), 13. Juráň (Hnilička, Zemánek), 24. Šafránek, 29. Šafránek (Dittrich, Jurák) . Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4.
AZ Havířov: Matoušek (Zelenka) - Duda, Zientek (C), Teper, Lešiga, Jindřich, Školoud, Deutsch - Bálint, Pechanec (A), Čaja, Číp, Smuž, Krause, Mach, Glos, Dýrr
HC Kometa Brno: Strmeň (Barus) - Dujsík, Dufek, Koukal, Zemánek (C), Dittrich, Bilčík - Fúzík, Hnilička, Juráň (A), Jurák, Brzobohatý, Šafránek, Popolanský, Káňa

Kometa Brno vletěla do utkání jako kometa a několikrát hrozila branku Matouška. Nejdříve Popolanský střílel a jen těsně minul branku, po něm skvěle vypálil Šafránek, ale Matoušek vytáhl ze svého arsenalu skvělý zákrok lapačkou a zmařil brněnské šance. V 9. minutě dokonce stál Popolanský úplně sám před Matouškem a měl před sebou odkrytou branku, bohužel pro Brno ji přestřelil. Ve 12. minutě se už Kometa mohla radovat. Střelu Zemánka Matoušek vyrazil a nikým nehlídaný Vlastimil BILČÍK už dorážel puk do okryté branky - 0:1. Hned ve 13. minutě nahrál Hnilička skvěle najetému Juráňovi a ten se z jasné pozice nemýlil - 0:2.

Skóre narůstalo ale brankové hody chtěl ukázat i Havířov. Nejprve v 17. minutě Smuž skvěle našel před brankou najetého Palva GLOSE a ten chladnokrevně zakončil - 1:2. V poslední minutě první periody dostal Havířov přesilovou hru a tu využil! Radek ČÍP dostal puk od spoluhráče Dominika Krauseho a tvrdou střelou po ledě se trefil přesně k tyči branky, kterou hájil v dnešním utkání, tady v Havířově známý, Jan Strmeň - 2:2. Začátek druhé části se podobal první třetině. Diváci mohli vidět další branku. Ve 24. minutě se dostal David ŠAFRÁNEK úplně sám před Matouška a dokonce měl i možnost přihrát, ale nakonec zvolil střelu a to bylo nejlepší možné řešení, které mohl vybrat. Šafránek vrátil Brnu vedení.

Ve 29. minutě se Kometa radovala znovu. To Brno využlo přesilovku. Jurák vystřelil a Tomáš DITTRICH puk už jen tečoval do branky, Matoušek byl bez šance na tuto teč reagovat. Ve 37. minutě přestřelil branku po tvrdé střele Antonín Pechanec. To bylo ze druhé třetiny vše podstatné, Brno znovu vedlo o dvě branky a Havířov musel tuto ztrátu dorovnat v části třetí.

Ve 42. minutě vyslal Štěpán Koukal zajímavou střelu, ale Matoušek ji dokázal vyrazit betonem. Ve 42. minutě jsme mohli vidět poslední branku zápasu, to Filip Dýrr skvěle nahrál najetému Marku MACHOVI a Marek Mach se nemýlil a Havířov snížil - 3:4. Ve 49. minutě se snažil individuálně prosadit Jan Káňa, zkusil blafák, ale Matoušek to vystihnul a zakročil! V 51. minutě se nejdříve dostal ke dvěma tvrdým střelám Číp, ale kvůli nepřesné přihrávce se Kometa řítila ve dvou na jednoho do útoku. Matoušek puk nakonec zachytil a zmařil Brnu šanci!

V 57. minutě se výborně roztáhnul Matoušek na brankové čáře a tím vychytal dokonale Brzobohatého! A udržel Havířovu naděje. V 58. minutě se dostal Zientek až k nahrávce na Krauseho,a le Krause ztroskotal na brankáři Strmeňovi. Havířov zkusil ještě v závěru utkání odvolat Matouška, ale to se moc dokonale nepovedlo. Brno dobře bránilo a mělo puk na svých holích, nakonec se to ale podařilo. AZet měl ještě asi 10 sekund před koncem třetiny velkou šanci dorážet, ale to se nepodařilo. Oslabené Brno si odvezlo výhru 4:3 a tři body.

Jan KŘIVOHLÁVEK (AZ HAVÍŘOV) - Únava se projevila hlavně v první třetině, kde se ukázalo, že máme dva zápasy v nohách, takže ta první třetina byla taková ospalá. Ale jsem rád, že jsme dali v té třetině dva góly a dodali jsme tomu zápasu na takové zajímavosti. Bohužel ve druhé třetině, kde jsme byli lepší jsme dostali dvě branky, hlavně třetí gól byl po naší chybě. Ale ve třetí třetině jsme dali gól a myslím si, že nechybělo nic a mohli jsme sahat po bodu.

Pavel PAZOUREK (Kometa Brno) - Tak já si myslím, že jsme byli dnes po celý zápas lepší a myslím si, že vynikající výkon domácího brankáře, který nám vychytal spoustu šancí a bylo to na něm, že držel ten výsledek v přijatelné rovině. Jinak si myslím, že tam nebylo pochyb, že to dotáhnem do vítězného konce. Samozřejmě, domácí taky štípali, ale byli jsme lepší a myslím si, že jsem zaslouženě vyhráli.