VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

K první venkovní přípravě jede AZ do Prostějova

15.08.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Po čtyřech domácích přípravných zápasech se v úterý vydají hokejisté AZetu ke svému prvnímu venkovnímu utkání. Jejich cílem bude hanácký Prostějov. Utkání s Jestřáby jim začíná v 18:00.

AZ v přípravě zatím výsledkově na výbornou

Havířovští hokejisté v přípravě odehráli už 4 zápasy a vedou si zatím výborně. Na úvod získali cenný remízový skalp extraligových Vítkovic (2:3sn) a pak se třemi výhrami opanovali domácí turnaj o Pohár ředitele HM GLOBUS, když postupně zdolali Vsetín (7:2), Oswiecim (3:0) a Tychy (5:3). Trenéři Štefan Mikeš a Martin Janeček jsou zatím ve svých hodnoceních k výkonům týmu velmi zdrženliví a zdůrazňují, že tuto sérii přípravných utkání berou především jako zkoušku všech hráčů širšího kádru a výsledky nechtějí ani přeceňovat ani podceňovat.

"My jsme především chtěli dát dostatečný prostor všem hráčům kádru, abychom je viděli v různých herních situacích. K tomu nám ty tři turnajová utkání ve třech dnech posloužily výborně. Poté jsme udělali nějaké rozhodnutí a jeho výsledkem bylo ukončení zkoušky nebo try outu se třemi hráči. Jinak musím pochválit mladé hráče ročníku 1996, jejich výkony a bojovnost byly na vysoké úrovni", říká asistent hlavního trenéra Martin Janeček.

Jen pro úplnost doplňme, že těmi třemi hráči, kteří už s týmem nepokračují jsou Radim Valchař, Radovan Cútt a Marek Charvát. Kromě nich nebudou mít trenéři v úterý v Prostějově k dispozici také Karola Koríma a Daniela Štumpfa, kteří ten den nastoupí za svůj mateřský Zlín. Všichni ostatní hráči by měli i proti Jestřábům nadále bojovat o místo v týmu i v sestavě.

Prostějov se v přípravě zatím radoval jen jednou

Tým koučovaný zkušeným trenérem Kamilem Přecechtělem by chtěl navázat na loňskou úspěšnou sezonu a tomu také odpovídají předsezónní změny v kádru, kam míří nejedno kvalitní hokejové jméno (podrobně jsme o tom psali ZDE), nejnověji např. Obránce Jakub Bartoň a karlovarští mladíci Marek Švec a Ondřej Šafář. Ale výsledkově to v přípravě zatím není ono. Jestřábi mají odehrána také čtyři přípravná utkání. Na úvod sice vyhráli v Tychách 7:3, ale od té doby si připsali tři porážky. Nejprve prohráli v odvetě s GKS Tychy 1:2, pak s Krakovem 3:5 a nakonec ve středu na ledě regionálního rivala Přerova 2:5.

Zejména po zápase na ledě Zubrů byl trenér Přecechtěl ke svým svěřencům hodně kritický a zdůraznil, že tým čeká měsíc tvrdé práce!

Sestava Jestřábů samozřejmě nebyla nikdy úplně stejná a prozatím se v ní objevilo 22 hráčů a 2 brankáři. V posledním utkání nastoupil soupeř AZetu takto:

Kantor (Neužil) – A. Holík, Kolář, Kaluža, Bartoň, Zadražil, Gutwald, Vokurka – Augustin, Venkrbec, Hozák – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Šlahař, Půhoný – Kuncek.

Setkání v přípravě opět téměř přesně po roce

AZ se s Prostějovem nejen utkává v 1. lize, ale tradicí už jsou i dvě vzájemná přpravná utkání. V těch si každý tým hlídá svůj domácí píseček. Loni např. AZ na Hané prohrál 0:3, doma vyhrál 5:4sn. Jak utkání dopadne tentokrát uvidíme v úterý večer. Buly padne na led v 18:00 a pro ty, kteří nemohou vidět zápas na vlastní oči, je připraven klasický textový online přenos.