Junioři v Opavě zapomněli střelecký recept a prohráli 0:2

David Motloch | 28.10.2013

Ve 12. kole Ligy juniorů zajížděli naši junioři na půdu Opavy. Přestože byli svěřenci trenéra Jaromíra Vengláře v roli favorita, zápas na svou stranu získat nedokázali. V průběhu 60 minut nenašli recept na skvělého brankáře Kobera, a protože Opavští dokázali zásluhou Vrábela a Rybky skórovat hned dvakrát, obrali AZet o tři body. Další zápas hraje havířovská juniorka až po reprezentační přestávce v pátek 15.11. proti Prostějovu.

LJ - 12.kolo ne 27.10.
HC Slezan Opava - AZ Havířov
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Vrábel, 29. Rybka (Volf). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0.
HC Slezan Opava: Kober - Bendík, Hlaváček, Slavík, Vrábel, Štindl, Hula, Hon, Březina, Rybka, Cios, Volf, Klapetek, Kužílek
AZ Havířov: Slanina - Deutsch, Potočný, Weisser, Gawlas, Chroboček - Patrman, Lenomar, Matějek, Fejko, Caruk, Bednář, Synek, Suchý, Vyčesaný, Taras

Havířov měl v Opavě možnost skvěle vstoupit do utkání, když už v 1. minutě dostal příležitost přesilové hry. Tu ovšem svěřenci trenéra Jaromíra Vengláře využít nedokázali a v průběhu první třetiny dokonce inkasovali. Ve 14. minutě se totiž za záda brankáře Slaniny dokázal trefit Martin Vrábel.

Zlepšení nepřišlo ani po přestávce, přestože i v prostřední části došlo z opavské strany k vyloučení. Domácí tým si ale s oslabením poradil na jedničku a sám dokázal v půlce zápasu navýšit své vedení na 2:0, když se prosadil David Rybka. Ve zbytku zápasu už žádná branka nepadla, a tak si tu vítěznou připsal střelec z prvního dějství - Martin Vrábel. Havířovští recept na bezchybného brankáře Kobera nenašli a proti outsiderovi z Opavy padli poměrem 0:2.