Juniorům vstup do soutěže nevyšel

Petr Miklas | 10.09.2021

Junioři AZetu zahájili sezónu na domácím ledě proti Pardubicím. Dvě třetiny dokázali s favoritem držet krok, ale nešly jim začátky třetin. Obzvlášť se nepovedl začátek třetí části, kdy za stavu 1:2 dvakrát inkasovali a to rozhodlo o výsledku zápasu. AZetu nešly přesilovky, naopak soupeř při početní převaze otevřel skóre a při vlastním oslabení dal výsledku konečnou podobu. Juniorka bude o body bojovat už zítra v 11:30, kdy do Havířova přijede Hradec Králové.

DHL extraliga juniorů - 1.kolo pá 10.9.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Dynamo Pardubice
1:4
(0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 36. Fědor (Hledík, Kočí) – 2. Kaplan (Costa, Herčík), 22. Lichtag (Formánek, Šťastný), 43. Formánek (Pavlata, Kaštánek), 45. Pavlata (Štetka). Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 4:3, navíc Kubíček M. (PCE) 5+KO. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 98. Střely na branku: 29:32 (11:12, 8:13, 10:7). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Kubíček P., Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí "A" – Mastič "A", Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Kalčík, Byčkov "C", Špaček, Hledík, Bárta
HC Dynamo Pardubice: Borovička – Kubíček M. "A", Nedelka, Tvrdík, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag "C", Pavlík, Costa, Herčík, Paleček, Šťastný, Kaplan, Formánek

Utkání začalo hned od začátku v ostrém tempu a už na konci 2. minuty padl první gól. Dynamo totiž využilo zásluhou Robina Kaplana přesilovku. V 10. minutě mohl vyrovnat Pastor, ale Borovička předvedl neskutečný zákrok máchl holí za sebe a puk mířící do prázdné branky zastavil.

Do konce třetiny už gól nepadl, i proto, že 12 vteřin před jejím koncem Pastor mířil do pravé tyče Borovičkovy branky. Po první části tak platil stav 0:1.

Dynamo vstoupilo úspěšně i do prostřední části zápasu, když v polovině 22. minuty využili zaváhání domácích při rozehrávce. Jakub Lichtag našel na levé straně Formánka, ten mu puk vrátil a kapitán Pardubic pálil do odkryté branky.

Ve 32. minutě se blýskl pěknou individuální akcí Hledík, který prokličkoval obranou hostí až před Borovičku, jenž se štěstím zastavil puk mířící mezi jeho betony do branky. Ve 36. minutě už se AZ dočkal, když krátce po skončení přesilovky dorazil puk po Hledíkově střele Jan Fědor.

O osudu utkání rozhodl začátek třetí části, kdy Dynamo přidalo další dvě branky. Na začátku 43. minuty využil špatného střídání AZetu František Formánek, který si najel před Zlatnického a nekompromisně jej prostřelil.

Na konci 45. minuty se hosté prosadili dokonce při vlastním oslabení, když si Zlatnický při rozehrávce nerozuměl s obránci, čehož využil Štětka, který našel před brankou Dominika Pavlatu, jenž jen poslal puk do odkryté branky.

Ve zbytku utkání už gól nepadl a Dynamo si tak z Havířova zaslouženě odvezlo tři body.

AZ hraje další utkání už zítra v 11:30 na domácím ledě s Hradcem Králové.