AZ Havířov

- FANSHOP je otevřen každou středu od 13 do 18 hodin a v době zápasů A-týmu.
- V případě jakýcholiv omezení, spojených se vstupem na stadion, budou mít přednostní vstup na domácí utkání fanoušci se zakoupenou platnou permanentkou.

Lukáš Bednář - výhra v anketě potěší, ale nijak to nepřeceňuji

21.04.2020 | Petr Miklas

Ano, Lukáš Bednář se stal vítězem fanouškovské ankety na Facebooku AZ RESIDOMO Havířov TOP 5 Akce sezóny. Nejvíce hlasů dostal za své parádně provedené trestné střílení, které proměnil v posledním kole základní části na domácím ledě proti Chomutovu. Proto jsme tohoto útočníka AZetu požádali o rozhovor, kde se rozvyprávěl (nejen) o této anketě.

Lukáši, sleduješ webové stránky a Facebook AZetu? Víš o anketě o nejlepší akci sezóny vyhlášenou naší redakcí?

Na stránky i na Facebook se občas dívám, takže o tom vím.

Víš, kdo tu anketu vyhrál? A co na to říkáš?

Asi ta moje poslední akce, podle těch výsledků, které byly, když jsem se díval. Co na to říct, já na tady to moc nejsem. Mrzí mě ten konec sezóny. Ten nájezd se mi povedl, za to jsem rád. Bylo to po dlouhé době, co jsem dal gól z nájezdu. Tyto ankety jsou pro lidi, jsem rád, že mě zvolili, ale pro mě to nic zvláštního není.

Kdybys hlasoval Ty, komu by patřil Tvůj hlas?

Určitě Alešovi (Stezkovi) za ten zákrok proti Vsetínu, kdy proti němu jeli dva hráči a chytil to.

Ty jsi vyhrál i akci měsíce. Dalo by se říct, že jsi specialista na krásné góly. Souhlasíš s tím?

(Lukáš se směje). Ne, to ne. Povede se mi jedna, dvě akce za sezónu. Kdyby jich bylo více, byl bych samozřejmě radši, ale raději ať se vyhrává, než aby byly nějaké pěkné akce. Někdy vyhrávají zápas škaredé akce.

Vraťme se k tomu Tvému nájezdu. Říkal jsi, že jsi dal gól z nájezdu po dlouhé době. Když ses k němu rozjížděl, měl jsi od začátku v hlavě, co uděláš?

Už jsem tenhle nájezd párkrát jel, co jsem v Havířovském áčku, tak asi třikrát. Z toho dvakrát se mi povedlo dát gól. Naposledy se mi to povedlo v přípraváku proti Vítkovicím, když jsem dával gól Dankovi Dolejšovi, což je nějaké tři čtyři roky zpátky (směje se).

V anketě jsi měl dvě akce, stejně jako Aleš Stezka. Lidé vybrali Tvůj gól, takže se asi více cení střílení branek než zabránění jim. Co myslíš?

To si nemyslím. Aleš dvakrát vyhrál akci měsíce suverénním způsobem. Ale tyhle ankety jsou vyloženě o lidech, kteří se na to dívají a hlasují. Proto to ani nechci nějak hodnotit.

Dobře. Jak jsi byl spokojen za sebe a za tým s touto sezónou?

Sebe bych hodnotit nechtěl, to je otázka na někoho jiného. Když si vezmu, jaký jsem měl dobrý začátek a jaký jsem měl střed sezóny, tak tam byl velký rozdíl. Ale jak říkám, to je otázka na jiné lidi.

Co se týče týmu, tak jsme se s klukama bavili, že to pro nás byla konečně možnost dostat se přes první kolo, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo. I tak si myslím, že ta sezóna byla úspěšná. Přece jenom to bylo nejlepší umístění AZetu od roku 2010 a ta šance přejít přes Chomutov byla určitě větší, než by byla proti prvnímu nebo druhému týmu tabulky. A to jsme minulý rok sehráli s Motorem parádní sérii.

Jak jsi reagoval na to, že sezóna byla ukončena předčasně kvůli pandemii Covid-19?

Já osobně jsem to chtěl ukončit. Hrát před prázdnýma tribunama by byla největší blbost a samozřejmě, že zdraví je přednější, než hrát.

Po sezóně se pan Režnar vyjádřil ve smyslu, že Ti možná uškodil odchod Radka Veselého, se kterým sis na ledě rozuměl. Jak to vidíš Ty?

Já jsem si to přečetl a přemýšlel jsem o tom. Myslím si, že ne. Říkal jsem to i trenérům. Po tom, co odešel Veselka, se mi v lajně točili tři čtyři lidi a to mě možná zabrzdilo. Říkám možná, netvrdím, že to tak bylo. Pak jsem se do toho zase vrátil, bylo to takové stabilnější. Dalo by se říct, že až do konce sezóny jsem hrál se Semišem (Filipem Semanem). Body se sbíraly, jak naše osobní, tak i týmové, takže si myslím, že už to bylo v pohodě.

Na webu hokej.cz ses umístil v anketě TOP 100 hráčů sezóny na 42. místě. Co na to říkáš?

Já nevím, kdo tohle hodnocení dělá. Samozřejmě jsem rád, že jsem se dostal mezi 50 nejlepších hokejistů, to potěší. Ale nějak zvlášť se tím nezabývám. Pokud to hodnotí lidé, kteří hokeji rozumí, tak je to pěkné umístění, ale mohlo být i lepší.

Co teď děláš? Začala už nějakým způsobem příprava?

Máme individuální plán, který dostáváme každý týden od kondičního trenéra. Tomu se občas věnuju. S přítelkyní a malým chodíme na procházky. A teď, když otevřeli venkovní sportoviště, jsme byli párkrát s klukama na tenise. Jinak se toho moc nedá vymýšlet.

Co si raději vezmeš z té individuální přípravy, kterou člověk může dělat sám? Šel bys běhat, na kolo, plavat nebo zvedat činky?

Já jsem člověk, který raději zvedne činku, než by šel běhat nějaké delší tratě. Teď ta možnost není, takže si místo běhání nebo kola vezmu kolečkové brusle. Letos ta možnost není, ale já jsem vždycky přes léto hrál inline hokej. To mi trochu zpestřilo tu přípravu a připomínalo hokej. Svaz už letošní inline sezónu odpískal, snad si budeme moct aspoň zahrát jen tak, pokud se otevřou sportoviště a haly.

Jak jsi reagoval na změnu manažera?

Nejen mě, ale víc lidí to překvapilo. Nevím, co za tím bylo. Tohle se řešilo na vedení, je to jejich věc. Nevím co k tomu jinak říct.

Znáš se s Pavlem Zdráhalem?

Teď jsem na to vzpomínal, že si pana Zdráhala pamatuju, jak jsme si s ním plácali a chtěli po něm hokejky, když jsme ještě byli malí kluci a hrál tady za Panthery. Osobně se s ním ještě neznám, ale věřím, že to bude dobrý manažer a trenér, jako pan Režnar a pan Rimmel.

Máš nějaké informace o tom, co vás čeká v nejbližší době?

Vůbec ne. Čekáme, jak se to bude vyvíjet a kdy se to uvolní.

Doufejme, že k tomu brzy dojde a že v srpnu půjdete na led a uvidíme přípravné zápasy.

Snad to tak bude. Já hlavně doufám, že to nebude podle té původní myšlenky bez lidí. Třeba v létě můžeme trénovat v nějakých menších skupinkách, ale na ledě by to mělo být už tak, jak má být. A hlavně musí na zápasy chodit lidi.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí a zdraví Tobě i Tvé rodině. 

Instagram Youtube